Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák Tudom ( legalab...

Kedves Anyukák Tudom ( legalabbis úgy vélem), hogy problémámmal nem vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Előbb ide szerettem volna írni, bízva abban, hogy tapsztalt anyukáktól kaphatok valami jó tanacsot, mielott bármiféle lépést tennék. Kislányom elmúlt 3 éves. Szeptemberben kezdtük az ovodát,bár nem hinném hogy ennek köze lenne a problémánkhoz, hisz imád ott lenni.Tehát a probléma az evés 😞

Határozottan ki merem jelenteni,hogy semmit nem hajlando megenni,legalábbis amit én szemely szerint a “rendes főétel “ kategóriába sorolok be.Gondolok itt a húslevesre,fozelekekre,rantott húsra és társaikra.

Amivel nincs probléma az a rizs illetve a főttészták.Ezekbol bármikor bármilyen mennyiségben képes elfogyasztani,illetve a gyümölcsök is jöhetnek bármilyen mennyiségben.

Minden étkezés elott egyben van a gyomrom,es az ove is (szerintem).

Ha meglatja hogy veszem elo a tányérját,mar indul is a siras.....es kezdodik az egesz hercehurca minden egyes nap.

Indul azzal hogy “csak egy keveset egyel,szep nagylany lesz beloled”...majd szepen haladunk fokozatosan a masik vegletig,ahol nem mindig minden esetben vagyok kepes nyugodt maradni.

Egy ido utan hajlamos oklendezni az ebedtol,kikopkodni es volt hogy egy oran at a szajaban tartotta,hiaba konyorogtem h ragja meg es nyelje le. 😞

Mindenféle trükkozest kiprobaltam....Semmi nem jott be.Ketsegbe vagyok esve,es felek hogy nagyobb problema is lehet a dologbol.


Nagyon szepen koszonom ha vegigolvassatok,es halas lennek egy ket jotanacsert,mivel erdemes probalkozni?

Tisztelettel Reka (Zara Lea anyukaja)



2017. okt. 5. 12:13
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
Nem adok neki csokit...egy ideig azzal a feltetellel kaphatott egy kindertojast ha megette az ebedet (az erdekessege,hogy a csoki ebben az esetben nem erdekelte,csak az aprosag ami benne van )
2017. okt. 5. 14:05
 32/53 anonim ***** válasza:
84%
Továbbra sem értem, hogy miért drámázod ezt ennyire túl. Tudtad, hogy barnarizsen el lehet lenni hónapokig, annyi tápanyag van benne? Tésztából is adhatsz neki egészségesebb teljes kiőrlésűt, mellé ragu, ennél jobb étkezés már nem kell, nem kell feltétlen levest enni, ha nem szereti.
2017. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
67%

Hagyd a fenébe. Majd eszik. Ha ilyen ideges vagy, ne csodálkozz, hogy nem eszik. Az enyém is 3 múlt, az 1 éves tesójának jobb az étvágya. Nem görcsölök rajta. Barátnőm lánya durván egy évig szinte csak virslit evett.

Persze nem örülök, hogy nem eszik (oviban semmit), volt kb 2 hét, hogy az elején mondtam szépen, aztán zsaroltam, kiabáltam, könyörögtem. Nem lett jobb.

Most legalább eszik valamennyit.

Próbáld meg a béres cseppet, hátha beválik.

2017. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
88%

Én se értelek. De főleg azt nem értem, hogy honnan veszed, hogy a leves és a meleg főétel a legfontosabb? Most komolyan, linkelj már nekem legalább egy tudományos cikket, ami azt bizonyítja, hogy ezek nélkül nem lehet egészséges valaki.

Amit leírtál, hogy megeszik, tökéletes.

Rizs, tészta, gyümölcsök.

Eljön majd az idő, amikor ezeket utálni fogja, és egész mást fog enni. Egy gyerek soha nem éhezik önszántából! Hidd el, azt fogja enni, amit ösztönösen kíván!


Úgyhogy felejtsd el ezt az egész meleg főtt étel marhaságot. Majd eszik, amit eszik. A súlyán sem látszik, hogy kóros sovány lenne.

2017. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
70%

Gyermekorvost kérdezted már erről? Ő mégiscsak jobban ismeri a kicsit is. Vérvétel volt már? Nem vérszegény? Széklete rendben? Nincs szorulása?

Étvágyhozó vitaminokat próbáltál már? Írták már a vitacolant vagy sokan esküsznek a béres cseppre. Mondjuk nekünk ezek nem használtak, de egy próbát megér. Minden szervezet más. Mi havonta egy hét probiotikum kúrát szoktunk tartani. Látványosan jobban eszik tőlle.

A pukedlizve főzőcskézés és tálalás nekünk sem jött be. Nem ettől fog enni. Csak nekem esett még rosszabbul, ha nem fogadta el az ételt.

Kitartást és sok türelmet! Szépen nő az a gyermek :)

2017. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem lenne jó étvágya, nem lenne nagyobb a testsúlya az azonos magasságú gyerekek 75-90 %-ánál. Mert ezt jelenti a percentilis, amit az egyik korábbi hozzászóló említett.


Csak nem azt eszi, amit szeretnél.

A legkönnyebb dolgod van a világon, mert nem semmit nem eszik, csak jóllakik mással.

Pakolj el, dobj ki mindent, amit nem akarsz adni neki és minden étkezésnél kínáld meg, de ne gyötörd.

Ha nem eszi, nem eszi. Majd eszik következőre, ha nem tömöd meg addig valami nasival, hogy "jaj, enned kell!".


Ha valóban baj lenne az étvágyával, az édességet se enné. Sajnos ismerős a jelenség, amikor nem csak azt nem eszi, amit én kitaláltam, hanem tényleg semmit. Akár egész nap.

2017. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
80%
Megértem az aggódásod, de nekem az első, ami most megütötte a szemem az az, hogy túl van pörögve a dolog. Odaül a maci, a póni, a tö..öm tudja mi az asztalhoz, és azt nézi, hogy mit eszik. Magától mondja, hogy nagyra nő, ha megeszi. Valahol olvastam egy hasonlatot: Neked sem menne a szex, ha valaki ott állna a fejed felett és azt nézné, hogy benned van-e már a férjed. Szerintem szakadj le egy kicsit a témáról. Tálalj neki valamit vacsorára, ha otthagyja hát otthagyja. Hidd el, hogy éhen halni nem fog. Az én gyerekeim sem mindenevők, egyszer hetekig jól esznek, utána meg csak turkálják az ételt. Lányom 6 éves és 18 kg, úgyhogy nekem lenne min aggódnom, de nem fogok.
2017. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
89%
Nem trükkökre, módszerekre van szükség ahhoz, hogy egy amúgy egészséges gyerek egyen. Póniknak, maciknak semmi keresnivalójuk nincs az asztalnál. Sem könyörgésnek, tukmálásnak. Ha azt mondod, hogy akkor lesz szép meg okos, ha megeszi, akkor inkább nem akar szép lenni, de csakazért sem fogja megenni. A legnagyobb joszàndékkal mondom, hogy kérj pszichológustól segítséget, hogy hogyan változtathatnád meg a kislányod táplálásához való hozzáállásodat, mert nekünk itt most úgysem fogsz hinni.
2017. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
69%
Az én gyerekem 3 és fél és semmit nem eszik az oviban, ahogy két évig a bölcsiben sem evett, és a súlya is kb. ugyanitt van kb. 100 centihez 16 kg, ami se nem sovány, se nem kövér. Ha rajta múlna, csak kakaón, abonetten és halrúdon élne, de néha belelapátolok lepürésítve ezt-azt, mert úgy elfogad zöldséget vagy gyümölcsöt is. A nagyobbik gyerekem is ugyanilyen válogatós volt (ő tán két évig főleg csak rizst, banánt és spenótot evett, majd oviban rászokott a kenyérre, úgyhogy kövérebb is lett, mint kellett volna), de nagycsoportra már elég szépen bővült a repertoárja, úgyhogy a kicsin már nem aggódom.
2017. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

Kb 8 eves koromig onkentes fenyevo voltam. Ugy is neztem ki, marha vekony gyerek voltam. Egyszeruen nem voltam ehes. Verkepet nezettek, minden oke. Nem eroltettek az etelt, neha napokig nem ettem (kinaltak, csak nekem nem kellett).

Makkegeszseges felnott lett belolem, normal testsullyal.


Utolag orulok, hogy nem eroltettek.


Egyebkent hasonlo van a szinten 3 eves lanyommal is, bar o normal alkat. A gyerekorvos misolyogva mondta, hogy amig nem korosan sovany, ne foglalkozzunk vele.

2017. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!