Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még csak 3 éves, de már úgy...

Még csak 3 éves, de már úgy érzem, hogy nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kiborít. Nem kiabálok, nem ütök rá, de néha kedvem lenne ráordítani. Persze nem teszem, hogy ne sérüljön, de ez a kettősség teljesen kiakaszt.

Kipihent vagyok, nem ezzel van a baj. A baj ott kezdődik, hogy egy igazi kis hisztérikával élek együtt, aki állandóan, direkt bosszant.

Mindenki mindig élvezi, hogy anya lehet?



2017. máj. 19. 20:03
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem ez furcsa, mert a környezetemben senki sem csinálja, pedig láttam elég sok gyerekes családot, mégsem tapasztaltam még ezt, számomra ezért is furcsa.
2017. máj. 19. 20:59
 12/44 anonim ***** válasza:
97%
Akkor hagyd nyitva és várd meg, amíg történik valami komolyabb baj. Nem értem miért kell kockáztatni. Azt írod, hogy jelenleg ez az egyik fő probléma. Simán meg lehetne oldani annyival, hogy elfordítod a kulcsot a zárban és kiveszed.
2017. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy bezárom az ajtót. Gyerek előtt se hagytam nyitva.
2017. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg vegyetek olyan láncos akasztót az ajtóra. Amúgy mindjárt 21 hónapos a lányom és kinyitja a bejárati ajtót, igaz mi 4 emeletesben lakunk, nem kockáztatok, mert kilép, 5 lépés és a lépcsőnél van. Ha az apja itthon van és leugrok a ház előtti boltba akkor is bezárom az ajtót, utánam ne jöjjön.
2017. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
42%
Mi is kertesben lakunk es csakis akkor zarom az ajtot ha este van es mar lefekvés vagy ha beteg vagyok es lassabb vagy esetleg mas miatt nemtudok 100%-ban odafigyelni akkor bezarom mert néha "szökik" de én sem ismerek olyat, aki zárja az ajtót kertesházban!:)
2017. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
33%

Ez fura. Mi is keretesben lakunk, mi sem zárjuk az ajtót. De miért baj, ha kimegy a kertbe? Az enyém 2,5 éves és simán kiengedem egyedül is. Az hogy felbveszi a csizmát és elesik? az enyém a bent is megcsinálja.

A levegős, mozgásos dolog tényleg jó ötlet.

2017. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
30%
nem keretesben, kertesben :)
2017. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
88%

Én is zárom az ajtót, gyerek előtt is zárta.

De nem is zár a lényeg, hanem hogy van egy vitaforrás köztetek napi szinten, amit te egy mozdulattal meg tudnál előzni és máris egy vitával kevesebb.

Mindamellett nem mindig könnyű, sőt nehéz, de minden korszaknak negvan a maga szépsége és nehézsége.

2017. máj. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
71%

"Van aki komolyan zárja kertes házban napközben?"


Igen, én, pedig még meg sem született a gyerek, sőt, ha ketten vagyunk a férjemmel itthon, akkor is zárjuk. Szüleim is mindig zárták.

Egyrészt nem nyitom ki senkinek "csak úgy" az ajtót, amikor egyedül vagyok. Ha leolvasni jönnek, vagy ismerős, rokon jön arról előre tudok, vagy ismerem a hangját.

Meg amúgy, ha elbóbiskolunk a tv előtt vasárnap du., akkor ennyi erővel bárki bejöhet és kipakolhatja a házat. Vagy ha épp a felső szinten vagyunk.

Max akkor nem zárjuk, ha nyár van, jó idő, ki-be mászkálunk, szellőztetünk.

2017. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
69%

Világ életemben (akkor is, ha 4 felnőtt van itthon) zártam a kertesház ajtaját és a kulcs soha nincs benne a zárban.


2,5 éves a lányom. Ha egyszer ilyet csinálna, a haját is leordítanám. Az


Nekem a mű hisztitől száll el az agyam. Nem is akarja igazán azt, amit nem engedek, de nyafog és vergődik, majd 10 másodperc múlva semmi baja. Ki tud akasztani.

2017. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!