Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 8 éves gyereknek mit mondjunk,...

8 éves gyereknek mit mondjunk, hová tűnt a testvére?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, ami nagy felelőtlenség volt, ma már látom. Rengeteg beúszott hitelünk is van, ami szintén nagy hiba volt.

Egyszerűen képtelenek vagyunk hónapról hónapra kijönni a bevételeinkből. Az albérlet, a hitelek és a rezsi szinte mindent elvisz. És még a legkisebb kicsi, de később már ő is nagyon sokba fog kerülni. Egyszerűen könnyebben lehetnénk 2 gyerekkel, így én bármennyire is fáj, lemondanék róla. 1 éves, biztos vagyok benne, hogy hamar családra találna, minket is hamar elfelejtene még és talán esélye lenne egy normális életre, ahol nem kell visszatenni a polcra a sajtot, ha új cipőre van szükség.

A férjem nem szeretné, de próbálom meggyőzni, mert a babánk érdeke is ez.

Viszont a legnagyobb fiunk 8 éves. Mit mondjak neki? Hol a testvére? Nem akarom hogy azt higgye, hogy ő is kikerül a családból, mert ha csak nem csúszunk lejjebb és a gyámügy nem veszi el őket, én nem tudnék tőle megválni.


2023. máj. 13. 11:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/224 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben a kisebbet beadnám bölcsibe és elmennék dolgozni! Nekem is 3 gyerekem van, a legkisebb 18 hónapos korában mentem vissza dolgozni, ha muszáj, akkor muszáj. Gyedet kapsz? Gyed+munkabérrel jobban járhatsz. Semmiképp nem mondanék le egyik gyerekemről sem.
2023. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/224 anonim ***** válasza:
17%
Hú, 8-as, te aztán igazán szar ember lehetsz. Segíteni nem tudsz, de azért a lelkednek jólesik, ha jól belerugsz a szerencsétlenbe. Gondolkoztál már azon, hogy mi hiányzik az életedből, ami ha meglenne, teljesnek érezhetnéd magad mások bántása nélkül is?
2023. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/224 anonim ***** válasza:
96%
És az nem fordult meg esetleg a fejedben hogy te is dolgozz? És akkor nem kéne eldobnod egy gyerekedet se
2023. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/224 A kérdező kommentje:

De megfordult. Fogok is. De még azzal sem vagyunk kint a vízből. Persze, elvegetálunk, de többet szeretnék a gyerekemnek, mint hogy elvegetáljon. Szeretném, ha esélye lenne az életben. Jó oktatásra, ahol telik korrepetálásra, ha valamiből gyenge (a nagynak sajnos nem telik)

Szép ruhákra, hogy ne mindennap ugyanazt a két ruhát cserélgesse. Ha beázik az egyetle cipője, másnap ne nedvesbe menjen. Ha beteg lesz, legyen gyógyszere.

2023. máj. 13. 12:10
 15/224 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán felmerül ez benned, és az a legnagyobb problémád, hogy hogyan tálald a gyerekednek???

Férjed nem akarja, meg is értem, a beleegyezése nélkül úgysem passzolhatod el (sorry a kifejezésért, de ezt akarod)

Az hogy a gyereknek mennyivel jobb lenne + játszóház + színház + a tudat, hogy az anyja lepasszolta, arra no comment, ezzel max. a saját lelkedet simogathatod.

Ha annyira vállalhatatlan számodra a helyzet, inkább a válás és hagyd az apjuknak a gyerekeket. Legalább 1 szerető szülő + a testvérek maradnak.

2023. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/224 anonim ***** válasza:
97%
Azért kíváncsi lennék a bevételetekre és a kiadásaitokra, ugyanis nem tudom elképzelni, hogy 2 ember a családi kedvezményekkel 2 gyereket simán eltart, de a harmadik már nyűg.
2023. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/224 A kérdező kommentje:
Az apjuk fizetése még annyira sem lenne elég. Vagy szerinted én viszem a legtöbb pénzt a családban? A férjem a lakhatást sem tudná megtartani, mert annyira nem tud a pénzzel bánni, hogy egy hét alatt elmenne minden pénz. Igen, az tényleg jó lenne a gyerekeknek, mert majd a jóisten ad legelőt. Nem, nem ad. Nekünk is ezt mondogatták anno és tök jól ki is jöttünk, ha tartalékunk nem is lett. De az elmúlt egy év maga volt a kilátástalanság.
2023. máj. 13. 12:17
 18/224 anonim ***** válasza:
91%

Ha valamit javít a világlátásodon, én is visszarakatom a gyerekkel, amit nem akarok megvenni. Csak más okból, de attól még ugyanúgy nem kapja mindig, amit szeretne. Szóval emiatt ne érezd magad rosszul.


Még az jutott eszembe, hogy igényeltek ti minden támogatást? 3 gyerekre nagycsaládos kedvezmények vannak, hárommal olcsóbb, mint kettővel. Vagonszám pakolják a védőnőkhöz a gyerekruhákat, jobbnál jobbat, vannak facen, zero waste csoportok játékokkal, élelemmel, háztartási cikkekkel, minden holmival tele, amik alig találnak gazdára. Piacon fillérekért árulnak mindent. Cipőt előre kell venni akciókor jó helyről, vagy netről rendelni akciós időben, nyugodtan rendeld meg előre, majd add el később minden holmiját a gyereknek. Ha nem a pepco 2000ftos pólót veszed neki teljes áron, hanem a zarás pólót 1000ért, akkor miután hordta 800at kapsz érte. Illetve azonos nemű gyerekeken átmehetnek ugyanazok a holmik.


A gyerekek alig esznek, ráadásul ne mondd nekem, hogy drága, tudom menni az ovis kaja(sokaknak ingyen van, pl ti gyermekvédelmit tuti kaptok, de minimum féláron és fillérekbe kerül egy havi 3x-i étkezés) Én félárast fizetek, általában 7ezer, és az enyém meg sem eszi, mert a reggelivel jóllakik, aki akarja haza is hozhatja(mi nem szoktuk)! Az mondjuk szégyen tényleg, hogy nem tudtok tanulni a naggyal, de ilyenre ki kell menni a játszóra, kirakni a két kicsit had legyenek magukban eljátszanak/fekszenek, te meg a naggyal írod a leckéjét délután a játszón a padon! Tessék kapcsolatot építeni, összehaverkodni anyukákkal és átküldeni a nagyot, néha ő vállalja be a leckeírást, néha ti az övét!


Én teljesen megérteném, ha idegileg kilennétek, ordibálnátok és csapkodnátok a gyerekeket, de csak mert nem kapja meg, ami tetszik neki, akkor, mikor szeretné nevetséges, ráadásul kétgyerekesek annyi mindentől elesnek, amit a háromgyerekesek megkapnak(és egy gyerekkel a legdrágább)


Gondold ezt át, csak rossz menedzselés, amit csináltok, inkább pénzügyi/támogatási lehetőségek kellenek nektek, információ, hova milyen pénzért kell menni, hogy kell igényelni. Párhavonta lehet igényelni pl rendkívüli szociális segélyt az önkormányzattól, illetve ezen felül van havi is kicsi mértékben, gyermekvédelmi támogatás, 3 gyerekre olcsóbb étkezés, rengeteg ingyen ruha, ingyentermék védőnőn keresztül, facebook zero waste-városod csoportjában, van többet főztem csoport is, ahol napi kajákat raknak fel, ha nem ízlik az embereknek és megmaradt, nálunk van az egyik ovi mellett "kajatároló" ahova pékségek viszik naponta a megmaradt péktermékeket, hogy vigye, akinek kell. Templom közelében is belefutottam már ilyenbe. Nemrég vagy 5 üveg házi lekvár volt, amit nem akartak megenni, mert nem ízlik(és gondolom diétáznak).


Utána kell menni az ilyen dolgoknak, több ismerős van, aki abból él, hogy ezeket begyűjti, bebútoroz/felszerel belőle töküres albit, miközben a fizetéséből utazgat külföldön, de szemrebbenés nélkül halmozza fel az ingyencuccot pincében.. Biztos tisztes becsületes emberek vagytok, de ilyen szinten információhiányban szenvedtek, hogy elmondani nem lehet. Amúgy szerencsétlen kicsi ha lemondtok róla sem közvetlen egyből kerül másokhoz, hanem előtte csecsemőotthonba vagy nevelőszülőkhöz, csak szülés után kerülhet egyből családhoz.. Szóval gyűjts információkat, banknál is lehet igényelni szociális alapon törlesztőrészlet csökkentést, vagy ilyesmit.

2023. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/224 anonim ***** válasza:
74%
10-nek: nem önző vagy, csak egy igazi szülő. Méghogy játszóház! Én 40 vagyok, az én gyerekkoromban nem voltak ilyesmik, nem is hiányzott. (Pedig átlagosan éltünk.)
2023. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/224 A kérdező kommentje:

Nem a harmadik nyűg. De a nagyok tudom, hogy a rendszerben ragadnának kb örökre. És ők már nagyok, a kicsi soha nem emlékezne ránk. A nagyok igen.

De tessék, bevételek:

Férjem fizetése családiadókedvezménnyel 260 ezer Ft.Gyedem 150 ezer Ft. Családi pótlék 48 ezer. Összesen: 458 ezer Ft.

Kiadás:

Albérlet+közös költség+közművek: 220ezer Ft

Behajtó: 50000 Ft

Másik behajtó: 15000 Ft

Folyószámlahitel moratóriumi törlesztő: 7000 Ft

Pelenka+popsitörlő: kb 10000 Ft

Bkv bérlet: 13000 Ft

Tv+internetet nem tudom, azt a férjem fizeti, de minimum egy húszas biztosan van, de lehet több mert eszközrészlet is van benne.

Óvodai, iskolai kiadások: kb 5000 Ft (ez a minimum, de általában több szokott lenni)

Suli ebéd: 6000 Ft (félár)

A maradékból lehet, hogy más vígan kijönne, nekem nem sikerül varázsolni. De szívesen fogadok akkor ötleteket, hogyan lehet 5 embernek kb 110000 forintból megoldani egy havi élelmezését, ruházkodását, a tisztálkodást és a váratlan kiadásokat.

2023. máj. 13. 12:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!