Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg engem kell kiröhögni...

Tényleg engem kell kiröhögni ezért?

Figyelt kérdés

Vendégségben voltunk ismerősömnél 4 éves kisfiammal. Mi felnőttek az étkezőben beszélgettünk (nem csak én voltam ott náluk, összesen heten voltunk, ha a gyerekeket nem számtjuk). a gyerekek a szomszéd szobában játszottak (ismerősömnek, akinél voltam, 3 lánya van, velük volt a fiam). Elméletben nem voltak felűgyelet nélkül, hisz ott volt velük egy szobában a legnagyobb, 12 éves lány is.

Egyszer csak kisfiam sírva jön oda hozzám, hogy bántotta a Kati (most így fogom nevezn, ő a legkisebb lány). Nagyon meglepődtem, kérdeztem, hogyan bántotta. Sírva elmondta, hogy Kati elvette az autót tőle, amivel éppen játszott, ő meg visszavette tőle, erre Kati meglökte és ütögetni kezdte. A 12 éves lány ebből nem látott semmit, mert a kisasszonynak fontosabb volt, hogy a telefonját nyomkodja, a 6 éves húga, meg szintén a telefont nêzte.

Én ezen nagyon felhúztam magam, mert ha figyelt volna, meg tudta volna akadályozni, hogy a neveletlen kislány rátámadjon a fiamra. Erre az egész asztaltársaság röhögni kezdett, hogy inkább a fiamon kéne számonkérnem, hogy hogy tudta meg verni egy kisbaba (Kati nemsokára másfél éves lesz, tehát már nem volt helyes kifejezés a kisbaba szó, de amikor ezt megpróbáltam kifejteni nekik, még jobban mulattak rajtam). Hihetetlenül dühös lettem, és megmondtam a kedves szülőknek, hogy inkább nekik kéne megnevelniűk a lányukat, mert attól hogy egy gyerek kicsi, még nem h ûlye. Erre még nekik állt följebb, hogy Kati fele akkora, mint az én gyerekem, és hogy én neveltem ilyen életképtelenre a fiamat. Gyorsan felöltöztünk és eljöttünk onnan, de még mindig ezen pörgök.

Eddig se volt túl közeli viszonyom ezzel a családdal, de ezek után már nem is lesz, az biztos. Szerintetek kinek van igaza? Nekem, amiért a fiam mellé álltam, vagy az ismerősöméknek, amirért letojják, mit művel a gyerekük, mert "még kicsi"?



2017. febr. 19. 14:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
94%
Nem csodálom, hogy kiröhögtek :D Gonosznak nevezel egy 1,5 évest, akinek még korából kifolyólag semmi önkonrollja nincs, de ettől még nem gonosz, felelősségre vonsz egy 6 és egy 12 éves gyereket...te tényleg nevetséges vagy.
2017. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 A kérdező kommentje:
Nem kamu, megnyugodhatsz, de egyszer már kifejtettem, hogy attól, mert még nem találkoztál egy adott szituációval, még lehet igaz.
2017. febr. 19. 19:52
 43/111 anonim ***** válasza:
84%
nyugtass meg, a gyerek apja legalább normális?
2017. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
88%
Nem a szituációval nem találkoztam, hanem olyan emberrel aki ezt így reagálná le. Ilyen tuti nem létezik.
2017. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
81%
A fiad kirángatta egy kicsi kezéből az autoját az meg meglökte. A fiadból így férfi sosem lesz ha ezek után még pátyolgatod. Nem csodálom, hogy röhögtek. Az óvónők imádhatnak egy ilyen hisztis anyukát.
2017. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam a hozzászólásokat, lehet, hogy véletlen ismételni fogok egyeseket(?)


Úgy vélem, elkövettél két hibát:


1. Óvodás (és még kisebb) gyermeket nem bízunk kamasz(ok)ra (még kisebbekre bízni meg nyilván pláne nem szabadna), ez a kisgyermek veszélyeztetése!


2. Ahogyan egy másfél éves viselkedik, az életkori sajátosság, és normál esetben nem pedig nevelés kérdése. Nyilván még agresszívabb is lehet ennél egy másfél éves gyermek, ha olyan a környezete (pl ha a szülei büntetik stb), de a legharmonikusabb nevelés mellett is a dackorszak az dackorszak (kb valamikor másfél és három és fél éves kor között jellemző a dac korszak, kinél ezen belül mikor...)

2017. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező, majd kérlek jelentkezz, ha a fiad 12 éves lesz :) kívancsi leszek milyen lesz a kapcsolata a telefonnal :) meg veled és a társadalommal :) remélem több gyereket nem tervezek vállalni, bár az ilyen szerencsétleneknek mindig becsúszik még egy.....
2017. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:
88%

Vihar a biliben, ennyit tudok mondani erre a kis közjátékra.


Hogy konkrétan a fő kérdésedre válaszoljak: Igen. (valószínűleg ha ott lettem volna, én is kuncogtam volna a reakciódon)


A gondolkodásmódod viszont cseppet sem megmosolyogtató, az ottani heves reakciód még csak-csak elfogadható lenne, felkaptad a vizet hirtelen, feltámadt benned az anyatigris, oké. De az, hogy sokadjára végigpörgetve az eseményeket is ugyanazt gondolod (sőt, még cifrábbakat is, lásd gonosz 1,5 éves...), az szerintem nem normális, ne haragudj.


Gondolom azért írtad ki a kérdést, mert vártál egy kis vállveregetést, hogy igen, jól reagáltál, ügyes anyuka vagy. Ez most nem jött össze, tekinthetnéd ezt intő jelnek, és talán kicsit elgondolkodhatnál a nevelési elveiden és azon, hogy biztosan reálisan látod-e ezeket a dolgokat. Hidd el, nem ez volt az utolsó gyerek-gyerek konfliktusod..

2017. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
93%
Te nem vagy százas... Hát aki itt romlott, és abnormális az te vagy kérdező!Keresztre feszítenél egy alig másfél éves kislányt, aki még jóformán azt sem tudja mit miért csinál! Bár az elgondolkodtató, hogy te ilyen szinten agresszív vagy, lehet szegény fiadat is elnyomod, azért ilyen amilyen... Mondjuk már kamu szagot érzek, ilyen"ember"(remélem) nem létezik!
2017. febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 anonim ***** válasza:
67%
Látszik, hogy első gyerekes anyuka :)
2017. febr. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!