Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Het honapos babat rahagynatok...

Het honapos babat rahagynatok a nagyszulokre nehany napra?

Figyelt kérdés
Ferjem egy romai kirandulassal szeretne meglepni szuletesnapomra (kerek evfordulo), kb 3 nap ,2 ejszaka. Nagyon vagyok, de azert bennem van,h.milyen anya az ilyen... Anyukamekkal lakunk, igy a kisfiam minden nap latja, eteti, altatja, nagyon szeretik egymast, es mar toltottek hosszabb idot egyutt gond nelkul, csak ugye nem ennyit.Raadasul anyosom is eljonne, dupla babysitter lenne.
2017. nov. 14. 19:20
 21/94 A kérdező kommentje:

Huhhh...

Egyebkent meg nem dontottem el, gyujtom a pro es kontra erveket, van boven...

Azt azert nem ertem, miert lenne jo vinni a nagyit: decemberi hidegben nyuzzam a gyereket Romaba,h.ugyanugy ne lasson egesz nap, raadasul egy ismeretlen hotelszobaban?

2017. nov. 14. 20:48
 22/94 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, lehet,h.besegit a nevelesben, de a kommentedbol ugy tunik, hogy teged viszont senki nem nevelt...
2017. nov. 14. 20:50
 23/94 anonim ***** válasza:
38%
De igen..az anyukám, nem a mamám mint a tiédet. És nem. Nem vagyok irígy amiért felnőttként se tudsz elszakadni otthonról és a nyakukra szültél...
2017. nov. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
47%
Tényleg kérdés hogy miért jó az egy ilyen kicsi gyereknek ha nincs 3 napig az anyja nélkül? Hogy miért baj, hogy mindegy hogy ki van vele? Szomorú.
2017. nov. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
42%

A 11-es tunik b...tlannak itt, undorito stilusu, visszataszito, buta kommentjevel.


Nem, nem mennek en sem, ferjem sem.

2017. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 A kérdező kommentje:
Az hogy miert elunk a szuleimmel, bizonyara nem tartozik senkire. Egy egyszeru kerdest tettem fel, de rogton kibeleztek. Igazabol most mar az en velemenyem is az, hogy egyesek irigykednek, mert valaki kepes kimozdulni otthonrol, ok pedig valszeg egy egyszobas panelben vannak bezarva es mennenek, ha megtehetnek.... Sajnalom, hogy egyeseket le..nak a szuleik, nekunk pedig kepesek segiteni.
2017. nov. 14. 21:04
 27/94 anonim ***** válasza:
60%

Igen, ilyenkor jon az irigyseg szoveg.


Kulon elunk, sajat csaladi hazban, ket autoval, harom gyerekkel, adossagunk nincs. Tehat mehetnenk. De nem egy kisbaba mellol.


Te viszont menj.


Csak azt nem ertem, mi tart vissza, hogy hetkoznap kimozdulj.

2017. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
68%

A kérdező 22-es kommentjére reagálva, kérdező, légyszi említs már néhány pro (mellette szóló) érvet, kérlek. Kontrák is jöhetnek, nyugodtan.

Egyébként tényleg elszomorító, hogy a babádnak ezek szerint mindegy, hogy az anyja vagy a nagyanyja van vele akár több napon keresztül. Egy egészséges 7 hónapos baba a szeparációs szorongás küszöbén van, alig egy hónap múlva a vécére sem fogsz tudni kimenni nélküle, nem hogy több ezer kilométerre. Én nem kockáztatnám meg, hogy a római kiruccanásunk hozza ki belőle a csillapíthatatlan anyafüggőséget. Még ott sem lennél, hogy megnyugtasd. Hidd el, egy egészségesen fejlődő babának (egészséges, biztonságos kötődés, szülő-gyermek kapcsolat esetén) 7-8 hónapos korában már nagyon nem mindegy, hogy az anyukája vagy valaki más van vele. Egy szepaszorongó kisgyermek anyafüggő, ezt el kell fogadni. Tudom, a tiéd még csak 7 hónapos, a szepa első hulláma kb. 8 hósan kezdődhet (azt minden szakirodalom megjegyzi, hogy vannak különlegesen intelligens babák, akik már hamarabb, akár félévesen is rájöhetnek arra, hogy anya és ő nem egy személy, na, akkor kezdődik a szepa). Olvasgass a témában! Egyébként szoktál gyermeklélektant, fejlődéspszichológiát olvasni? Nem feltétlenül száraz fősulis tananyagra gondolok, hanem mondjuk a jó öreg Vekerdyre, vagy a Mérei-Binét szerzőpáros munkáira. Vagy csak egyszerűen szörfözz a neten!

Egy kisbaba születésére, gondozására, nevelésére értelmileg, érzelmileg fel kell nőni, magadra kell szedni egy nagy adag tudást is. Vagy legalább érdemes!

2017. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
42%

Most biztos le leszek pontozva,de én mennék!

2 éjszakát kibír egy 7 hónapos távol a szüleitől!

2017. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
44%
Mire kéne irigykedni? Hogy a babád észre sem veszi, ha napokig nem vagy vele? Hogy szülő segítség nélkül nem tudjátok megoldani az életeteket?
2017. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!