Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még csak 3 éves, de már úgy...

Még csak 3 éves, de már úgy érzem, hogy nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kiborít. Nem kiabálok, nem ütök rá, de néha kedvem lenne ráordítani. Persze nem teszem, hogy ne sérüljön, de ez a kettősség teljesen kiakaszt.

Kipihent vagyok, nem ezzel van a baj. A baj ott kezdődik, hogy egy igazi kis hisztérikával élek együtt, aki állandóan, direkt bosszant.

Mindenki mindig élvezi, hogy anya lehet?



2017. máj. 19. 20:03
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
21%

Megnyugtat, hogy nincs veled nagy baj? HÁt pedig óriásproblémák vannak veled!


Először is: SOHA egyetlen egy másodpercre SEM hagyunk egyedül, magára egy kisgyereket FELÜGYELET NÉLKÜL! SOHA!!

Ez "anya" létedre tudnod kellene!


Meg is történt a baj.


Ad2: olyan NINCS, hogy a bejárati ajtót csak úgy nyitva hagyjátok! Soha! A bejárati ajtó azért van, hogy zárni kell, és benne a kulcs van. Ennyi.


Nagyon felelőtlen és esztelen vagy!!


A cumi sem "hibás" azért, hogy felrepedt a szája. A hibás itt TI vagytok, nem a cumi, hogy megfeledkezve magatokról hagytátok a maga útján a gyermeket, hogy le sem kakáltátok...


Az a gyerek azt csinál ott amit akar.


NEKTEK, szülőknek kell ott vigyázni rá, és nevelni, ez a dolgotok!


És, ha te EZEN kiborulsz, hogy a gyereked kisétált (saját magad miatt aki felelőtlen voltál és nem figyeltél rá), akkor veled óriásprobléma van!


MÉg az életben nagyon-nagyon-nagyon sok olyat fogsz megtapasztalni, ami "kiborít", és vissza fogod sírni ezt az időszakot, amikor még csak "ez" borított ki!


Nem lehet sok türelmed és odafigyelésed a gyerekre, én ezt látom.. sajnos :(


"3 éves nyilván vannak pillanatok, amikor egyedül hagyom egy-egy helyiségben. Na ő ezeket a pillanatokat használja ki, hogy kimenjen. Sajnos ez már rendszeres.

Tegnap délután is ebből aztán sírás lett, de hatalmas. Visszakiabálta, hogy "kimegyek", és ezzel együtt csapódott is az ajtó. Felugrottam, mondtam a páromnak, hogy fogadjunk, hogy már kint van. Persze, hogy kint volt. A lábán a gumicsizmája (!) kacsalábon persze."

2017. máj. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
46%

"A liberális nevelés már rég megbukott. "


23-aska el vagy te varázsolva.. A liberális nevelés nem azt jelenti, hogy mindent megengedünk neki, pont ellenkezőleg. Nem ártana a helyes fogalmakkal tisztában lenni..

A liberális nevelés az alapköve a helyes nevelési rendszernek. Azt jelenti, hogy odafigyelve, a megfelelő helyen, és időben NEVELED a saját gyerekedet, elmondod és elmagyarázod neki a kellő időben, hogy mit lehet és mit nem, mi helyes, és mi nem.

Továbbá: dícséred amikor az szükséges (nem agyba-főbe!!), hanem amikor ténylegesen megérdemli.

Továbbá: korlátozod amiben kell, hogy ő is megértse mit szabad, és mit nem.

Továbbá: szeretettel és türelemmel fordulsz hozzá.

Azonban: szigorú és következetes vagy, amikor pedig arra van szükség.


NA, KB. EZT JELENTI A TE ÁLTALAD SZIDOTT, LIBERÁLIS NEVELÉS, AMIT TE HELYTELENÜL HASZNÁLSZ FOGALOMKÉNT!


Amire TE gondolsz, az a MINDENT MEGENGEDŐ SZÜLŐ(K), PONTOSAN OLYANOK, MINT A FENT EMLÍTETT PÉLDÁBAN, A FENT EMLÍTETT KÉRDÉS IS SZÓL!!!!

2017. máj. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
86%

Uram Atyám!

4! gyerekem van és nem kell egy 3 éves gyerek nyomában lenni folyton. Pláne mindig egy helyiségben vele, ne vicceljünk már.

Pluszba kertes házunk van, és nem zárjuk az ajtót, miért tennénk? a kapu természtesen be van zárva, magas keretés, tetején tüskék, ember nincs aki bemászik rajta. továbbá jó környéken lakunk. Nálunk simán kimehettek a kertbe. Főleg most, h jó idő van, még nem is csukjuk be, nyitva van, járkálunk ki-be. A házból ráláttam a homokozóra, míg én bent főztem ők addig homokoztak nyugodtan. Rájuk tudtam nézni, de nem folyamatosan őket figyeltem. Természtesen veszélyteleníteni kell a házat, a kertet. És igen a gyerek leleményes, de hatalmas butaságnak tartom, h állandóan megfigyelés alatt kell tartani.

És az, h elesett a cumival? hát még párszor elő fog fordulni, akkor is ha 0-24 órában őrzöd :)

Nálunk az alapelvek: rengeteg törödés és figyelem, de nem korlátozzuk hagyjuk kibontakozni.

2017. máj. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
13%
De a Kérdező nem szeretné, ha a gyereke felügyelet nélkül kimenne az udvarra. Nem mindenkinek azt jelenti a rengeteg törődés és figyelem, hogy főzés közben néha rápillant a gyerekekre az ablakból.
2017. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
53%

Nalunk lapcso van a bejarati ajto elott, ezert az 1 evest tanitom epp, hogy hogyan menjen le ugyesen.


A nagyobbikisugyesen megtanulta 1 eves kora korul, azajto bezarasa amugy jo otlet,bar en sem szoktam...


Nalunk a kicsi most tanulja az agyrol valo kozlekedest,es szepen halad...

Az en 4 evesem is kis hiszterika,meg mindig ...nem csak a nevelesen mulik,a kisebbiken mar latszik,hogy teljeesen mas....


Nalam az amugy erzekeny amde brutal hisztis lanyomnal az jott be,hogy mindig a legdurvabb lehetoseget beszeljuk meg, es akkor elfogadja,hogy nem szabad...

Pl elut az auto,anya orokre sir te meg nem leszel tobbet..


Ilyesmi...


Szerintem megkell talalnod azt a csatornat ami koztetek mukodik, ez gyerekfuggo..nem fogsz tudni sablont huzni ra,..


Ahogy nonek minden evben jobb :)

2017. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
41%

Az enyém lassan 4 éves ,és gyakran hagyom 5 percekre egyedül a kertben. Motorozik, rollerezik, homokozik, de pár térd beverésen és "virágszedésen" kívül még nem történt semmi baj. Szerintem a gyereked nagyobb függetlenséget szeretne, ezt meg kell adnod neki. Ha a kert veszélyes, akkor a házban adj neki, akár felügyelet mellett olyan feladatokat, amivel

segíthet, amit egyedül oldhat meg.

2017. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
48%

nem tudom,de szerintem az gáz,hogy van egy nagytestű kutyátok akihez nem szívesen engeded ki,vagyis nem bízol benne teljesen,mégis nyitva az ajtó,a gyerek meg kijárkál.

szerintem ez nem biztonságos.

csak szerintem nem való egy 3 éves mellé nagytestű kutya?

2017. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
52%

4 gyerekes vagyok.

Nálam a törödés és figyelem nem egyenlő azzal, hogy folyamatos örködöm felettük. Inkább abban nyilvánul meg, h életképes kisembert nevelek belőlük, akiknek nem abból áll az élete, hogy ülnek az anyjuk szoknyáján. Biztonságos keretek között igenis jó, ha megtanul egyedül vagy a tesókkal eljátszani.

Továbbá egy 3 éves már ovodába is mehet, ahol 20-25 gyerekre jut jó esetben 2 ovonő és egy dajka. ne legyenek illuziok, senki gyerekét nem fogják folyamatosan ott sem szemmel tartani.

2017. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
79%

"A baj ott kezdődik, hogy egy igazi kis hisztérikával élek együtt, aki állandóan, direkt bosszant. "


A baj ott kezdődik, hogy ennek a hülye nőnek van egy gyereke, akiről azt hiszi, hogy őt bosszantja.

2017. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Amikor kimegyünk az udvarra tudatosan, és nem pedig ki rohanunk, ahogy mostanában előfordult, akkor a kutyát becsukjuk. De a kutyát nem fogom egész nap becsukva tartani, mert a lányomnak most ez a mániája. Most zárom az ajtót, bár ez sem jó megoldás nekem.

Szerintem egy állatban nem lehet megbízni, szerintem megbízni egy kutyában felelőtlenség.


Én bevalllom őszintén,hogy szoktam egyedül hagyni. A ház már teljesen olyan mintha egy gumiszobában élnénk, csak játékok vannak, de már konkrétan az éjjeli szekrényeket is eltettük és a dohányzóasztalt is. Nem hiszem hogy 3 évesen rettegnem kellene ha a saját házunkban nen látom.

2017. máj. 20. 12:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!