Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovira teljesen alkalmatlan...

Ovira teljesen alkalmatlan bioritmussal mit kezdjek? Fokozatosság vagy drasztikus változás?

Figyelt kérdés

Nálunk ez nem új dolog, de most a nyáron kiteljesedett és ennél jobban még nem csúsztunk el a "normáltól".


3 éves a lányunk és a 28-ai héten indul a beszoktatás, ahova fél 8-ra lekésőbb be kellene érnünk. Nekünk ezt ha holnap kellene csinálni, lehetetlen lenne.


Mivel a párom délután viszonylag későn ér haza és mivel nem vagyunk itthon ülősek, ezért szinte mindig megyünk valahova. Ha máshova nem, akkor legalább a barátokkal, testvérekkel megyünk valami kiülős helyre vacsorázni, ahol lehetőleg játszótér is van a közelben. De van hogy csak a szülőkhöz vagy egymáshoz megyünk. Bár ha itthon vagyunk akkor sem alakul másként az esténk.


Szóval a lényeg, hogy 11, fél 12 előtt nem igazán szokott a lányunk ágyba kerülni. Ez babakorától kezdve hasonló volt. Emiatt a késői fekvés miatt 9, fél 10 előtt nem kel fel. Az ebéd is csúszik így 2-re és délután 4-ig, fél 5-ig alszik, így fent szokott gond nélkül maradni.


A kérdésem az lenne, hogy mivel próbálkozzak először, min változtassak? A gond az, hogy születésétől kezdve így van, fürdeni például reggel szokott, ami most nyilván át kell, hogy kerüljön estére, mivel reggel neki 6-kor kellene majd kelnie így is az ovira.

Ma megpróbáltuk, hatalmas hiszti volt, végig üvöltötte a fürdést és persze le sem akart feküdni 10-kor.

A párom szerint azzal kellene kezdeni, hogy fél 7 fele felébresztem és nem hagyom aludni délig, akármi is lesz. Szerintem meg kellene valami fokozatosság, nem azonnal felrázni 7-kor, mert így tuti nyűgös lesz és azt sem tudja, hogy mi lesz.


Attól legalább nem kell félni, hogy fog majd aludni az oviban, mert már 3 éves, de kb még mindig el tud aludni bárhol, autóban, kezemben, idegen helyen is, ismerősöknél.

Viszont nem tudom, hogy egy hét múlva, hogyan fog ő 9 fele lefeküdni és 6-kor kelni. Ti mit tanácsolnátok nekünk?



2017. aug. 20. 23:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet, hogy a kérdező véletlenül pont ugyanaz, aki sok sok hónappal ezelőtt megkérdezte, hogy "miért baj, ha reggel nem kel fel a gyerekhez, csak 10-11 után, mert ő képtelen"? :)

Emlékeztek erre?

Hát, ide vezet. Akár ő volt, akár nem.

2017. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen rémlik a kérdés.
2017. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Tettem már ki kérdést, amin kiakadtatok, de az nem én voltam, mivel a lányom sem kel fel 10-ig magától :)
2017. aug. 22. 16:25
 34/39 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok,olvastam e.
2017. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
95%

Èdes vagy ezzel az álcinizmussal, mintha a világ legtermèszetesebb dolga lenne reggel 10kor mèg aludni...el is hinnèm, hogy jó így neked, ha nem itt szorongnál, hogy mi lesz, ha neked is, meg a lányodnak is fel kell kelni mondjuk 6kor!

Mit dolgoztál azelőtt?? (bár sejtem a választ, mègis füllents már valamit ide)

2017. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező? Hogy ment?
2017. okt. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
8:56 van, mèg fel sem èbredtek... 😀
2017. okt. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Esküszöm, hogy jó poén volt, utolsó :D Bár nyilván csak azért tudok már ilyen nyugodtan hozzáállni, mert túl vagyunk a kritikus részen.


Rengeteget segített az, hogy szinte az utolsó pillanatban volt egy óvó csere, és egy olyan óvónő lett a lányomé, aki a "kuncsaftom", ráadásul azok közül is, akivel nagyon jóban vagyok. Így valamilyen szinten van rugalmasság az életünkben érkezés meg amúgy az oviba járás terén. Tudja, hogy úgy dolgozom, hogy a lányommal így alig lehetnék délután (3 órát dolgozom egy nap, de pont mikor vége az ovinak), így sokszor abból sincsen baj, ha nem megy, hanem velem itthon marad,. Ráadásul a lányomnak sem volt idegen, mert ő is sokszor találkozott már vele a munkám kapcsán. Meg ő a kedvenc is a csoportban, hála az óvónéniknek.

De amúgy nyilván volt rendesen váltás is, mert például este fürdik :D

2017. okt. 17. 19:48
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

"Meg ő a kedvenc is a csoportban, hála az óvónéniknek"


Ez aztán marha egészséges mondhatom. Nem kellene kedvencnek lennie sem neki, se másnak.

2017. okt. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!