Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg engem kell kiröhögni...

Tényleg engem kell kiröhögni ezért?

Figyelt kérdés

Vendégségben voltunk ismerősömnél 4 éves kisfiammal. Mi felnőttek az étkezőben beszélgettünk (nem csak én voltam ott náluk, összesen heten voltunk, ha a gyerekeket nem számtjuk). a gyerekek a szomszéd szobában játszottak (ismerősömnek, akinél voltam, 3 lánya van, velük volt a fiam). Elméletben nem voltak felűgyelet nélkül, hisz ott volt velük egy szobában a legnagyobb, 12 éves lány is.

Egyszer csak kisfiam sírva jön oda hozzám, hogy bántotta a Kati (most így fogom nevezn, ő a legkisebb lány). Nagyon meglepődtem, kérdeztem, hogyan bántotta. Sírva elmondta, hogy Kati elvette az autót tőle, amivel éppen játszott, ő meg visszavette tőle, erre Kati meglökte és ütögetni kezdte. A 12 éves lány ebből nem látott semmit, mert a kisasszonynak fontosabb volt, hogy a telefonját nyomkodja, a 6 éves húga, meg szintén a telefont nêzte.

Én ezen nagyon felhúztam magam, mert ha figyelt volna, meg tudta volna akadályozni, hogy a neveletlen kislány rátámadjon a fiamra. Erre az egész asztaltársaság röhögni kezdett, hogy inkább a fiamon kéne számonkérnem, hogy hogy tudta meg verni egy kisbaba (Kati nemsokára másfél éves lesz, tehát már nem volt helyes kifejezés a kisbaba szó, de amikor ezt megpróbáltam kifejteni nekik, még jobban mulattak rajtam). Hihetetlenül dühös lettem, és megmondtam a kedves szülőknek, hogy inkább nekik kéne megnevelniűk a lányukat, mert attól hogy egy gyerek kicsi, még nem h ûlye. Erre még nekik állt följebb, hogy Kati fele akkora, mint az én gyerekem, és hogy én neveltem ilyen életképtelenre a fiamat. Gyorsan felöltöztünk és eljöttünk onnan, de még mindig ezen pörgök.

Eddig se volt túl közeli viszonyom ezzel a családdal, de ezek után már nem is lesz, az biztos. Szerintetek kinek van igaza? Nekem, amiért a fiam mellé álltam, vagy az ismerősöméknek, amirért letojják, mit művel a gyerekük, mert "még kicsi"?



2017. febr. 19. 14:39
 71/111 anonim ***** válasza:
26%
(Az általam sorolt, lényegesnek tartott értékek között természetesen van több olyan is, melyek nem pusztán iskolába valóak, hanem kisebb gyermekek neveléséhez is hasznosak, de nem szándékom itt és most túlrészletezni, túlragozni a kérdést, mert részben így is elkanyarodtam a fő témánktól, sorry.)
2017. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
79%

Kulcsszavak:erőszak😂

Szakadtam amikor megláttam😂

2017. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 A kérdező kommentje:
Jó, ezt most fejezzük be, már nagyon eltértetek az eredeti témától. A diplomám és a fogalmazásmódom azért hoztam fel, mert ti kezdtétek el látatlanban minősíteni az intelligenciaszintem, pedig attól, mert valakinek egy adott témában eltér a véleménye az átlagtól, még nem lesz alacsony az IQ-ja. Tudod, önálló gondolkodásmód, amit annyira reklámozol itt is... Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy olyanokat állítotok a NÉGY Éves fiamról, hogy soha nem lesz barátnője, mert nem egy agresszív állat, amilyennek állítólag egy normális fiú gyerekek lennie kellene...
2017. febr. 20. 18:56
 74/111 anonim ***** válasza:
93%

Nem azt mondtuk,hogy legyen agresszív állat,hanem,hogy legyen talpraesett és ne egy anyám asszony katonája.

A szövegértéseddel vannak problêmák...

2017. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, a diploma nem jár feltétlenül intelligenciával is. Én is tudok nyakatekerten fogalmazni,de ez még nem jelenti azt, hogy intelligensnek tartom magam, egyszerűen csak tanultam.


És ha észrevetted volna, a nagy intelligenciáddal, mi csak görbe tükröt mutattunk neked, úgy beszéltünk a te fiadról, ahogy te beszéltél a rokon kislányról, mivel te itt vagy megvédeni a fiad, de az ő szülei nincsenek, hogy ugyan ezt tegyék az ő gyerekükkel, így ezt nekünk kell megtenni, megpróbálva rávilágítani arra, hogy pont úgy viselkedik, ahogy az elvárható a korosztályától.


És a gyámoltalan gyerek és az agresszív állat között van ám arany középút is, amit a gyerekek 95%-a képvisel. Az átlagos gyerek bizony néha odacsap a kortársainak, verekednek, ezzel tanulják meg egymás között lerendezni a konfliktusokat, majd a szóbeli meggyőzés csak iskoláskorban léphet képbe. Figyeld meg a játszótéren, hogy ha két gyerek összeverekszik egy játékon, és hagyják a szülők, hogy normális kereteken belül maguk rendezzék el, akkor utána úgy játszanak tovább egymással, mintha mi se történt volna, náluk a verekedés még s legtöbb esetben nem azért következik be, mert direkt akarnak fájdalmat okozni, csak nem tudják(még nem tanulták) meg máshogy kezelni a helyzetet. És nem biztos, hogy te azzal teszel jót s fiadnak, hogy a korának nem megfelelő szerepbe akarod belerakni.


Persze, értem én hogy ő szelíd, de meg kell tanulnia kiállnia önmagáért, mert ha az iskolában is csak azzal jön hogy "megmondalak az anyukámnak"köznevetség tárgya lesz. A gyerekek kegyetlenek tudnak lenni, főleg ha náluk sokkal gyengébb, érzékenyebb gyerek kerül a látóterükbe.

2017. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 A kérdező kommentje:
Igen, de kinek mi számít talpraesettnek. A fiam kicsit félénk, ezt elismerem, de másfelől nagyon önálló. Akár órákra is egyedül lehet hagyni, mert van annyi esze, hogy nem borítja magára a bútorokat vagy gyújtja fel a házat, ami azért a legtöbb korabeliről nem mondható el, hisz sok négyévest pár percre is necces felügyelet nélkül hagyni. Arról nem is beszélve, hogy amikor megéhezik, simán odamegy a hűtőszekrényhez és csinál magának egy szendvicset. Ezzel nem a fiam akarom fényezni, mindössze szemléltetni akartam egy-két példával, hogy az életképtelen nem a legjobb szó rá. Ha meg azt nehezményezitek, hogy elsírta magát... a fiúk és a lányok iskolás koruk előtt ugyanannyit sírnak, mert akkor még nem nehezednek rájuk a nemi sztereotípiák. Ezt tudnátok, ha annyi fejlődéslélektani könyvet olvastatok volna.
2017. febr. 20. 19:56
 77/111 A kérdező kommentje:
*nem nehezednek rájuk ANNYIRA a nemi sztereotípiák
2017. febr. 20. 20:00
 78/111 anonim ***** válasza:
8%
És szerinted rajtad kívül ki a franc olvasott volna lélekfejlődéssel foglalkozó könyvet???
2017. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 A kérdező kommentje:
Könyörgöm. Itt írták, nem is egyszer, hogy biztos nem olvastam ilyen jellegű könyvet, mert akkor tudnám, hogyan viselkedik egy másfél éves. Ehhez képest én vagyok az, aki tisztában van vele, hogy egy négyéves esetében normális dolog a sírás, Legyen az fiú vagy lány.
2017. febr. 20. 20:21
 80/111 anonim ***** válasza:
95%

Nem nehezményezzük, hogy elsírta magát. Mindenki tisztában van vele, hogy egy másfél éves egy játékkal meg tud valakit úgy csapni, hogy az illető elsírja magát, egy-egy ütéstől egy felnőttnek is könnyve lábadhat a szeme.

Te értsd meg, hogy ez normális, és a többi, racionálisabban gondolkodó anyuka semmi rosszat, semmi gonoszságot nem lát ebben.

Miért fújod ennyire fel ezt a piszlicsáré ügyet? Legalább harmincan mondták már, hogy nem éppen jól látod a dolgokat, de te még csak el sem gondolkozol rajta...

2017. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!