Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Borzasztóan érzem magam!...

Borzasztóan érzem magam! Rossz anya vagyok?!

Figyelt kérdés

A kislányom nagyon kiabálós baba(másfél éves)Kiabál velem reggel ébredés után reggeli közben miközben kiönti a tejpépét, készülődés közben,pelenkázás közben, a boltban, otthon a lefekvés előtti félórát olyan frekvencián ordítja,hogy néha azt hiszem,hogy szétreped a fejem.Én nyugodt természet vagyok próbálom határozottan,de normál hangszintem magyarázni-nevelni. De,amint megszólalok,még hangosabban ordít,csapkod-engem is!!! Dobálja magát a földre. Vannak napok,hogy tényleg reggeltől-estig csak a sírás-kiabálás van. A legrosszabb,hogy azt érzem rajta,hogy nem érzi jól magát velem!!! És néha nálam is elszakad a cérna. Pl:ma joghurtot kért,elkezdtem etetni, minden falatot kiköpött a szájából és közben kiütötte a kezemből a dobozt. Hirtelen olyan ideges lettem,hogy rácsaptam a popojája (amit még sosem csináltam) és elkezdtem kiabálni vele: Hogy elegem van már ebből a vislekedéből.Ne ordítsál már velem egésznap! Ő meg csak nézett rám a nagy szemével! És bekéretőzött az ágyában.BORZASZTÓAN érzem magam. Szörnyű anya vagyok!

De,hogy kezeljem ezeket a helyzeteket,hogy ne veszítsem el a hidegvéremet? Sokáig sikerül,de mostanában egyre-egyre többször kiabálok vele....és ma ez a popsira ütés. Nagyon utálom magam.


2010. jún. 15. 11:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/487 A kérdező kommentje:

11.56-os annyira köszönöm,hogy írtál. A többieknek is persze. Amit írtál annyira az én érzéseim,most -bőgök is-talán megkönnyebbültem,hogy nincs veszve semmi-és az én "kemény csajszim" is együttműködő lesz egyszer. Igen,ő is olyan,hogy mindent ovációval kell fogadnom és körbetáncolnom a lakást vele,akkor minden rendben van. Csak néha fáradt vagyok ehhez és akkor lesz igazán pocsék a napunk,mert ez ő nem érti,hogy tegnap móka-kacagás,ma meg magyarázat,hogy miért nem-erre ő-ordításssal válaszol.

Írj még kérlek, te mégmilyen parktikákat vetettél be.

2010. jún. 15. 12:30
 12/487 anonim ***** válasza:
100%

szia, teljesen megértelek, az én kislányom is ilyen nehéz darab, mondjuk ő nem kiabál, hanem egész nap nonstop nyökög, mindent megnevez, de csak nyökög, és valójában nekem kell megnevezni, egész nap ját a pofám, mint a motolla, és nekem meg ebből van elegem. :)

na meg a szokásos másfél éves kori viselkedés, azt most nem részletezem, niylván tisztában van vele mindenki. sokat gondolok arra, hogy most kéne atürelem, csak aza baj, hogy pont mostanra fogyott el, mert ő azsületésétől fogva ilyen kétemberes baba.

szóval nagyon nehéz vele türlelmesnek lenem, de nagyon igyekszem, ez minden ami telik tőlem jelenleg. ő is csinálja néha ezt a nemevést, kiköpést, sőt, már tök jól tudott enni kanállal, most 1 hete meg nem hajlandó, csak ha én adom neki. de bevezettem azt, ha nem eszik, bohóckodik, mással szórakozik, feláll az etetőszékben ,akor egyszer szólok, hogy ha nem éhes, és játsazni akar, akkor kiveszem a székből, aztán ha folytatja, akkor annyi volt, mehet isten hírével. és mindennél így va: szólok, ha a fülén ül, akkor max még egyszer, de nem bocsátkozom játszmákba. és mondjuk már jobb a helyzet.

de én is sokszor éreztem, hogy nem érzi magát jól velem, és ez nagyon szar érzés. nincs elkapatva, de igyekszem vele tartalmasan foglalkozni, és hozzáteszem hogy tud nagyon édes is lenni, és nagyon okos, sokat tud, nagyon sokat magyarázok neki (mondjuk ki is kényszeríti mint írtam). minálunk akkor javul a helyzet jelentősen, amikor kimegyünk, és játszóterezünk vagy haasonló. itthon nagyon unja már a banánt, nagyon nagy a mozgásigéyne, és ki van éhezve minden újra. ja meg most a szemfogai jönnek már 2 hóanpja, az is belejátszik.

szóval szeritnem ne add fel, kitartás, tudom, hogy iszonyú némelyik nap, de majd csak elmúlik ez a korzsak is. külön örültem az utolsó hozzászólásnak, én is valami ilesmiben reménykedem. :)))

2010. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/487 A kérdező kommentje:
ja és az utazás az autóban,amikor bevan kötve. Hát az egy rémálom, egy szabadulóművész elbújhat mellette,nem tudom annyira szorosra húzni,hogy a kis kezek ne tudnának kibújni:)
2010. jún. 15. 12:44
 14/487 anonim ***** válasza:
100%
Szia:DD,nem vagyegyedul,ne félj!!!mindenki elobb utobb át megy ezen!az én lányom verekedett,sikított!!!,ha valami nem ugy volt,ahogy o akarta,pedig sosem volt agyonbabusgatva.gyermekpsychologushoz fordultam segítségért,mert ugye se nem verni,se ordítani nem akartam vele. A doki annyit mondott,ha ujra hiszti rohama lenne,hagyjam ott ot szo nélkul.na eloszor bírta 40 percig(de én akkor kínomban már csak rohogtem,szo szerint).utána odasomfordált és kérdon nézett,h anya mi van?anya szomoru mondtam neki....és elmagyaríztam miért.másodjára ez már csak 25 percig tartott...és igy szép lassan megértette,h o huzza a rovidebbet.mert az ilyen kirohanások után szépen mehetett játszani az udvarra és nem a gyerektársaságba.nekunk ez jott be...higgadtan kell neki magyarázni,tudom sokszor pokoli nehéz.én addig nem is vittem nagyobb társasába,amig nem tudtam teljesen kontrolálni,ugymond amikor már megbíztam benne annyira ,h tudtam nem fog oda csapni egy csecsemonek,vagy megtépni a szomszéd gyereket.szerveztunk csajos estéket..pl.egyutt furodtunk,egymás hajátmostuk,tettunk fel maszkot,persze neki csak baba krémet raktam vastagon..és kozben rengeteget beszéltem neki.Kitartás:))
2010. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/487 anonim ***** válasza:
most 2 és fél éves...elozo voltam,bocs a hibákért,csak siettem:)
2010. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/487 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok!!


Istenem, de jó volt olvasni, hogy lesz kiút!! igaz, nekem fiam van, de pontosan ilyen kis konok lurkó, akaratos, néha erőszakos... néha egyszerűen ülök az ágya mellett, amikor alszik és azon gondolkozom, hol rontottam el...?? hiszen még csak 1,5 éves!! de folyton tépem a számat, nagyon sokszor ismételgetve, a türelmi szintemet emelve. hát nagyon jó érzés olvasni, hogy van értelme!! mindenkinek kitartást akkor!!

:) HAJRÁ ANYUKÁK!! :)


Ági

2010. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/487 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ismét a deja vu-s anyuka vagyok!

Jöjjön néhány tipp:

1. Nekem folyamatosan problémát okozott, hogy 2 perc után eldobálta a játékokat, pl a formaberakó is csak addig kötötte le, amíg bedobálta a kockákat, míg más gyerekek órákig ki-be tudták rakosgatni őket. Ezt úgy oldottam meg, hogy szereztem kisebb- nagyobb kartondobozokat és mindegyikbe raktam mindenfajta játékot. Cipősdobozba építőkockát,vajkrémes dobozba kis golyókat/a lányom nem volt szájbavevős típus/,dobozos üdítő papírtálcájába reklámújságokat és színezőket,stb. Volt 8-10 nagy doboz megtöltve a kisebb dobozokkal és minden reggel lehotunk a nappaliba egyet. Már azzal is elfoglalta magát, amiíg kirakodott. Új dobozt csak akkor vehetett elő, ha az előzőbe visszapakolt.

2. Kapott műanyag tálakat, fakanalakat és amíg én főztem, ő is főzhetett. 2 évesen elmondta a barátnőmnek a kedvenc muffinjának a receptjét...

3. Babaajtót használunk, amin kilát, de nem tudta kinyitni.

4. Megelőzés. Amikor láttam, hogy kezdi unni az egyik tevékenységet, rögtön kezdeményeztem, hogy csináljunk mást.

5. Vízfestékkel festés. Tuti recept, nagyon szerette csinálni már 1,5 évesen.

6. 2 éves kora körül egyszer egy verekedős hisztirohamakor töltöttem neki egy pohár vizet. "Igyál egy kicsit, attól megnyugszol.Ha folytatod ezt a viselkedést, nyakon öntelek vele." Folytatta. Én pedig leboírtottam vele. Attól kezdve ivott egy kis vizet és lenyugodott. Később jött a "Most nagyon csúnyán viselkedsz és ettől kiborulok én is. Szerintem szükségünk van egy kis felfrissülésre."És kivittem magammal a fürdőbe arcot mosni. Mind a kettőnknek! Ezen jókat nevettek a barátnőim, de bevált!

7. "Ha ordítasz, nem hallom mit akarsz mondani!"- és nem törődtem vele.Amikor szépen mondta mindig megdícsértem és rögtön segítettem amiben kérte.

8. Bevásárlás : bár ő nem volt a boltban hanyattvágós fajta,de amikor az öccse megszületett és muszáj volt elmennem velük, akkor egyszer elrohant tőlem a hiperben és bemászott egy vásárló bevásárlókocsija alá, majd a földön fekve üvöltötte, hogy "Segítség!Elütöttek!"A gyerek két kézzel húzta magára a kocsit, az idősebb néni húzta volna vissza, a többi ember meg csak nézett, hogy most mi van, tényleg elütötték a gyereket? Mire kirángattam onnan, már kisebb csődület volt. Hát nem írom le amiket mondtak akkor...Ezután odamentem az egyik biztonsági őrhöz és megkérdeztem:"Biztonsági őr bácsi!Ugye csak a jó gyerekeket tetszik beengedni az áruházba?Aki nem fogad szót az nem jöhet ide be, ugye?Mert a bácsinak kell itt a rendre és a biztonságra vigyázni, hogy senkinek ne legyen baja, ezért akik butáskodnak, azok nem jöhetnek be?És azok nem választhatnak semmit se?" Az őr jófej volt, átlátta a szitut és bőszn helyeselt. Ekkor én elnézést kértem a gyerek nevében a hisztiért és megkértem, hogy legközelebb is engedjen be, majd jól figyelje meg a kamerákon, milyen szépen viselkednek a gyerekeim. Azóta nincs gondunk. Igaz, a gyerek 1 dolgot mindig választhat, amit megveszek neki és sosem minősítem a kívánságát. Pl.tudtam, hogy nem szereti a barackos túró rudit, de megvettem neki, mert azt választotta.

9. Utazás. Használj 5 pontos övet és húzzd meg rendesen. :) Igen,igen, ezt a tanácsot nekem adták és én is majdnem leanyáztam az illetőt. Az én lányom is kimászott az 5 pontos övből, ami állítólag lehetetlen. "Az embereknek bekötve kell utazni az ülésükben, ez a szabály. A rendőr bácsik azért hozták ezt a szabályt, nehogy megsebesüljön valaki, ha mondjuk kifut a kocsi elé egy nyuszi és nagyot kell fékezni.""De én tudok vigyázni!!!!!!!" "Tudom kicsit, de a szabály akkor is ez. ha kimászol az ülésből vagy az övből, akkor a rendőr bácsi megbünteti anyát, elveszi a pénzemet és nem tudok semmit se venni neked." Végül egy útszélén álldogáló rendőrautóhoz álltam le és a rendőr bácsi is jó arc módjára elmondta ugyanezt. Azóta ezzel sincs gond.

10. A lányom mindenkivel jobban érezte magát, mint velem... :´-( Ez így nem igaz,bár ezt gondoltam. Mert ő trécsel a szomszéddal, az újságossal,a postással, az utcán kutyáját sétáltató öregúrral és bőg, ha menni kell haza.Később ő maga magyarázta meg miért van ez."Anya!Te nagyon szeretsz és én is nagyon szeretlek.De csak egy szád van.Ha beszélek az Ildi nénivel, akkor már két szájjal mondták, hogy ügyes vagyok. Ha találkozunk az Ernő bácsival és az Andi nénivel is, akkor húúúú, az már nagyon sok száj!!!" Az Oroszlán csillagjegyben születettekről halootam : "Hány Oroszlán kell becsavarni egy villanykörtét? - Harminc.Egy becsavarja, a másik 29 pedig ünnepli ezért." Ő, bár nem ebben a csillagjegyben született, pontosan ilyen.

11. Más hőfokon működünk. Ezt el kell viselni. Később majd megtanulod értékelni és élvezni is. Olyan dolgokat is meglátnak, amit mi nem és sokszor nekik van igazuk - szebb lehet a mi életünk is ettől.Példa : Kb.22 hónapos volt.Kint játszottunk a teraszon. Berepült 2 káposztalepke."Anya, nézzd, pillangók!""Igen kicsim."Az egyik leszállt a játékbabára."ANYAAA!IDEJÖÖÖTT!Játszani akar velem?""Biztos.""Jajj,de jóóóó!Gyere kis pillangó!!!"A lepke elmenekült."ANYAAA!ELMEEENT!!!""Biztos dolga van, már várja a másik!""Az az anyukája?""Biztos."stb,stb. Este már így mesélte apának : "Képzeld apa, ma itt volt nálunk sok pillangó!A világ legszebb pillangója volt, olyan hófehér, mint a ...mint a ....mint a hó!És eljött vendéglátóba és játszottunk és kipróbálta a babámat, de nem vette el! Ilyen kis gyerekpillangó volt! És játszottunk. És ő volt a világ legszebb pillangója. És elkísérte az anyukája, de haza kellett menniük ebédelni és aludni, de itt voltak! És jó volt és ha nem fog az apukája dolgozni, majd eljön ő is és holnap megint találkozunk és fogunk játszani, biztos. És majd ráülhet a motoromra is.Olyan jó lesz, ugye?" :-) Na most melyik történet az izgalmasabb?


Bocs, ez most hosszú lett, privátban is folytathatjuk. Ha van valami konkrét kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok!

2010. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/487 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó!!

kinyomtattam a válaszod és minden nap el fogom olvasni!! :)

KÖSZÖNÖM!! :)

nagyon jó anya vagy!!


Ági

2010. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/487 A kérdező kommentje:

Deja vu-s anyuka SZUPERJÓ-kat írtál. Komolyan,jó ötlet,hogy érdemes kinyomtatni:)- Ági annyira aranyos volt tőled:)

Lassan alakíthatnánk egy fórumot.

2010. jún. 17. 20:50
 20/487 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, köszönöm! Nagyon jólesett a "fényezés"! :-) A fórum jó ötlet, benne vagyok! Mi lesz a címe? "Ügyefogyott anyukák, akik törpezsarnokokat nevelnek" :-)))

Az a helyzet, hogy tiszta szívemből átérzem a helyzeteteket. Amikor az én lányom 1,5-2 éves volt, rettenetesen magányosnak éreztem magam. Más gyereke szépen elüldögélt a babakocsiban - az enyém 8 hónaposan kimászott és tolta. Más gyereke csendesen eljátszogatott egyedül - az enyém üvöltött, ha nem voltam mellette. Más gyereke szépen megette a vacsoráját - az enyém verekedett a kanálért, amikor meg megszerezte, akkor mindent összekent. Más gyereke hallgatta a mesét, nézegette a képeskönyvet - az enyém várat épített belőle.Más gyereke elüldögélt naphosszat a homokozóban - az enyém meg felmászott a mászókára és az egyik rúdon egyensúlyozva megtapsolta magát - közel két méter magasságban. Amikor levettem ordított.Más gyereke leült, ha az anyukája erre kérte, az enyém felállt a székre és táncolt.Más gyereke megette amit az anyukája adott, az enyém már 8 hónaposan addig ordított, amíg nem kapott marhapörköltet nokedlival és kovászos uborkával.Más gyereke azt a ruhát vette fel, amit ráadtak, az enyém 1 éves kora óta maga választja ki az öltözékét.Ja és az öltöztetés: mélytengeri, ólomsúlyos búvárruhát viselve, a Golf-áramlat kellős közepén is könnyebb egy életéért küzdő nyolckarú polipot belehúzni egy ötujjas necckesztyűbe, mint az én gyerekemet felöltöztetni, ha nem akarja.Más gyereke már 1,5 évesen szobatiszta volt, az enyém majdnem 2,5 évesen lett az.Más gyereke meghallgatta az esti mesét és elaludt, az enyémmel meg bírkozni kellett, hogy egyáltalán az ágyban tarthassan.Más gyereke elaludt a mamával, a bébisintérrel, bárkivel, az enyém csak velem, néha az apjával.A mama egyszer altatta el, amikor az öcsikéjét szültem...Más gyereke órákig képes volt mesét nézni, az enyém nem ült le. Más gyereke mindig, mindenben jobb volt mint az enyém...Tanulság : A gyerekem borzalmas,kezelhetetlen én meg gyengekezű idióta vagyok...

2 éves volt, amikor egy nem túl közeli barátnőmet (konkrétan az exem húgát, akivel megmaradt a jó kapcsolat) bőgve felhívtam. Tudtam, hogy hasonló típusú a "nagyfia" (akkor 3 éves volt). Utáltam magam, hogy neki van három gyereke (3, 1,5 éves és egy 4 hónapos), nekem meg csak egy, a férje külföldön dolgozik, az enyém meg ha későn is, de mindennap hazajön, mégis én bőgök neki a telefonba, hogy most tényleg, de igazán segítsen, mondjon néhány tippet.Íme :

1.A gyereknek kell valami/valaki amin/akin uralkodhat. Ez lehet a szobája, a kutya, a szomszéd néni vagy ha nem vigyázol, te magad. ( A lányom első mondata 16 hónaposan : Nyanya hopi! = Anya, csináld! És megmutatta mit kell tennem. )A szomszéd néni nincs ott napi 24órában, a kutya megunja és amúgy is veszélyes, szóval marad a szoba vagy az anyukája. Azóta a szobája a vára, ott ő parancsol, ha szétdobál mindent sem baj, maximum a mama elszörnyülködik és megmondja, hogy addig nem jön, amíg rendet nem rak. Már megteszi. :-) Így járható marad a lakás többi része, hiszen ott az én szabályaim érvényesülnek. :-)

2. Felesleges megütni.Attól csak dacosabb lesz.Ahol véget ér a tudás, ott kezdődik az erőszak.A nagyapánkat sem verjük meg azért, hogy a mi akaratunk érvényesüljön, visszaélni a testi erőnkkel ostobaság. Mi is leszünk öregek és gyengék...Persze ez nem vonatkozik a szökőévente egy popsicsapásra. Az sajnos kell is. Majd jól utálhatjuk érte magunkat. :-)

3.Sajnos a büntetés elkerülhetetlen. A határok kijelölésével együtt jár. Barátnőm a kisfia kedvenc játékát "ejtette túszul", ha nem fogadott szót.Kell hogy legyen "bűn után bűnhődés".

4. Az ilyen típusú gyerekek imádnak nyerni. Hihetetlenül motiválhatók azzal, hogy nyerhetnek. Lehet egy "Dicsőség fal"-at is csinálni, ahova pl felragaszthat egy matricát, ha szépen belepisilt a bilibe, megmosta a fogát, tiszta maradt a ruhája evéskor, elrakodta a játékait,stb.

5. Segíteni kell, hogy kontrollálhassa a dühét. Megmutatni, hogy bizony mi is vagyunk csalódottak, szomorúak,mégsem dobálózunk, csapkolódunk. (Hanem pl. megmossuk az arcunkat... :-) )

6.Versenyezzünk! Versenyezzünk, ki rakja el a legtöbb játékot, ki ér fel hamarabb a lépcsőn, ki tud hamarabb elaludni... :-)

7. Következetesség. "Kicsim, ha így kiabálsz velem, akkor úgy érzem, hogy nem akarod, hogy itt legyek. Vagy lefekszel ide mellém szépen csendben és elaludhatsz velem, vagy kimegyek és alhatsz egyedül. Nagyon szeretlek." Az én lányom továbbra is ordított. Kimentem, rácsuktam az ajtó, ő ordítva püfölte én meg a túloldalon bőgtem. 2 percig bírtam. Bementem, nagy összeborulás, de szépen csendben lefeküdt.2 hétig semmi gond, azután újra eljátszottuk ezt. Azóta ( 2 éve ) ezzel sincs probléma. Kopp, kopp, kopp...Lekopogom.

8. Amikor megvettem a telefonomat, azt mondták, hogy hetente legalább egyszer fel kell töltenem. Ha sokat beszélek rajta, akkor többször. Soha nem ígérték, hogy most akkor az új akksival 3 évig egyfolytában üzemelni fog. A telefonom nem vezet háztartást, nem dolgozik a férjem vállalkozásában és nem neveli a gyerekeimet. Zéró a felelőssége. És max 5 év után kuka. Ezek után ki várja el egy anyukától, hogy három évig megszakítás nélkül üzemeljen? Senki, csak saját magunk. Kell a feltöltődés. Ha ezt egy kozmetikus, egy kis kertészkedés vagy egy mozi, netán egy edzés jelenti, akkor azt kell csinálni. Fel kell töltődni, csajok! Ha hetente 2 órát csendben egyedül lehetek, a hét maradék 166 órájában nagyságrendekkel jobb anya és feleség vagyok.Igen, ettől még szeretem a családomat és meghalnék értük, de talán élve több hasznomat veszik. :-)


Na, egyelőre ennyi,próbáljátok megemészteni! :-) Jöhet a lepontozás. :-) Remélem segítettem!

2010. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!