Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A babyszitterem lehet hogy...

A babyszitterem lehet hogy durva a gyerekemhez?

Figyelt kérdés
Ha otthon vagyok,és a babysitter etet vagy pelenkáz,mindig ordítva sír a gyerekem. (2 éves) Múltkor felemelt hangon küldött ki a szobából,hogy ne álljak ott és nézzem őket,mert így nem megy. Gyanítom,hogy azért van ez,mert ha nem látjuk,üti vagy fenyegeti a gyereket. Szerintetek? Elmondása szerint ha nem vagyok ott, szófogadó a gyerek. Elhehetem ezt neki? Első babyszitter, fél éve alkalmazom, váltsam le?
2016. ápr. 6. 18:18
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
84%

Hát én nem látok abban semmi rosszat, hogy megkért menjél ki. Mivel a pici örül, hogy hazaértél, nyilván veled akar lenni. Megértem, hogy esetleg megkéred a babysittert, hogy csináljon meg 1-2 dolgot, de akkor te tényleg ne tátsd a szád fölöttük, mert elhiszem, hogy nehezen boldogul a gyerekkel, aki már hozzád menne.

Nálunk anyu vigyázott a lányomra pár hónapot, amikor visszamentem dolgozni és még nem kezdődött a bölcsi. Onnantól kezdve, hogy mentem érte este és meglátott, egyszerűen nem volt hajlandó semmit anyummal megcsinálni, csak velem. Pedig a mai napig imádják egymást és anyum nyilván tündérien bánt vele egész nap.

Szóval ilyen ez a popszakma...az anya a minden, amikor megjelenik. :)

2016. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
97%

Azt írod, nem beszél a gyerkőcöd, nem is bólogat, tehát elég kicsi lehet még. Szerintem csak annyi lehet, hogy amikor te ott vagy akkor téged igényel, te etesd, te játssz vele stb... A picik még nagyon tudják igényelni az anyukájukat, egy 3 éves már más. (legalább is az én 3 évesem)

Furi, hogy kiküldött téged a szobából, de azt sem értem hogy ha te ráértél ott ácsorogni és nézni őket akkor miért nem te etettél? Én sem tudtam soha úgy etetni a gyerekeimet ha más ott állt felettünk.

Ha én bébiszitter lennék és nem bírnám egy adott gyerekkel, tehát agresszív lennék vele vagy az agyamra menne, biztos hogy felmondanék saját magam.

Csak úgy tudod kideríteni, hogy mi zajlik otthon amíg nem vagy ott, hogy vagy bekamerázod a lakást, vagy leraksz egy diktafont központi helyre vagy meglesed őket, ami bár elég bizarr, de ez is egy ötlet.

Én mondjuk nem feltételezném róla, hogy konkrétan agresszív lenne, esetleg próbál szabályokat felállítani a kisgyereknek ahogy mi magunk szülők is tesszük, mert azért valljuk be, egy bébiszitternek nem csak az a dolga hogy egész nap nevettesse a gyereket hanem gondolom nevelnie is kell.

2016. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg nagyon sok gyerek tiszta hiszti ha ott van az anyjuk. Az én gyerekeim fele annyit hisztiztek az apjuknak, mint nekem. És nem a neveléssel van a baj. Amikor a tesóm gyerekeire vigyáztam tök jók voltak egész nap, amikor hazaért az anyjuk tiszta dilisek lettek.
2016. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
63%

2 éves a gyerek és nem is bólogat????

ott akkor valami más gond is lehet...

2016. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
10%
Mennyi ostoba ember írt, hihetetlen. Azonnal váltsd le, ha a legkisebb mértékben is rossz érzésed van iránta. Indokolni sem kell, te fizeted. Olyannal legyen a gyereked, akivel te is szívesen töltenéd az idődet. Itt megteheted, hogy válogatsz, bölcsiknél már korlátozottabbak a lehetőségeid. Mi az, hogy kiküld a lakásodban a szobából az alkalmazottad? Főleg, ha még a stílusa sem tetszett. Tisztázd a viszonyokat, ne kerüld a konfliktust. Az én kétévesem imád a bébiszitterével lenni, első alkalommal fél órát hallgattam a nyitott ablak előtt, hogy bánik vele. Ő a negyedik, az előzőek nem úgy bántak vele, ahogy én vártam volna. Nehéz normális embereket találni. A gyermeked rád van utalva, ha megteheted számodra szimpatikus emberekkel vedd körül. Ha teheted ajtón ablakon keresztül hallgasd meg, hogy bánik vele, ha azt hiszi nem vagy ott. Ha nem tetszik az első konfliktuskezelése bemész, és elbocsátod. Ha nem kedveled, ezt nem kell megvárnod.
2016. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként nálunk ketten is hazudták, hogy minden rendben, meg nem is sírt, hogy jobb színben tűnjenek fel, vagy mert azt hiszik, ők mindent megtettek, legalább mi ne aggódjunk. Nálunk erre a nagyi is hajlamos. A mostani bébiszitternél pár pillanatig kiabál csak, aztán megy tovább a játék. Jó embert kell találni.
2016. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
97%

Mivel te vagy az anyja, feléd nyújtózik és veled akar lenni. Ez mondjuk normális. Az már kevésbé érthető számára, hogy ha ott vagy, miért nem te vagy vele, ezért ordít. Mert beszélni még nem tud. A sitter meg azért nem szereti, ha ott vagy, amikor neki kell vele lennie, mert a gyerek téged akar és üvölt. Ez nem annyira bonyolult dolog.

De ha bizalmatlan vagy, ne alkalmazd.

2016. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 15/16-os hozzászóló!

Szerintem magadat minősítetted azzal, hogy a többi válaszolót leostobáztad, miközben a legtöbben pusztán annyit jegyeztek meg, hogy a gyerek nagy valószínűség szerint miért sír.

Azt nyilván a kérdezőnek kell tudni, hogy le akarja-e váltani, vagy sem, ebben én nem tanácsolnék semmit.

Annyit tennék még hozzá, hogy különben szomorú, ha nálatok a nagyi "hazudik", nálunk ilyesmi 1000%, hogy nem fordul elő.

2016. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
94%
Ha bántaná, akkor félne tőle a gyerek, nem? Látsz ilyet a viselkedésén? Viszont ha tényleg úgy érzed, hogy nem bánik jól a gyerekeddel, én elküldeném. Az hogy sír, amikor te is ott vagy, én is azt gonolom, hogy azért mert hiányzol neki. De ezt te látod a gyereken, hogy tényleg a te hiányod, a sittertől való félelem a sírás oka.
2016. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
26%

Én ilyenkor megkértem az anyukát h terelje el a baba figyelmét .. Nem kiküldtem a szobából

Szerintem keress mást

2016. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!