Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos a felháborodásom?

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Egy családi barátnál aludt az ovis gyerekem. Másnap itthon furcsán viselkedett, este meg sírt, hogy ő mindig mindent elront. Majd kiderült, az apuka ott sarokba állította a gyerekem, mert a gyerekszobából a polcról levett egy olyan dobozt, amiben nem játékok vannak. Ő ezt ugye nem tudhatta, nálunk a gyerekszobában csak nekik való dolgok vannak, ezt szokta meg. Hát nem örültem neki, hogy emiatt sarokba állította, meg le is szidta, csak ezt a gyerek finoman adta elő. Tegnap kiderült, nem csak ennyiről volt szó, rá is csapott a kezére! Én ezen teljesen kiakadtam. Jó barátok, sajnálom, hogy ez történt, de én haragszok. Az apuka bocsánatot kért igaz, ő azt mondta a saját gyerekének is így csinálta volna...én nem tudok átsiklani ezen. Főleg, hogy máig furán-zavarosan viselkedik a gyerek. Extra érzékeny egyébként. Már ha a hangomat felemelem elsírja magát.
2015. nov. 17. 07:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
60%

Igazad van, a gyerek nem gondolatolvasó.

Honnan kellett volna tudnia h a játékok közt van doboz amihez nem lehet nyúlni ha nem szólt előtte neki senki?

A szülőknek szíve joga úgy tárolni a cuccaikat,ahogy akarják, de ha veszélyes van a gyerek közelében, akkor szóljanak, ők hibáztak.

Hozzánk ha vendég gyerek jön (aludni még nem aludt itt másik gyerek) egyből szólok a szülőnek h erre és erre figyeljen ha a gyerek a közelében van. Nem is szokott soha gond lenni.

2015. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Nem az alvás a mérvadó. Ez másnap kora délután történt. Ottaludt , mert nem tudtuk volna másnap reggel vinni. Így ők elvitték este. De nem este vagy éjszaka történt a dobozlevétel.

Így van, szabályok itt is vannak, megvan beszélve. De akkor sem csapok máskezére, ahhoz már életveszélyes dolgot kellene csinálni. Bár ezek is elvek.

2015. nov. 17. 13:42
 13/33 anonim ***** válasza:
8%
De kérdező, a lényeg az lenne, hogy nincs kivételezés, ha valaki rosszat csinál, büntetést kap, méghozzá ugyanazt, mint a te saját gyereked. A probléma az, hogy ti nem beszéltetek meg előre, hogy milyen módon buntettek
2015. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
De mi rosszat csinált könyörgöm?????? Levett egy dobozt a játéktároló polcáról.
2015. nov. 17. 14:01
 15/33 A kérdező kommentje:

És a mód, a kézrácsapás! Hát ne haragudj, ha itt egy anya megcsapja a gyerekét, 120-al mentek neki, mert jajj égbemenő bűnt csinált, meg kérjen bocsánatot a gyerektől stb stb (emlékszem, megharapta az anyukát).

Ne..senki ne ütögesse az én fiamat. Sőt igazad van, nem mondták, hogy ráütök a gyereked kezére, ha levesz a gyerekszoba polcáról valamit.

2015. nov. 17. 14:03
 16/33 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell kivételezni, de ütni (megalázni, olyan szavakkal illetni, amelyek miatt rossznak, értéktelennek érzi magát, stb.) tilos! Véleményem szerint a saját gyereket is, a vendéget meg aztán pláne! Ráadásul olyasmiért, amiről a gyerek a legkevésbé sem tehet....
2015. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
59%

Most komolyan szerintetek normális büntetést adni olyanért amiről a gyerek nem is tudta, hogy tilos?!

Nem a szülői hálóban pakolta ki a ruhásszekrény legfelső polcán lévő titkos iratokat, hanem a gyerekszobában levett a játékok közt valamit.

A normális megoldás az lett volna, hogy kiveszik a kezéből, és mondják h Józsika, azzal nem szabad játszani, csak itt tároljuk mert nincs máshol hely.

És ha Józsika ezek után is leveszi csak akkor jogos a büntetés.

2015. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, nyugodj már le!

Náluk van egy szabály, (mindegy, hogy mi és hogy jó e) a tied ezt nem tartotta be, ezért kapta a büntetést, ami náluk szokás. Semmi rosszat nem akart ezzel az apuka, nála ez a normális. Eszébe se jutott, hogy te így ki akadsz rajta. Ahelyett, hogy itt puffogsz, le kellene ülni vele és elmondani, hogy nálatok hogyan történik a büntetés, mi az, amit nem tursz el mástól meg akkor se, ha szerinte jogos. A gyereknek is el lehet mondani, hogy a Pistieknel ez a szokás, apuka nem akarta öt bántani.

2015. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
19%
Honnan veszitek, hogy a gyereknek nem lett elmondva, mit lehet és mit NEM?
2015. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
83%
Leírta a Kérdező, hogy a gyerek NEM tudta, hogy a gyerekszobában, játékok között lévő (én már ezt sem értem, miért tárol ott bárki fontos dolgot) dobozt nem lehet levenni. Aki szerint meg normális, hogy a gyereket megbüntetik olyanért, amiről nem tud (ráadásul így), annak csak gratulálni tudok.
2015. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!