Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák Tudom ( legalab...

Kedves Anyukák Tudom ( legalabbis úgy vélem), hogy problémámmal nem vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Előbb ide szerettem volna írni, bízva abban, hogy tapsztalt anyukáktól kaphatok valami jó tanacsot, mielott bármiféle lépést tennék. Kislányom elmúlt 3 éves. Szeptemberben kezdtük az ovodát,bár nem hinném hogy ennek köze lenne a problémánkhoz, hisz imád ott lenni.Tehát a probléma az evés 😞

Határozottan ki merem jelenteni,hogy semmit nem hajlando megenni,legalábbis amit én szemely szerint a “rendes főétel “ kategóriába sorolok be.Gondolok itt a húslevesre,fozelekekre,rantott húsra és társaikra.

Amivel nincs probléma az a rizs illetve a főttészták.Ezekbol bármikor bármilyen mennyiségben képes elfogyasztani,illetve a gyümölcsök is jöhetnek bármilyen mennyiségben.

Minden étkezés elott egyben van a gyomrom,es az ove is (szerintem).

Ha meglatja hogy veszem elo a tányérját,mar indul is a siras.....es kezdodik az egesz hercehurca minden egyes nap.

Indul azzal hogy “csak egy keveset egyel,szep nagylany lesz beloled”...majd szepen haladunk fokozatosan a masik vegletig,ahol nem mindig minden esetben vagyok kepes nyugodt maradni.

Egy ido utan hajlamos oklendezni az ebedtol,kikopkodni es volt hogy egy oran at a szajaban tartotta,hiaba konyorogtem h ragja meg es nyelje le. 😞

Mindenféle trükkozest kiprobaltam....Semmi nem jott be.Ketsegbe vagyok esve,es felek hogy nagyobb problema is lehet a dologbol.


Nagyon szepen koszonom ha vegigolvassatok,es halas lennek egy ket jotanacsert,mivel erdemes probalkozni?

Tisztelettel Reka (Zara Lea anyukaja)



2017. okt. 5. 12:13
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

Oké nem eszik csokit, de cukros teát iszik. Ezért nem sovány és ez veheti el az étvágyát.


Üljön le együtt az egész család enni, jó hangulatban. Legyen rizs vagy tészta is, de legyen más is. Szó se essék arról, ki mit vagy mit nem eszik vagy mennyit. Nem kell maci meg póni meg akkor leszel szép, ha megeszed (butaság, hülyének nézed a gyereket). Csodát ne várj, egy darabig így is csak a saját menüjén fog élni, de idővel majdcsak megkóstolja apáét, anyáét.


Sokféle étkezési és pszichés zavart kialakíthatsz az erőltetéssel a mániás evéstől az anorexián keresztül a szorongás többféle fajtájáig. Megromolhat a kapcsolatotok. Legyen az étkezés öröm, együtt töltött idő, beszélgetés, finom ízekkel.

2017. okt. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszi a valaszokat megegyszer.Azthiszem megertettem a lenyeget :)

U.i. A teat mezzel fogyasztjuk :)

2017. okt. 5. 19:31
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
Cukrot írtál. A méz sok szempontból jobb, mint a kristálycukor, de nagyrészt szintén cukorból áll, tehát az étvágyat ugyanúgy ronthatja, ha sokat issza.
2017. okt. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs tényleg mézet írtál :)
2017. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, de jézusom.

Meg várod, hogy öklendezzen az ételtől? Ha egy óráig a szájába van az étel hagyod neki, sőt azt mondod, hogy nyelje le nem azt, hogy köpje már ki?

Csodálkozol, hogy sír amint a tányért elő veszed? Ezek olyan atrocitások ami akár felnőtt koráig a fejébe maradhat, hogy az ételt a szájába kellett tartani, mert ha kiköpte akkor vita...

Én is nagyon finnyás voltam kicsinek is nagyon kevés dolgot ettem meg... Egyszer erőltette rám apukám a zsíros szalonnát és azóta sem bírok rá nézni... Ha szereti a tésztát akkor azt például tényleg nagyon sok dologgal lehet variálni amik táplálóak, a rizshez is. Adj hozzájuk akár pörköltöt, husit mindig csak nyugodtan tedd oda, szagolja meg mennyire jó illatú, ha nem ízlik köpje ki, hagyja ott és egye ami ízlik.

Sokkal lazábban kell ezt kezelni, de tényleg. Így nem fog működni.

2017. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4 éves van hogy napokig csak tejfölös tésztát eszik itthol. Kb 1 hónapig volt a reggelije meg a vacsija a vajaskenyér. Ebéd tejfölös tészta-ez persze nyáron volt amikor itthol volt. Oviban mindent megeszik, még azt is amit eddig nem vahy itthol nem eszi meg. Én mindig azt mondom hogy kostolja meg ha nem ízlik nem kell megenni de legalább egy kanállal egyen belőle. Aztán van mikor rájön, hogy ez mégis marha finom és megeszi. Pl a tökfőzeléket imádta most nem eszi meg, vagy a spenótot nem ette meg most meg bele tudna fulladni. Persze én nem aggódom, hogy le fog fogyni mert 110 cm és 20 kg. Ha nem eszik nem eszik de nasit sem kap pl kölesgolyó és ilyenek. Viszont a gyümölcs az minden nap megvan. 2 alma vagy szilva barack
2017. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:

Kedves 45.valaszolo :)


Azt az egy oran at a szajaban tartja,es konyorgom h nyelje le azt ne ugy kepzeld el h egy oran at ulunk az asztalnal es eroszakkal etetem es nem engedem h kikopje.A story ugy volt,hogy egy abad alkalmaval (hogy tortent nem is ertem xd) nem akart enni.Egy kanal fozeleket adtam neki,majd megengedtem h felkeljen az asztaltol (nyilvan rosszul cselekedtem) es kozben jatszon.( Teszem hozza nem volt stopper a kezemben,szoval az egy oraval a meglehetosen hosszu idot szerettem volna kifejezni).Felteteleztem h jatszas kozben belefeledkezik az evesbe, es majd konyebben fog “csuszni”.Hat nem jott ossze...


Tul sok mindent szerettem volna leirni egyszerre,es latom h zavaros lett a kep.

Azt viszont nem volt nehez megallapitanom,h szinte semmi nem jo barmit csinalok :) Ertem itt azt h ha cukorral adom a teat nem jo,ha mezzel tulajdonkeppen az sem jo.Ha ponikkal eszunk az sem,es ha nelkuluk az sem :) Van aki szerint 3 felet kene foznom valaki szerint semmikepp :)


Halas vagyok minden kommentert,de meg kell allapitsam,ugyis alakul majd valahogy :) Rabizom a dolgokat :) Tovabbi szep napot es jo etvagyat mindenkinek :) Reka

2017. okt. 6. 08:35
 48/53 anonim ***** válasza:

Igen ez valahol igaz, amit írsz, de azért kicsit túlspilázod a leírtakat. Nem ellened irányulnak (részemről legalábbis), hanem a kérdésedre válaszolva próbáltunk segíteni (legtöbben). Az a lényeg, hogy ne akarj mindenáron irányítani, inkább abban kell dönteni, hogy felkínálsz-e neki egy lehetőséget vagy sem. Nem kell rápörögni, nem kell bűvészmutatványokat kitalálni, leteszed az asztalra aztán jól van.


Én tényleg úgy látom, hogy az édes itallal itatott gyerekeknek rossz az étvágyuk. De lehet, hogy az én felmérésem nem reprezentatív :) A mézes tea nagyon jó, magam is élvezettel fogyasztom, meg a gyerekem is, mondjuk uzsonna vagy vacsora után egy csészével, vagy torokfájás esetén több is, egyéb gondok esetén gyógyteákat is, de nem mindenkori szomjoltónak.


Azt szokták mondani, önszántából még egyetlen gyerek sem halt éhen.

2017. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Figyu, kezd el elengedni a témát! 5 hónapig görcsöltem a lányommal (ő akkor 1.5-2 éves volt) mert minden ételből csak 3 falatot evett, de ezt szó szerint értsd, pontosan 3 falatot. Fogyott is szegény, akkortájt volt a bölcsibe szoktatás is (már előtte sem evett és a bölcsiben sem). Már gyomorgörccsel főztem, vajon ma eszik-e belőle rendesen?! Mit főzzek amiből talán szívesebben eszik?!

Aztán meguntam, belehalni nem fog, ha éhes lesz majd eszik... ezeket forgattam az agyamban. Pár hét után mire felkaptam a fejem, a lányom kétpofára (bocsánat) tömte magába a levest, a tésztákat, a húsokat. Vannak ilyen időszakok (fiammal is volt de vele 1-2 hét csak), túl kell élni és nem szabad rágörcsölni. Hagyd picit a lányodat, ha egy falat után feláll, álljon, had menjen, majd megfogja szokni a lazaságot is és talán megjön a kedve az evéshez. Kitartás!

2017. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
Helyzetjelentes :) A ma reggel mar lazabban ment :) Anyuka es lany szamara egyarant,letettem az asztalra ketto darab croissant es egy csesze tejet.Masfel croissant el is fogyott a csesze tejjel egyutt.Utana szobajaba letettem egy almat es egy banant felszeletelve,azt folyamatosan csipegeti :) Mielott utnak indultunk hozott magaval ket almat :)
2017. okt. 6. 11:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!