Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg engem kell kiröhögni...

Tényleg engem kell kiröhögni ezért?

Figyelt kérdés

Vendégségben voltunk ismerősömnél 4 éves kisfiammal. Mi felnőttek az étkezőben beszélgettünk (nem csak én voltam ott náluk, összesen heten voltunk, ha a gyerekeket nem számtjuk). a gyerekek a szomszéd szobában játszottak (ismerősömnek, akinél voltam, 3 lánya van, velük volt a fiam). Elméletben nem voltak felűgyelet nélkül, hisz ott volt velük egy szobában a legnagyobb, 12 éves lány is.

Egyszer csak kisfiam sírva jön oda hozzám, hogy bántotta a Kati (most így fogom nevezn, ő a legkisebb lány). Nagyon meglepődtem, kérdeztem, hogyan bántotta. Sírva elmondta, hogy Kati elvette az autót tőle, amivel éppen játszott, ő meg visszavette tőle, erre Kati meglökte és ütögetni kezdte. A 12 éves lány ebből nem látott semmit, mert a kisasszonynak fontosabb volt, hogy a telefonját nyomkodja, a 6 éves húga, meg szintén a telefont nêzte.

Én ezen nagyon felhúztam magam, mert ha figyelt volna, meg tudta volna akadályozni, hogy a neveletlen kislány rátámadjon a fiamra. Erre az egész asztaltársaság röhögni kezdett, hogy inkább a fiamon kéne számonkérnem, hogy hogy tudta meg verni egy kisbaba (Kati nemsokára másfél éves lesz, tehát már nem volt helyes kifejezés a kisbaba szó, de amikor ezt megpróbáltam kifejteni nekik, még jobban mulattak rajtam). Hihetetlenül dühös lettem, és megmondtam a kedves szülőknek, hogy inkább nekik kéne megnevelniűk a lányukat, mert attól hogy egy gyerek kicsi, még nem h ûlye. Erre még nekik állt följebb, hogy Kati fele akkora, mint az én gyerekem, és hogy én neveltem ilyen életképtelenre a fiamat. Gyorsan felöltöztünk és eljöttünk onnan, de még mindig ezen pörgök.

Eddig se volt túl közeli viszonyom ezzel a családdal, de ezek után már nem is lesz, az biztos. Szerintetek kinek van igaza? Nekem, amiért a fiam mellé álltam, vagy az ismerősöméknek, amirért letojják, mit művel a gyerekük, mert "még kicsi"?



2017. febr. 19. 14:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 anonim ***** válasza:
16%

Teljesen természetes, hogy a kisfiad mellé álltál, én is így tettem volna.

Szégyelljék magukat azok a szülôk, akik kinevetnek egy 4 évest.

2017. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/111 anonim ***** válasza:
5%

A jora nevelés ilyen hátrányokkal jár.

DE csak olyan szülők ill felnőttek mellett akik nem tesznek igazságot.

Ha farkasok közt kell élni akkor farkastörvények szerint kell.



Gyermekemet én is tanitom csak egyelőre nem érti még hogy mikor kell agresszornak lenni es mikor nem.

2017. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/111 anonim ***** válasza:
96%

És ez a " hirtelen csak rá tudtam zúdítani a haragomat"


Ne garagudj, de Te felnőtt vagy Nem?


Ha a 12 éves lány rázúdította volna a fiadra a haragját mert elvette a kishugátöl az autót?! Nem tudom te és a fiad h reagáltatok volna?!

2017. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a 9 éves fiam arcába harapott a másfél éves kislány :-)

Ez van. Gyerekem nem tudta megvédeni magát... Neki is nehezére esik kiállni magáért... De ismerem, és tudom h muszáj lesz neki.... Ezért jót nevettem rajta.

A kislány meg kicsi még, sok mindent meg kell tanulnia még. Ennyi.

2017. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/111 anonim ***** válasza:
95%

"Ha ez nem használ, beküldöm a sarokba, leültettem egy székre stb"


Ez csak kamu lehet, vagy nagyon szenilis vagy, hogy már elfelejtetted hogy milyen egy 1,5 éves gyerek, hogy hol tart a fejlődésben. :)

Megnézném én, hogy hogy ültetsz büntiből a sarokba egy ilyen picit és hogy mit érsz el vele, amikor az ok-okozati összefüggéseket ebben a korban még épp hogy kezdik összerakni.

2017. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
89%
Te vagy a hibás, ez egyértelmű. 4 éves fiadat megveri egy 1,5éves lány és te ezért összeveszel mindenkivel??? Neveld kicsit keményebbre a fiadat, mert elég puhány.
2017. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
79%

1.A fiad jól tette, hogy nem ütött vissza, akkor abból lett volna a cirkusz, hogy megüt egy másfél évest. Jogosan sírt, mert attól, hogy csak másfél éves a kicsi, tud fájdalmasat ütni/karmolni/harapni stb.Itt neked volt igazad, attól, hogy nem verekszik nála gyengébbekkel, még nem lesz anyámasszonykatonája.


2.Abban viszont nem volt igazad, hogy a 6 és 12 éves gyerekeknek a te gyerekedre kellett volna figyelniük.Ők is gyerekek, nem kötelességük a kisebbeket felügyelni, max ha külön megkérik rá, de ez is csak a 12 évesre vonatkozik, egy 6 évestől hogy várhatod el, hogy másokra felügyeljen, mikor még magára sem nagyon tud?

2017. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 anonim ***** válasza:
74%

Ebben a történetben sak a felnőttek a hibásak. Mindenkinek rossz volt a reakciója.

Nem kellett volna megsértődnöd, így annyit látott a fiad, hogy te is feladtad.

Ritka szemét dolog egy 4 évest kinevetni ha fáj neki valami. Aki szerint vicces, azt még nem vágta orrba vagy szájba kisautóval egy másfél éves sem.

A kicsinél életkori sajátosság a csapkodás, de ha a szülők így állnak hozzá, akkor ilyen is marad. Okosak ők már, simán leveszi, hogy most a szülei büszkék rá.

2017. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/111 anonim ***** válasza:
93%
A kérdezőt röhögték ki és nem a fiát.
2017. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 anonim ***** válasza:
17%

Tehát olyan emberek közé jársz, akik kisgyerekeken röhögnek felnőtt ember létére. Gratulálok!


#1 és társai

Az nem "férfi" aki izomból lenyom mást, aki erőszakos, az csak egy tuskó.

2017. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!