Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néhány szülő hogy képes...

Néhány szülő hogy képes brutális módon elhízlalni a kisgyereket?

Figyelt kérdés

2 éves gyerek, fiú és minimum D kosarasnak tűnő lógó "melle", ami valójában zsír..


Vagy egy kb. 3 éves gyereket láttam tegnap, annak akkora cafogó tokája volt, meg felhuzigálta a pólóját, és akkora sörhasa volt, hogy arra szavak nincsenek, öreg bácsiknak nincs ekkora, akik el vannak hízva... N túlzok...


Nem tudom, ezek a szülök nem gondolják, hogy ez gáz az ilyen szintű elhízás? Nem azér, tde hol van ilyenkor a drága gyerekorvos, vagy védőnő...


2019. márc. 13. 15:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%

Az én fiam is elhízott, küzdünk.. minden napunk szenvedés.

Elsőnek azt hittük az étkezés miatt, mivel pici korától laktóz, glutén, cukor mentesen étkeztünk az apja miatt. Ő cukorbeteg ráadásul ezekre érzékeny.

Hosszas vizsgálatok után kiderült cukorbeteg a fiam,oltani nem kell de napi 3 cukorgyógyszer, napi 3x kell mérni a vércukrot. Grammra mérve étkezik, emiatt sehol máshol nem ehet oviban sem. Csaló nap sincs lassam 8 hónapja egy szem cukrot vagy csokit semmi nasit nem evett, mentes teán kívül semmit nem ivott vizen kívül. Rettentően fáj de azóta egy ovis ünnepségen sem voltunk, mivel ott minden csak nasiból áll. Sok estét átsírtam már mindenből kimarad. De ha most nem fogjuk meg, később neki lesz rossz.

Pajzsmirigy rosszul működik, idősebb korában műteni is kell, erre is szed gyógyszert napi 6 szemet.

Havi szinten vér, vizelet vizsgálat nyaki hasi uh. Az apja fogja le mert már úgy ellenkezik és fél.

Ezt egy 5 éves elhízott kisfiú anyukája írja, akinek a családban mindenki vékony.

2019. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
74%
Ritka eset, hogy tényleg betegség van a háttérben. Én dagi vagyok, be is vallom, 100kg vagyok. Én most kezdem a kivizsgalasokat, hogy van e szervi bajom. Sztem van, mert édességet nem eszek, igazából sok gyümölcsöt se, kaja mennyisége átlagos, kvt, teát cukor nekul iszom. Igaz nem mozgok, mert ahhoz lusta vagyok, de nem kocsival járok és lépcsőn jövök fel,nem lifttel. Régen sokat nasiztam(chips) es este is ettem, szóval értem az alap hízás okát, de!!! azt nem hiszem el, hogy annyi mindent nem eszek és egy fél dkg sem megy le, sőt úgy érzem h híztam(vagyis mintha vizesednék). Na mindegy, nem ez a lényeg😅 én dagi vagyok, PONT ezért figyelek oda a fiamra. Nasi kevés, az is délután. Nincs süti, peksuti ebed v vacsi helyett, 80%-ban vizet iszik.Kakaot max oviba, tej tea cukor nélkül, max kis mézzel... Es pont ezert h ne legyen olyan dagadt mint en. Mondjuk ez megint hül.e helyzeteket teremt, h nezd mar a tehenet, hogy nez ki es jatsza az eszét h a gyereknek nem ad nasit 0-24ben..🙄
2019. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

"Mondjuk ez megint hül.e helyzeteket teremt, h nezd mar a tehenet, hogy nez ki es jatsza az eszét h a gyereknek nem ad nasit 0-24ben.."



Ez most komoly, hogy valaki ezt mondta? Senkire nem mondanám ezt.

2019. márc. 13. 20:59
 24/31 anonim ***** válasza:

Pedig nekem is az jutott eszembe, hogy lehet, hogy beteg. Pl. a lányomnak van egy osztálytársa, 5. osztályos 70 kg, brutálisan néz ki, anyuka meg sovány. Mint kiderült pajzsmirigy problémája van. A faluban a boltos csajnak is elég kövér a csemetéje, szoktam is csodálkozni, hogy olyan édes kisgyerek volt, miért hagyta így tönkremenni? Náluk egyértelműen én is arra gondoltam, hogy boltjuk van, a gyerek akkor megy ki csokit enni, amikor csak akar. Aztán egyszer mondta nekem, hogy a gyerek fociedzésekre jár minden nap és alig eszik, ők sem értik mi van, már járnak vele orvoshoz, aztán kiderült, hogy glükózérzékeny a gyerek.

Én személy szerint nem értem, hogy hogy lehet felhízlalni egy gyereket, az enyémek kórosan soványak, pedig jól esznek, és van csoki is. Engem már azért cseszeget a gyerekorvos, hogy hízni kéne. De hiába teszek bármit, a gyerek nem hízik. Amúgy mi magunk sem vagyunk kövérek a férjemmel, de azért nekem már figyelni kell rá, hogy mit eszem, meg hogy sportoljak, mert különben hamar meglátszik a kaja.

2019. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben a szülőt nem is érdekli hogy beteg-e a gyerek.

A szomszédomnak 13 éves iker fiai vannak, az egyikük vékony testalkatú, a másikuk 125 kiló. Ugyanazt eszi a két gyerek, az orvos is mondta már az anyának hogy ki kéne vizygáltatni a fiút de az anya csak annyit mondd hogy ő ilyen alkat, így kell szeretni. A családjukban mindenki normál, vékony testalkatú.

2019. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm kisebbik lányát a nagyszülők tömték éjjel-nappal, 2 éves korától nagyon elhízott, most 8éves és 55kg. Szerintem borzasztóan néz ki, a fejéből alig lát ki, úgy be van hízva a szeme is...

Unokatesóm kicsinek is mindig nagy volt, vastag lábú, nagy pocakos, és nagykorában is maradt ugyanilyen.


Nem tudom az ilyen veszélyesen elhízott gyerekek lehetnek-e még vékony felnőttek.... ?

2019. márc. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%
22es vagyok, a dagi. Aham, néztek már rám furán és mondták is hogy jajjjjj je kegyek már ilyen szigorú, hogy nem engedem a csokit, vagy sütit ebéd előtt. Meg h igyon vizet inkább a nagy melegben, nem szörpöket vagy ha vittem is nasit a játszótérre az gyümölcs volt🤷‍♀️ vagy olyat is mondtak h én eszem meg a gyerek elől? Viccnek álcázva... Egyébként lemértem magam, nem híztam. Szóval kis öröm 😁
2019. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mármint másik mondták h miert vagyok ilyen h nem EN nem engedem a nasit ebéd előtt... Stb
2019. márc. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A betegség miatt elhízott embereket messziről felismerni. Azok másképpen híznak.

Pont itt volt kérdés az óvodai étkezésről.

Ledöbbentem azon a válaszon, hogy az anyukának mindegy milyen a kaja (fehérliszt, cukros főzelék, cukros tea, kakaó, péksütemény), mert így legalább eszik a gyereke. Mert úgye az egészséges ételeket nem eszi meg.

Lehet én vagyok hihetetlenül szerencsés. Nálunk minden nap esznek a gyerekek gyümölcsöt, van amikor ők kérik.

Gond nélkül megeszik a párolt zöldséget, quinoat, bulgurt, magvakat, teljeskiörlésű kenyereket, zabkását. Sorolhatnám. De ezt látják tőlünk is. Tehát nekik ez a természetes.

Minden gyerek olyanokat eszik, amikhez szoktatva van, és olyan az étkezési szokása, amit a szüleitől lát.

Anyám döbbent le, hogy a gyerekek szeretik a halat meg a tengeri herkentyűket. És elkezdett fújolni, hogy ő biztos meg nem enné, nem is vett soha ilyeneket. Mondtam is neki, hogy én megfogadtam, hogy a gyerekeimmel mindent megkóstoltatok és nem fogom befolyásolni őket a fújjolásommal. Attól még, hogy én sem rajongok a halért, ő egye csak, ha jólesik neki.

Olvastam, hogy a gyerek táplálkozásában az első 3 év a legfontosabb. Akkor alakul ki, hogy később milyen módon fog táplálkozni.

2019. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Előző, teljesen egyet értek veled. En vagyok a dagi, nagyon válogatok. A fiam nem, megeszik olyan dolgokat, amiket én sosem ennék meg. Pl hal. Magvakat is szereti. Rá jobban odafigyelek, mint magamra.

Amúgy nem feltétlen venni észre, hogy valaki betegség miatt (is) hízik. Én teljesen normálisan vagyok dagi, és közben megjött csütörtökön a véreredmeny... Pajzsmirigy...

2019. márc. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!