Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos a felháborodásom?

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Egy családi barátnál aludt az ovis gyerekem. Másnap itthon furcsán viselkedett, este meg sírt, hogy ő mindig mindent elront. Majd kiderült, az apuka ott sarokba állította a gyerekem, mert a gyerekszobából a polcról levett egy olyan dobozt, amiben nem játékok vannak. Ő ezt ugye nem tudhatta, nálunk a gyerekszobában csak nekik való dolgok vannak, ezt szokta meg. Hát nem örültem neki, hogy emiatt sarokba állította, meg le is szidta, csak ezt a gyerek finoman adta elő. Tegnap kiderült, nem csak ennyiről volt szó, rá is csapott a kezére! Én ezen teljesen kiakadtam. Jó barátok, sajnálom, hogy ez történt, de én haragszok. Az apuka bocsánatot kért igaz, ő azt mondta a saját gyerekének is így csinálta volna...én nem tudok átsiklani ezen. Főleg, hogy máig furán-zavarosan viselkedik a gyerek. Extra érzékeny egyébként. Már ha a hangomat felemelem elsírja magát.
2015. nov. 17. 07:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
6%

Senki nem írt ilyet. A normális az lett volna, ha ott alavas/játék előtt elmondJák a szabályokat, azt, hogy mivel jár, ha azt nem tartják be és ezt a gyerekkel és a szülőkkel is megbeszelik.

Itt ezeket kihagytak és most a kérdező épp bolhabol elefántot készül csinálni, holott már az apuka is Elnézést kért tőle. Hogy ennek mi értelme van, azt el se tudom kepzelni

2015. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

68%-os olyan helyes kis párbeszédet tartasz magadnak. Olvasd már el a kérdést és arra válaszolj, vagy hagyd inkább.

Igen, jó nagy bűnt követett el a fiam, máshol nem szokás biztos a gyerekszobában játszani, igazad van, ezt nem kérdeztük meg...

DE! Mivel beszéltünk az illetékessel, bocsánatot is kért tőlünk. Nem, nem mondták neki, hogy a gyerekszoba 3-dik polcán lévő középső dobozban nem játék van, tilos levenni. Hidd el közel sem lennék felháborodva a sarokbanállás erejéig, ha ez így történt volna. A kézrecsapást akkor sem tartanám megfelelő büntetésnek, idegen gyereknek.

De minderről a gyerekem nem tudott, ők csak játszani akartak.Lehet a kis barát tudta, hisz az ő szobája, ezt nem tudom, nem is kérdeztem.

De hasonló jókat kívánok neked is!

2015. nov. 17. 14:27
 23/33 A kérdező kommentje:
Bolhából elefánt? Életében először volt ott, eddig a barát volt nálunk. Ő ebből azt szűrte le, hogy végre elhívják és "kikap", ő rossz. Látszik nincs gyereked.
2015. nov. 17. 14:29
 24/33 anonim ***** válasza:
35%

Van gyerekem.

Ha apuka bocsánatot kért, akkor mégis mit porosz meg mindig ezen? Nem követett el valami egetrengeto bűnt. Vagy esetleg jelntsd fel, lehet hogy eletfogytilglanra ítélik.

Rosszul esett, felhaborodtal - most már tul is lephetnel rajta.

2015. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
53%

"Nem követett el valami egetrengeto bűnt"

Szerintem meg igenis elkövetett. Beletaposott egy kisgyerek lelkébe, a saját hülyesége miatt. Ez a kicsi most butának nevezi magát, sír és összetört. Lehet, hogy érzékenyebb gyerek, mint az átlag, de ez akkor is annak az apukának a hibája és egy kis "elnézést" szöveggel ezt sajnos nem lehet elintézni. Ráadásul az apuka csak látszatból kért elnézést, ez is lejön a szövegből, igazából nem bánta meg. Én is nagyon mérges lennék, ha az én gyerekemmel csinálták volna, annak ellenére is, hogy ő nem vette volna ezt ennyire magára.

2015. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
70%
Tökéletesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Egetrengető bűnt követett el, igen! A kisgyereknek meg aztán irtó sokat jelenthet az apuka elnézéskérése, nem gondolod?
2015. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
31%

Értem. Akkor kérdező, jelentsd fel apukát, biztos lecsukjak. A kapcsolatot teljesen szakítsd meg velük, a gyereket a másik közelébe se engedd és már meg is van oldva.

Így biztos minden tökéletes lesz.

2015. nov. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
71%
Nevetséges vagy, 68%-os válaszoló. Vagdalkozol, mint egy ovis, mert nem ért veled egyet senki. Felesleges itt a butaságokkal dobálóznod, mint feljelentés vagy a másik gyerektől eltiltás. Én nyomatékosan elmondanám az apukának még egyszer, hogy elfogadhatatlan amit csinált, a gyerekemhez pedig többet ne érjen. Megszakad a barátság esetleg? Lehet, a gyerek ennél fontosabb.
2015. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
40%
Valóban, a gyerek ennél fontosabb. Már rég elfelejtette volna, ha nyuka vette volna a fáradságot és elmondása volna neki, hogy a Pisti apukája nem akart rosszat, náluk ilyen a büntetés, elfelejtette hogy te nem tudod hogy azt nem szabad, nem vagy buta. Ehelyett fosszuk meg egy barattol, aki nyilván sokat jelentett neki, hiszen különben fel se merült volna az ott alvás és persze a szülőkkel is szakítsd meg a kapcsolatot. Hát, tudod mit, ha nektek így jó, hajrá. Engem megbocsatasra neveltek, en is úgy nevelem a gyereket.
2015. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
62%
Feltételezem, hogy az anyuka ezeket mind elmondta, hiszen nyilván tompítani akarta ő is a sebeket. Viszont amit te írsz azt én nem megbocsátásnak nevezném, inkább a gyerek cserbenhagyásának. Nekem nem lenne fontosabb egy ilyen emberrel való barátság fenntartása mindenáron, mint a gyerekem. Nem is tudnám mondjuk ezt neki elfelejteni, szóval innentől kezdve úgyis mindegy. A gyerekek meg nyugodtan barátkozhatnak az óvodában, nem kötelező a szülőknek is összejárni. Dehát nem vagyunk egyformák. Csak azt nem értem én sem, hogy ha valaki a saját gyerekét meglegyinti, az szemét gyerekbántalmazó, de egy idegen nyugodtan csapkodhat egy kisgyereket.
2015. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!