Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovira teljesen alkalmatlan...

Ovira teljesen alkalmatlan bioritmussal mit kezdjek? Fokozatosság vagy drasztikus változás?

Figyelt kérdés

Nálunk ez nem új dolog, de most a nyáron kiteljesedett és ennél jobban még nem csúsztunk el a "normáltól".


3 éves a lányunk és a 28-ai héten indul a beszoktatás, ahova fél 8-ra lekésőbb be kellene érnünk. Nekünk ezt ha holnap kellene csinálni, lehetetlen lenne.


Mivel a párom délután viszonylag későn ér haza és mivel nem vagyunk itthon ülősek, ezért szinte mindig megyünk valahova. Ha máshova nem, akkor legalább a barátokkal, testvérekkel megyünk valami kiülős helyre vacsorázni, ahol lehetőleg játszótér is van a közelben. De van hogy csak a szülőkhöz vagy egymáshoz megyünk. Bár ha itthon vagyunk akkor sem alakul másként az esténk.


Szóval a lényeg, hogy 11, fél 12 előtt nem igazán szokott a lányunk ágyba kerülni. Ez babakorától kezdve hasonló volt. Emiatt a késői fekvés miatt 9, fél 10 előtt nem kel fel. Az ebéd is csúszik így 2-re és délután 4-ig, fél 5-ig alszik, így fent szokott gond nélkül maradni.


A kérdésem az lenne, hogy mivel próbálkozzak először, min változtassak? A gond az, hogy születésétől kezdve így van, fürdeni például reggel szokott, ami most nyilván át kell, hogy kerüljön estére, mivel reggel neki 6-kor kellene majd kelnie így is az ovira.

Ma megpróbáltuk, hatalmas hiszti volt, végig üvöltötte a fürdést és persze le sem akart feküdni 10-kor.

A párom szerint azzal kellene kezdeni, hogy fél 7 fele felébresztem és nem hagyom aludni délig, akármi is lesz. Szerintem meg kellene valami fokozatosság, nem azonnal felrázni 7-kor, mert így tuti nyűgös lesz és azt sem tudja, hogy mi lesz.


Attól legalább nem kell félni, hogy fog majd aludni az oviban, mert már 3 éves, de kb még mindig el tud aludni bárhol, autóban, kezemben, idegen helyen is, ismerősöknél.

Viszont nem tudom, hogy egy hét múlva, hogyan fog ő 9 fele lefeküdni és 6-kor kelni. Ti mit tanácsolnátok nekünk?



2017. aug. 20. 23:51
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
93%
A te hasznosságodat meg a helyzet mutatja amiben vagy.
2017. aug. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
88%
Én is hasonlóan csináltam mint akik előttem leírták.A lányom idóben 8-9 között ment aludni,így fél 7-7 körül legkésőbb ébredt.Reggeli,majd elmentünk játszótérre,hazafelé bevásároltunk,legkésőbb 11-kor itthon voltunk.Evett,és ment aludni 2-3-ig.Utána felkelt,evett,majd 5-6 felé lementünk játszóra,vagy ha volt valami érdekes program,akkor irány a város.8 felé haza értünk,vacsi,fürdés és alvás.
2017. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
93%

Igaza van 5nek.

Egy kisbabanak napirend kell.Es olyan napirend ami az o szervezetenek a legjobb.H jutott eszetrkbe ez h ejfelkorul alszik egy gyerek?!Nem is ertem a felfogasotok.Ameg 2en voltatok a ferjeddel oke azt csinaltatok,na de mikor megszuletett a baba mar nem az van ami elotte.O a fontosabb.Es igenis akkor ne maszkaljatoj este 9kor.

2017. aug. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
71%
Hamarabb elkuldte.Szoval nalunk az elejetel 7-8kozott van ESTE furdes es 8max fel 9 es mar alszik.Igy lett szoktatva az elejetol.Igy is kellett vopna.Most meg iszod a pevet amit csinaltal.6utan egy felorara meg max kimegyunk vagy delelott.
2017. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
90%

Én a fokozatosság híve lennék, bár az idő véges számotokra, egy hét van a kezdésig. De egyébként, ha csak az egyik időponton változtatsz, az magával hozza a többit is. Gondolok itt arra, ha előbb kelted, előbb fog a délutáni alvásra kerülni, így valószínűleg az estire is. Persze nyilván nem fog egyik napról a másikra menni, de én azt csinálnám, hogy előbb ébreszteném. Először egy órával, majd kettővel, stb.

A reggeli fürdéssel nem tudom mit csinálnék. Mármint, hogy azt hogy lehetne zökkenőmentesen átrakni estére. Fura ez nekem, de ismerek más valakit is, aki mondjuk nem reggel, hanem délután fürdet. De az én háromévesemnek hozzátartozik az esti rutinhoz a fürdés, baba kora óta. Fürdés közben lenyugszik még egy nagy hancúrozás után is, eljátszik a kádban, ráhangolódik az alvásra. De nyilván az lesz a megoldás, hogy egyszer este fürdetsz és onnantól mindig....

Kitartást! És szerintem kezdd kicsiben az elején, ne mindent egyszerre. Sok az egy ekkora gyereknek. De úgy látom mindenki a drasztikus megoldást választja.

Amúgy az ovi miatt fog ez változni magától is, mert elfárad jobban majd a sok ingertől. De azért a reggeli kelést meg kell oldani addig.

2017. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
92%

Csak csatlakozni tudok az előttem szólokhoz, nagyon elbaltáztátok már születése óta.

A másik nagy butaság az volt, h most 1! héttel kapkodsz az ovoda előtt, ami szinte lehetetlen küldetés. Tudtad, h megy oviban, és ott lesz napirend miért nem kezdted el már sokkal korábban? Az ilyen drasztikus életmód (vagy bioritmus vagy ahogy tetszik) váltáshoz több idő kell még felnőtt esetében is.

Ahogy előttem szépen leírták nyáron is lehet kint lenni, reggel fel kell kelni időben pl. 7-8 körül, utána 10-11 ig, idő függvényében kint tudok lenni, majd ebéd, alvás, kis benti játék, és 5-6 körül megint lehet kint lenni.

Bocsi, ezzel tudom, h nem segítek, de kikivánkozott.

A tanácsom, én hagynám aludni jó sokáig első nap és kihagynám a délutáni alvást, jó esetben így hamar elalszik este, másnap meg korán felteném.

2017. aug. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
84%

Az én gyerekem a másik véglet, este 8-9 körül alszik, viszont nagyon korán kel. Kisebb korában 4-5 körül fent volt, oviban volt, hogy az udvaron elaludt ebéd előtt :S De sosem tudtam tovább altatni.


Ahogy előttem írták, 1 hét nagyon kevés erre, szenvedés lesz mindenkinek, de el kell kezdeni. Elvileg 21 nap kell a szervezetnek, hogy valami újat megszokjon, meg az oviban úgyis jobban kifárad..stb. Én a fokozatosság híve vagyok, biztos nem kelteném holnap 6-kor, mondjuk 8 körül már ébreszteném, aztán fél 8,7..stb. Ha kell maradj ott vele, lényeg, hogy aludjon, pár hét és átálltok :)

2017. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
38%

Abból, amit írsz, az is látszik, hogy a kislányod egyfajta rugalmas napirendhez szokott hozzá - jöttök-mentek együtt, szívesen alszik más környezetben is, gondolom, nincsenek percre pontos időhöz kötve az események.


Szerintem ez most jól is jöhet - ne aggódj, meg fogja szokni az új ritmust, az oviban ráadásul biztosan nagyon el fog fáradni, főleg az elején. Így magától is hamarabb megy majd ágyba. Ráadásul a reggel 9es keléshez képest nem is annyira szörnyű a fél7 - szerintem a héten kezdd azzal, hogy holnap 8kor kelted, másnap fél7kor. Ez a többi időpontot is hozza majd előre. Beszéld meg vele nyugodtan, gondolom, úgyis készültök már az ovira.


Egyébként pedig ahogy leírod, jókat alszik éjszaka és nap közben is, szóval nem lesz itt gond, ne aggódj, menni fog :)

2017. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
75%

Anyuka èlni akarta a gyerek nèlküli èletèt gyerekkel is, aztân most meg fogja a fejèt, hogy mi lett belőle!!

Csillagom, már a születésèvel kellett volna èletmódot váltani, nem most!

Ès nem is a beszoktatás ekőtti hèten kellett volna kezdeni az èletmódváltást, ha tudod, hogy hisztèrika a lányod, hanem mondjuk nyár elejèn....de ugye akkor te nem tudnál annyit pihenni, jajj. Megoldhatatlan problèma ez, hisz ha múlthèten kapsz èszbe, már az is kèső.

2017. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
51%

Komolyan el sem hiszem, hogy ilyen van.

Én amúgy a fokozatosságot választanám, pl nem értem minek kéne fél nyolcra beérni a szoktatás időszakban?

Nálunk fél 9-9 körül jönnek a szoktatósok.

2017. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!