Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák Tudom ( legalab...

Kedves Anyukák Tudom ( legalabbis úgy vélem), hogy problémámmal nem vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Előbb ide szerettem volna írni, bízva abban, hogy tapsztalt anyukáktól kaphatok valami jó tanacsot, mielott bármiféle lépést tennék. Kislányom elmúlt 3 éves. Szeptemberben kezdtük az ovodát,bár nem hinném hogy ennek köze lenne a problémánkhoz, hisz imád ott lenni.Tehát a probléma az evés 😞

Határozottan ki merem jelenteni,hogy semmit nem hajlando megenni,legalábbis amit én szemely szerint a “rendes főétel “ kategóriába sorolok be.Gondolok itt a húslevesre,fozelekekre,rantott húsra és társaikra.

Amivel nincs probléma az a rizs illetve a főttészták.Ezekbol bármikor bármilyen mennyiségben képes elfogyasztani,illetve a gyümölcsök is jöhetnek bármilyen mennyiségben.

Minden étkezés elott egyben van a gyomrom,es az ove is (szerintem).

Ha meglatja hogy veszem elo a tányérját,mar indul is a siras.....es kezdodik az egesz hercehurca minden egyes nap.

Indul azzal hogy “csak egy keveset egyel,szep nagylany lesz beloled”...majd szepen haladunk fokozatosan a masik vegletig,ahol nem mindig minden esetben vagyok kepes nyugodt maradni.

Egy ido utan hajlamos oklendezni az ebedtol,kikopkodni es volt hogy egy oran at a szajaban tartotta,hiaba konyorogtem h ragja meg es nyelje le. 😞

Mindenféle trükkozest kiprobaltam....Semmi nem jott be.Ketsegbe vagyok esve,es felek hogy nagyobb problema is lehet a dologbol.


Nagyon szepen koszonom ha vegigolvassatok,es halas lennek egy ket jotanacsert,mivel erdemes probalkozni?

Tisztelettel Reka (Zara Lea anyukaja)



2017. okt. 5. 12:13
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
28%
Akkor miért szoktattad rá a csokira?
2017. okt. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha sem otthon, sem az oviban nem enne, nem lenne ekkora a súlya. Biztos, hogy ott sem eszik?

Ne erőltesd, azzal csak rosszat teszel. Teli hűtő mellett önszántából még egy gyerek se halt éhen.

2017. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

21-es....ez most komoly? Szerinted meddig tartott rajonnie egy karacsonyi unnepseg alkalmaval h a csoki finom es edes?A csokira valo raszokas nem honapok kerdese...elso alkalom utan megizlett es ennyi.Onnantol tudta h az finom.


22es valaszo: Igen,sajnos ott sem eszik.Tanito neni hivta fel a figyelmem a napokban,hogy ott sem hajlando enni.Mindent felrelök

2017. okt. 5. 13:40
 24/53 anonim ***** válasza:
71%
És megveszi az édességeket a saját keresetéből és ezért nincs ráhatásod, mi? :)
2017. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Egyen azt, amit szívesen megeszik. Persze nem csokit, de amit írtál, rizs, tészta, gyümölcs. A többit ne erőltesd. El fog múlni. Nem sovány, teljesen jo súlyban van.
2017. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:
Kerlek szepen elobb kerdezz vagy legalabb olvasd vegig a hozzaszolasokat.Nem el egesz nap csokin,nyilvan nem is setal le a boltba es veszi meg maganak.De tudod ha valaki jon hozzank,hoz egy kindertojast,vgy joghurtot,vagy valami hasonlo edesseget,akkor tudja hogy van,es szeretne azt megenni.
2017. okt. 5. 13:51
 27/53 anonim ***** válasza:
77%

En adnek neki rizst es tesztat kulonbozo feltetekkel...ocsem volt,hogy hetekig csak virslit evett kenyerrel...aztan leszokott rola,volt olyan idoszaka mikor a hust nem ette meg( toltott kaposztabol kiturta)...anyu soha nem csinalt belole ugyet..nott,cseperedett,felnott es teljesen valtozatosan etkezik..

Szerintem is az a gond,hogy mar tul nagz feneket keritetek a dolgoknak...egyen banant egesz nap...de ha eszunk uljon velunk az asztalnal...tenyleg,egyutt eszik a csalad?szerintem ez is fontos nekik

2017. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
86%
attól még, hogy szeretne valamit, az nem azt jelenti, hogy oda is kell adnod neki. tudod te az anyja vagy, nem a barátnője. neked kéne jobban tudnod. nyilván én se enném meg a helyében az ebédet ha tudom, hogy anya úgyis ad csokikát ha eleget hisztizek. amíg nem ismered be, hogy ezt te rontottad el, és nem a lányod, addig nem lesz javulás.
2017. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

Minden hozzaszolasert halas vagyok (meg azokert is,amikben fikarcnyi jo szandek sem volt).

Nekik annyit szeretnek mondani,hogy tisztaban vagyok vele hogy valahol elrontottam,epp ezert lennek halas,ha nem pluszba belem rugnanak,hanem ha mar segiteni nem tudnak,inkabb tartsak magukban amit gondolnak.


Ha nem azt neznem,hogy en irtam ki a kerdest,akkor is az lenne az elso benyomasom,hogy ez az anyuka valamiert meg van ijedve es ketsegbe van esve.(Alairom hogy Nektek mar lehet 3-4 gyereketek,es a hatalmas tapasztalat irattja veletek,hogy raszoktattam a csokira,es csokit vasarolok neki meg hasonlo badarsagok...Ismetlem magam,nem azzal van a baj h csak csokit eszik,hanem azzal h levest es hasonlo fo etelt NEM .)Visszaterve,ha ezt egy szamomra idegen anyuka irja le,akkor azt gondolnam,nyilvan megprobalt mar mindent,es nem azert irogat ide,mert nincs kismillio mas dolga amig a gyerek alszik,hanem mert valoban fel,hogy komoly kovetkezmenyei lesznek ha tovabbra sem eszik rendesen a kislany.

2017. okt. 5. 14:01
 30/53 A kérdező kommentje:
Igyekszunk minden nap egyutt ebedelni,macikat etetjuk az asztalnal,ponilovak nezik h mennyit ettunk,es sajat maga meseli el,hogy nagy eros es szep lesz ha megeszi az etelt. De nem eszi 😣
2017. okt. 5. 14:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!