Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák Tudom ( legalab...

Kedves Anyukák Tudom ( legalabbis úgy vélem), hogy problémámmal nem vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Előbb ide szerettem volna írni, bízva abban, hogy tapsztalt anyukáktól kaphatok valami jó tanacsot, mielott bármiféle lépést tennék. Kislányom elmúlt 3 éves. Szeptemberben kezdtük az ovodát,bár nem hinném hogy ennek köze lenne a problémánkhoz, hisz imád ott lenni.Tehát a probléma az evés 😞

Határozottan ki merem jelenteni,hogy semmit nem hajlando megenni,legalábbis amit én szemely szerint a “rendes főétel “ kategóriába sorolok be.Gondolok itt a húslevesre,fozelekekre,rantott húsra és társaikra.

Amivel nincs probléma az a rizs illetve a főttészták.Ezekbol bármikor bármilyen mennyiségben képes elfogyasztani,illetve a gyümölcsök is jöhetnek bármilyen mennyiségben.

Minden étkezés elott egyben van a gyomrom,es az ove is (szerintem).

Ha meglatja hogy veszem elo a tányérját,mar indul is a siras.....es kezdodik az egesz hercehurca minden egyes nap.

Indul azzal hogy “csak egy keveset egyel,szep nagylany lesz beloled”...majd szepen haladunk fokozatosan a masik vegletig,ahol nem mindig minden esetben vagyok kepes nyugodt maradni.

Egy ido utan hajlamos oklendezni az ebedtol,kikopkodni es volt hogy egy oran at a szajaban tartotta,hiaba konyorogtem h ragja meg es nyelje le. 😞

Mindenféle trükkozest kiprobaltam....Semmi nem jott be.Ketsegbe vagyok esve,es felek hogy nagyobb problema is lehet a dologbol.


Nagyon szepen koszonom ha vegigolvassatok,es halas lennek egy ket jotanacsert,mivel erdemes probalkozni?

Tisztelettel Reka (Zara Lea anyukaja)



2017. okt. 5. 12:13
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
71%

Nekem két fiam van, az egyik normálisan eszik egyedül 1 éves korától, a másik (nagyobbik) még 3 évesen sem akart enni - sem egyedül, sem etetve. Oviban sem eszik. Most 5 évesen önállóan megeszi a leveseket, hideg ételt. Tésztát, rizst, főtt krumplit magában. Esetenként virslit, sült debrecenit. Van olyan napja amikor főzeléket is eszik.

Az utolsó 2-4 éves korában próbáltam etetni, nem tömni de a szájába kellett adni, igen a negyedik falatnál a szájában tartotta vagy öklendezett, ilyenkor hagytuk a fenébe az evést - DE! Nem aludt (mert gondolom éhes volt), súlya, mérete nem gyarapodott, de akkor sem volt hajlandó enni - nasit sem, kásaféléktől öklendezett.

4-5 éves korában már nem érdekelt, okos, szaladgál fáradhatatlanul, aktív, nem tűnik vérszegénynek, betegnek. Gondoltam akkor egyen ami egészséges és amit kíván. Nasit (pl.mazsola vagy gabonagolyó) nem engedtem csak egy keveset ha evett vmi rendeset. Továbbra is ugyanazokat ette zöldség-gyümölcs-rizs-tészta-krumpli, sajt, magvak, mazsola. Igazából reform biotáplálkozást folytatott.

Pár hónapja vettem a vitacolan-t étrendkiegészítőt, ettől talán mintha jobban kívánna enni.

Vannak olyan ovistársak akik 5 évesen 45-50 kg-k és tömik magukba az ételt, az agyonsózott, -cukrozott dolgokat, meg is látszik rajtuk. Sajnos jövőre velük lesz tele a gyerekosztály kivizsgálás miatt, mert szervi elváltozást is okoz.

2017. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Kedves 10.valaszolo,gratulalok nagyon ugyesen kiszamoltad a testomeg indexet egy 3 eves kislanyra. De azert koszonom (bar ugy tudom,ezt csak felnotteknel szamoljak igy,de ha mondjuk te egy 190centis felnottet 75 kiloval kovernek nevezel,akkor koszonom nincs egyeb hozzafuzni valom.
2017. okt. 5. 12:36
 13/53 anonim ***** válasza:
84%

Tonkreteszed mar most a szerencsetlen gyereket.

Te magad irod, mar akkor sir ha meglatja a tanyert...

Fozz olyat amit szeret. Rizst. A kinaiak 80-90 evig elnek es egesz eletukben minden nap rizst esznek.

Az enyem 2 eves, minden nap zoldseges tesztat eszik. Jobb mint a cukros fozelek. Azt adok amit szeret.

2017. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
64%

Azt tudom javasolni, mint a többiek, hogy próbálj meg nem rágörcsölni. Komoly étkezési zavarokhoz vezethet később, ha már most ennyire megterhelő idegileg egy-egy étkezés. Ez nagyon gyorsan berögzül és ki tudja hova vezet. Ne erőltesd!

Gondolj bele, hogy mennyire rossz lehet neki is ez az egész, ha képes öklendezni a kajától :( Az én gyerekemnél volt egy időszak talán 2 éves kora körül, hogy kb csak a túró rudit ette meg, nem is adtam neki mást, mert felesleges volt, minden étkezésnél leült velünk egy asztalhoz, de sosem kényszerítettem enni. Aztán egyszer csak kinőtte ezt, elkezdett enni.

Egyébként érdemes lenne végig gondolni, hogy mikor kezdődött ez, történt e akkor valami, és szépen fokozatosan nem kényszerítve próbálkozni nála. Elmondani, hogy nem kell megennie, csak kóstolja meg, ha nem ízlik köpje ki nyugodtan..stbstb

2017. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj rántott húst enni, szereti a rizst, tésztát teljesen jó, gondolom nem magában eszi, csinálj mellé finom zöldségragukat, adj neki más gabonát is, köles, bulgur, quinoa, ha a rizst szereti, ezeket is enni fogja valószínűleg, ezekkel teljesen egészséges lesz a táplálkozása, egyébként szerintem is finomabb egy puha húsos ragu, mint a sokszor kemény, rántott kaják, amik egészségtelenek is.
2017. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%
Percentilis, nem bmi.
2017. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
69%
ott a baj szerintem, hogy nagyon erőlteted. majd eszik ha éhes. ha nem kér, ne erőltesd. múljon el ez a félelem az evés körül. vond be a főzésbe, segítsen ahol tud, amikor vásároltok kérdezd meg hogy pl nézd brokkoli, mit ennél ebből szívesen?, ha nem kér az ebédből akkor ne erőltesd de ne is főzz neki külön. ajánlj fel minden evéskor 2 választási lehetőséget pl csirkét akarsz enni vagy cukkinit?
2017. okt. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne 10 kiló ehhez a magassághoz, gyenge lenne, erőtlen... akkor érteném a problémád. Az én gyerekem tényleg pehelysúlyú, sokszor beteg, roboráló tápszert is ivott sokáig (azt, amivel a kórházi kezelések után erősítik a nagybeteg piciket).


De a te gyereked bőven jó súlyban van, a semmitől pedig ez nem lehetséges.


A te valódi bajod az, hogy nem tudod ráerőszakolni a gyerekedre a saját ízlésedet, akaratodat és ez kikészít.

Csak sajnos ezzel TE fogod kikészíteni a gyerekedet. Nevelsz belőle egy étkezési zavaros felnőttet.

2017. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

kedves 18as valaszolo.


Ha sajat izlesemet szeretnem raeroltetni,akkor teljesen mas etrenddel probalkoznek.

Amiket en szeretnek megetetni vele az egy egyszeru foetel .Naponta egyszer.Ennyi.

2017. okt. 5. 13:26
 20/53 A kérdező kommentje:
Azert azt el lehet ismerni,hogy nem elhet csokin vagy egy darab bananon egesz nap.
2017. okt. 5. 13:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!