Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néhány szülő hogy képes...

Néhány szülő hogy képes brutális módon elhízlalni a kisgyereket?

Figyelt kérdés

2 éves gyerek, fiú és minimum D kosarasnak tűnő lógó "melle", ami valójában zsír..


Vagy egy kb. 3 éves gyereket láttam tegnap, annak akkora cafogó tokája volt, meg felhuzigálta a pólóját, és akkora sörhasa volt, hogy arra szavak nincsenek, öreg bácsiknak nincs ekkora, akik el vannak hízva... N túlzok...


Nem tudom, ezek a szülök nem gondolják, hogy ez gáz az ilyen szintű elhízás? Nem azér, tde hol van ilyenkor a drága gyerekorvos, vagy védőnő...


2019. márc. 13. 15:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezt tanulták. Nekem a nagyanyám is nyomta a jó magyaros kajákat, amikor kicsi voltam. Akkor már volt pénz, nem volt annyi nélkülözés mint fiatal korában. Kapható volt liszt, cukor, kenyér, minden. Anyám is eltanulta, ez a szeretet nyelve, a főzés. Az egész rokonságon meglátszik. Ráadásuk a mai napig engem néznek hülyének a csirkemellel, hogy fuj száraz.

A sportra sajnálták a pénzt, időt. Én a tv előtt nőttem fel. Kövérebb voltam az átlagnál, szólt is az orvos érte. De a főzésen nem változtattak, sportot nem ismertették meg velem, max szóltak, hogy menjek ki futni. Nos melyik 10 éves megy ki céltalanul futni?? Szóltak h ne egyek annyit, de sokat nem ettem, csak szar kajákat. Mindenhez kenyér. Én nem gondolom, hogy az én hibám lett volna.

Mivel ezekkel már tisztában vagyok, az én gyerekemmel ez másként lesz. Járni fog sportra, szoktatva lesz a zöldségekhez pl. Nagyon fontos a tudatosság.

2019. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Nekem is hormonabajom van, plusz pajzsmirigy, PCOS, emiatt híztam 6 kilót, meg dagadtabb a combom... De így is 57 kg vagyok a 168 centihez...


Aki 100 kiló felett lenne, az igenis össze-vissza zabál... Nem lehet semmilyen betegséggel magyarázni, esetleg valaki ágyban fekvő, de ilyen mértékű túlsúly.

2019. márc. 13. 17:07
 13/31 anonim ***** válasza:
54%

Igen, átlag mindenki azt mondja, hogy mindent megtett, pedig valójában dehogy is... tornázni otthon is lehet, ha valakinek korlátozottak az anyagi lehetőségei, stb. De igen, tenni kell mindenért. Keményen.

Én is PCOS-s vagyok, jelenleg 58 kg a 173 cm-hez. (Hasam

Nincs, izmot építettem edzéssel)!Viszonylag gyorsan lefogytam a szülés után, mert figyeltem az étkezésre és a mozgásra. Én is elhíznék, ha a homokba dugnám a fejem, és megmagyaráznék mindent.

Kolléganőméknél is a szeretet nyelve a főzés és a zabálás. A fia 12 éves és a gyermek részlegen már nem találnak rá ruhát, a lánya 16 éves és 70 kg felett van. És még hány ilyen család van...

2019. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen, hozzátenném, hogy 34 éves leszek, és jobban nézek ki, mint egy tinédzser. Ez a legrosszabb az egészben, hogy ennyire nem figyelnek a gyerekekre.
2019. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kedves válaszoló, sok esetben a hormon probléma is gond lehet, DE SOK SZÜLŐ EZZEL SEM TÖRŐDIK!

Van olyan ismerős is, aki fogyókúrára és nem diétára fogta a gyerekét, évekkel később derült ki egy ilyen probléma, úgy, hogy más ok miatt kórházba került..


Sokan mondják még, hogy nincs idő.. nem fogadom el, mert pl. Nekem egy 8 éves lányom van, aki jön velem futni, járunk úszni, tehát lehet a gyerkőccel is, izgalmasabb és tartalmasabb ez az idő is, de igen, erre is kell szánni időt, bele kell fektetni. Én is dolgozom, mégis belefér. Bele kell férnie.

2019. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Jaj mennyi emlék előtör a válaszolat olvasva... általánosban nekem is állandóan fel volt hajtva a nadrágszáram, mert kellett a nagyobb, csak az hosszú volt. Meg anyám varrogatta fel!

És a mai napig sértődés van, ha nem kérek a kajából, vagy esetleg elég volt a fél tányér étel!

Nagyanyám szava járása volt a "szedjél még, egyél, szedjél" .

2019. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk is a nagyi a mai napig: “egyél, finom”
2019. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
93%

Hát igen sokszor a szülők is nagydarabok. De azt még kevésbé értem amikor nem azok és mégis olyan a gyerek.

Mondjuk alkati dolgok is vannak a világon (de itt most gondolom nem erről van szó hanem a kifejezett elhizasrol) Én hizasra hajlamos vagyok de nagyon odafigyelek mit eszek és heti 4*sportolok. A férjem este 10kor is ehet akkor se hízik egy dekat se. Két kisfiunk az ő alkatat örökölte. A lányunk az enyémet.

Nem kövér de nem is vékony. Mozog sportol ő is, egészségesen igyekszünk táplálkozni, mégis ha vki a gyerekekre néz azt hiheti a lányt tömjük holott nem. 140 cm és 36 kg. 9 éves múlt.

2019. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt az egyél még, meg nem főzök többet, ez nálunk is megvan, még a mai napi, ha kihányod, akkor is edd meg, ha nem, akkor minden utolsó szarnak elhordanak... Innivalót nem kaptunk, mert akkor nem tudsz annyit enni, ebéd előtt és közben se igyál, napközben bírd ki 2,5.dl itallal. "Tudom, hogy azért iszol, hogy ne kelljen annyit enni..."


Jaj, hát rám meg azt fogták rám a kedves szüleim, hogy anorexiás vagyok...


Nálunk sem a szüleim érdeme, hogy nem 150 kilós vagyok, mint apám..

2019. márc. 13. 17:48
 20/31 anonim ***** válasza:
3%

Egyébként nálam is fontos a főzés. Imádok főzni sütit sütni :)


Viszont én nem szarból főzök. Normális alapanyagból. Szerintem az elhízottak inkább gyorsétterem partiak.

2019. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!