Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
 151/172 anonim ***** válasza:
Most igazán szégyellem magam, mert általában messziről kiszagolom a trollokat, de ezt most nagyon sokára sikerült. Így visszagondolva már a válaszok felétől egyértelmű kellett volna, hogy legyen.
2020. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/172 A kérdező kommentje:
Ti mar elvezitek ha anonim kotekedhettek. Feltettem egy kerdest es en vagyok a bolond XDDD most megyek felkeres egy orvost, mert anonim emberek tonkre tettek ezen a forumon :( mi lesz igy velem....
2020. jan. 21. 15:13
 153/172 A kérdező kommentje:
Nem trollkodas.. En tenyleg nem vagyok bologato kiskutya es melyen nem ertek egyet a finanszirozasokkal. :)
2020. jan. 21. 15:16
 154/172 A kérdező kommentje:
Ne gondoljatok azt, hogy csak a ti fajtatok letezik, aki bologat mindenre :o szep vilag is lenne...
2020. jan. 21. 15:16
 155/172 A kérdező kommentje:
Leszolhattok, de ti sem vagytok kulonbek ha ocsaroltok valakit egy platformon... Bagoly mondja verebnek. En legalabb nem fenyezem magam, hogy ilyen olyan jo vagyok. Nem, csak epp hulye es naiv nem vagyok. Nektek ez faj, mert ha nektek azt mondanam a tej fekete azt is elhinnetek xDDD
2020. jan. 21. 15:19
 156/172 A kérdező kommentje:
Es most mind egyszerre:bologassatok kiskutyak xDDD
2020. jan. 21. 15:19
 157/172 A kérdező kommentje:
Aki a legjobban bologat kap juti falatot
2020. jan. 21. 15:20
 158/172 anonim ***** válasza:
62%

Te jó ég, lett ám színvonal a végére.

Ha jól emlékszem az volt az alapkérdés, hogy sok-e a befizetnivaló. Ebből lett ez a haddelhad..

Az átlaghoz képest sok, akárki akármit mond.

Akinek meg az a heppje, hogy majd az óvoda heti szinten szórakoztassa szegény gyereket, mert jaj mi lesz velük, annak remélem majd 5ezreket kell fizetnie havonta és a cirkusz és a bűvész is házhoz jön.

Ilyen anya vagyok én, meg olyan, aki saját maga szereti a gyerekét vinni a bábszínházba, állatkertbe. Nem is vitték őket egyik helyre se, egy kirándulás volt egy nevelési évben és a gyereknapra volt zenekaros buli a gyerekeknek. A szomszéd oviban ugrálóvár is volt, na bumm a miénkben nem. Szegény gyerekek de sokat nélkülöztek. A 700 ft havi programpénz is egy vagyon, nem mindenki tudja ezeket leakasztani.

Az aggódóknak mondanám, hogy volt a gyerekem cirkuszban, bábszínházban, állatkertben, vadasparkban, tengerparti nyaraláson is, óvodától függetlenül.

Meg az alapítványi támogatást is fizettük, pedig semmit nem láttunk abból se, hogy mire költötték - talán majd pár ciklus és beszerelik a klímát, amire a legnagyobb szükség lenne. Addig még pár csoportnyi gyerek fog gutát kapni nyáron a hőségtől.

A suliban dettó. Teremfestés, glettelés,padfestés, virágosítás, fásítás - kb mindent a szülőktől várnak a csoportpénzen és az alapítványi támogatáson túl. De itt legalább kapunk elszámolást és lehet látni, hogy ez a sok pénz mire megy el és HAHÓ marad is belőle egy csomó.

Nagyon sajnálom, hogy itt tart ma Magyarország.

2020. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/172 anonim ***** válasza:

Én tényleg elismerésből írtam, hogy sikerült jól átverned. Annyira jól hoztad a suttyó, tanulatlan, kisebbségi anyukát, apránként csepegtetve a fokozatokat, hogy 16 oldalig jutott ez a téboly.

Viszont alapszabály: ha a troll lebukik, nem szabad erőltetni tovább.

2020. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/172 A kérdező kommentje:
Utolso... Te normalisan valaszoltal nekem, ezert en sem teszek maskepp. Egyetertek veled. Sajnos igen, lett szinvonal a vegere reszemrol is, mert mar annyira annyira eltertek a tematol, hogy milyen szarrago undorito szulo vagyok, hogy csak neztem ki a fejembol, hogy letamadtak azert mett nem ertek veluk egyet akarhanyan is jottek rabeszelni, hogy koteles vagyok fizetni. Tudom, hogy nem.. De megis kifezettem eddig mindent, ilyen szarrago ingyenelo vagyok... Aztan mar csak ocsaroltak, en meg csak tukrot tartottam mert masbol nem ertenek ezek... Elmondtam en, hogy latom rogton ingyenelo vagyok, meg mar azt is tudjak mas szulok fizettek ki a gyerekem mikulas csomagjat xDD de jo, akkor lehet amit en beifizettem azt elhagytak, igy a sjat penzuket szantak ra :D jajjhhh...... En igy latom, szerintem sok penz akarki akarhogy probalja eloadni magat, hogy neki meg sem kottyan, nem ertem egy allami ovoda mire fel ker ennyi penzt Ennyi volt a kerdesem amit nagyon kevesen ertettek meg. De en mar csak nevetni fogok aki tovabbra is irja a hulyesegeit, mert azt hiszik kulonbek lesznek ha leszolnak. :)
2020. jan. 21. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!