Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg engem kell kiröhögni...

Tényleg engem kell kiröhögni ezért?

Figyelt kérdés

Vendégségben voltunk ismerősömnél 4 éves kisfiammal. Mi felnőttek az étkezőben beszélgettünk (nem csak én voltam ott náluk, összesen heten voltunk, ha a gyerekeket nem számtjuk). a gyerekek a szomszéd szobában játszottak (ismerősömnek, akinél voltam, 3 lánya van, velük volt a fiam). Elméletben nem voltak felűgyelet nélkül, hisz ott volt velük egy szobában a legnagyobb, 12 éves lány is.

Egyszer csak kisfiam sírva jön oda hozzám, hogy bántotta a Kati (most így fogom nevezn, ő a legkisebb lány). Nagyon meglepődtem, kérdeztem, hogyan bántotta. Sírva elmondta, hogy Kati elvette az autót tőle, amivel éppen játszott, ő meg visszavette tőle, erre Kati meglökte és ütögetni kezdte. A 12 éves lány ebből nem látott semmit, mert a kisasszonynak fontosabb volt, hogy a telefonját nyomkodja, a 6 éves húga, meg szintén a telefont nêzte.

Én ezen nagyon felhúztam magam, mert ha figyelt volna, meg tudta volna akadályozni, hogy a neveletlen kislány rátámadjon a fiamra. Erre az egész asztaltársaság röhögni kezdett, hogy inkább a fiamon kéne számonkérnem, hogy hogy tudta meg verni egy kisbaba (Kati nemsokára másfél éves lesz, tehát már nem volt helyes kifejezés a kisbaba szó, de amikor ezt megpróbáltam kifejteni nekik, még jobban mulattak rajtam). Hihetetlenül dühös lettem, és megmondtam a kedves szülőknek, hogy inkább nekik kéne megnevelniűk a lányukat, mert attól hogy egy gyerek kicsi, még nem h ûlye. Erre még nekik állt följebb, hogy Kati fele akkora, mint az én gyerekem, és hogy én neveltem ilyen életképtelenre a fiamat. Gyorsan felöltöztünk és eljöttünk onnan, de még mindig ezen pörgök.

Eddig se volt túl közeli viszonyom ezzel a családdal, de ezek után már nem is lesz, az biztos. Szerintetek kinek van igaza? Nekem, amiért a fiam mellé álltam, vagy az ismerősöméknek, amirért letojják, mit művel a gyerekük, mert "még kicsi"?



2017. febr. 19. 14:39
 81/111 anonim ***** válasza:
95%

" attól, mert valakinek egy adott témában eltér a véleménye az átlagtól, még nem lesz alacsony az IQ-ja. Tudod, önálló gondolkodásmód, amit annyira reklámozol itt is..."


Ez csúsztatás részedről, kérdező. :P :)


Nem az a lényeg, hogy többségi-e a vonatkozó meglátásom, hanem az, hogy mindentől függetlenül se nem üt meg a kisgyermeknevelői érzéked egy bizonyos szintet, se nem vagy hajlandó legalább elméletben tanulni erről, ha már gyakorlati érzéked még nincs ehhez, elfogadható szinten.

2017. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és ne általánosíts, kérdező. Itt sokan sokféleképp vélekedünk. Én pl egy szóval nem állítottam olyat pl, hogy gyámoltalan a fiad. Nem ez a lényeg, hogy gyámoltalan-e, vagy sem.
2017. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
91%

"Könyörgöm. Itt írták, nem is egyszer, hogy biztos nem olvastam ilyen jellegű könyvet, mert akkor tudnám, hogyan viselkedik egy másfél éves. Ehhez képest én vagyok az, aki tisztában van vele, hogy egy négyéves esetében normális dolog a sírás, Legyen az fiú vagy lány."


Kérdező, egyfolytában terelsz, valamint hagyod mellékes gondolatszálon elsiklani a téma lényegét... Ne azokkal foglalkozz, akik eget verő baromságokat írnak pl az elsírásról, meg az anyámasszonykatonásdiról... Hülyeségeken ragadsz le...


És ha némelyik válaszoló is hülyeségeket hoz fel? Akkor mi van? Beszéljünk a kiinduló problémádról. Ettől függetlenül néha ne márt mellékszálakat is átbeszélni pl a diplomamániádat, de oké, lépjünk tovább rajta.


Nem az a téma lényege, hogy meddig sírhatja el magát a gyermek.


Hanem a kiinduló kérdésedet vizsgáljuk meg, javaslom.


És ezen felül, hogy ne mosd össze kérlek, a válaszolókat. Az egyik szerint az elsírás a lényeges, de pl szerintem meg nem az a lényeges. Rendben való, hogy van, amit jól érzékelsz a kicsikről -pl a sírás kapcsán-, de a kiinduló kérdésed kapcsán egy homály van a fejedben, erről kéne beszélnünk, úgy vélem.


Nem vagyok én se tökéletes gyermeknevelő, de a kiinduló kérdésedre nagyobb rálátásom van, szerintem ezt nyugodtan elmondhatom, a lényeget tekintve biztosan. Írtam néhány napja itt érdemben hozzászólást. Tegnap csupán a diplomamániádra reagáltam mint mellékszál, de oké, kanyarodjunk vissza a lényegre. Ha gondolod, kommentezz a lényegről, a kiinduló szituról ismét.

2017. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 A kérdező kommentje:
Miért is nem üt meg egy bizonyos szintet? Mert én próbálom szépre-jóra nevelni a gyermekemet, míg más jót röhög rajta, ha a gyereke neki ront valakinek? csak azt nem értem, miért így kell alapból hozzá állni a dologhoz a szülőknek , miért kell ilyen jól szórakozni ezen. Itt mindenki azzal jön, hogy életképtelen a fiam, meg hogy én egy anyatigris vagyok, de abba senki nem kötött bele, hogy a kislány szülei miért így reagáltak
2017. febr. 20. 21:01
 85/111 anonim ***** válasza:
93%
A kislány szülei a te nevetséges viselkedéseden röhögött.
2017. febr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
94%

Én hoztam szóba az intelligenciádat, és a véleményem semmit nem változott azok után, hogy leírtad, jogot végeztél, első körben nem is nagyon értem, hogy miért releváns ez jelen témát illetően. (nem gondolom, hogy az edukáltság és az intelligencia mértéke egyenes arányosságban lennének ..)


Bolhából elefántot csináltál, és nem akarod az Istennek sem megérteni, hogy ezzel a viselkedéssel rossz irányba tereled a kisfiadat. Természetes, hogy mindenki félti a saját gyerekét, de azért ne neveljük már a következő generációt buborékban.

2017. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
92%

Te mit nem értesz azon, hogy egy másfél éves még nem tud empatikusan gondolkodni, nem érti, hogy amit csinál, az a másiknak fáj, mert egyszerűen még KÉPTELEN az együttérzésre. Azt, hogy valamit nem szabad, már megérti, de életkorából adódóan még bőven belefér a normális kategóriába, ha az érzelmeit nem mindig tudja kordában tartani.

Az én egyévesem is csapkod, ha valami nem tetszik neki. Olyankor megfogom a kezét, mondom, hogy nem szabad, és bízom benne, hogy majd idővel leszokik róla. De az már az emberi butaság netovábbja, amikor egy teljesen normális viselkedést gonoszságnak titulálsz egy ilyen kicsi gyerektől.

2017. febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
6%
Megnéztem volna , hogy a többi szülő hogy reagált volna mikor a kislány ment volna oda hogy megverték és mit mondtak volna a fiadnak amikor megtudják , hogy ő volt ... Mert most ha visszaüt a 4 éves az jobb? Itt már észre lehet venni milyen lesz a lány jelleme nagykorában , tipikus követelőző kialhatatlan felnőtt lesz és a fiad pedig egy kellemes ember akivel majd lehet normálisan beszélni . Igazad van meg kell nevelni a lányukat és a fiad pedig normális környezetbe kell vinni ahol szintén az ő intelligenciájához mérten vannak gyerekek .... Az én fiam is életében nem verekedett még és normális nem másokat szekáló fiú lett belőle . Akik a gyereküknek szándékosan hagyják , hogy ilyen legyen azok nem érdemelnek gyereket ... Mert most arra van fogva hogy mert kicsi ? 2 évesen is és 3 évesen is arra lesz fogva , hogy kicsi akkor mikor lesz elkezdve nevelni majd nézhet a szülő ha 13 évesen jön a feljelentés zaklatás végett az iskolától mert valakit szekált . És nem kell ütve fegyelmezni elég csak ha egyszer beszélgetsz a gyerekeddel de gondolom a lány szülei ezt is hülyeségnek tartsák mert még biztos úgysem érti .....
2017. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 A kérdező kommentje:
#88: Végre, végre valaki megért! Istenem, hogy ez megértük! Teljesen egyetértek veled, minden egyes szavaddal. A fiam jó gyerek, mindig is az volt. Ezt a kislányt meg még talán meg lehetne menteni, ha most elkezdenék nevelni, de nekik az derogál, mert hát már kicsi... Aztán majd néznek, amikor 5 éves korára eljut odáig, hogy akkora kis rosszindulatú hisztérika lesz belőle, hogy nem lehet majd egy légtérben megmaradni vele, és akkor nem lehet majd arra fogni a viselkedését, hogy szegény pici baba, olyan kicsi még, úgysem érti még stb .
2017. febr. 20. 23:42
 90/111 anonim ***** válasza:
68%
Lehet hogy az a kislány 5 ÉVESEN egy hisztérika lesz. Viszont a te fiad meg 45 ÉVESEN egy papucs! Szerintem tudjuk mi a rosszabb...
2017. febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!