Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
 161/172 A kérdező kommentje:
*vagyis utolso elotti
2020. jan. 21. 15:28
 162/172 A kérdező kommentje:
Bocs a nehai hulye szavaktol, a bill.em eleg hulyen javit en meg nem nezem at es csak atsiklok felette.
2020. jan. 21. 15:32
 163/172 anonim ***** válasza:
100%
160-as, a te gyereked szerencsés. De szerinted akinek havi 700 forint egy vagyon, az tudja vinni a gyerekét olyan helyekre, ahová te a tiédet? Aki nem tud 800 Ft-ot adni egy bábszínházért, az majd fog adni négyszer ennyit, hogy magánúton vigye el? Arról nem beszélve, hogy van akinek módja sincs rá. Ráadásul azt tapasztalom, hogy a gyerekek imádják az ilyen programokat.
2020. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/172 A kérdező kommentje:
Itt nem arrol van szo, hogy 700ft egy vagyon.. Mert onmagaban nem.. Hanem amelett amit egy atlag szulo atlag fizetesbol kifizeti a szamlakat, alberletet, ruhakat, tisztalkodasi szereket, elelmiszert, elektronikai dolgokat stb... Ami egybhaztartasba kell, ami egy gyereknek meg kell legyen, amelett meg az is, hogy az ovodaban is havonta oar ezer ft jusson sztem kicsit mar soknak tunhet..
2020. jan. 21. 15:36
 165/172 A kérdező kommentje:
Szerintem normalisan is meg lehetett volna vitatni ezt az egeszet, nem szarragozni meg ingyenelozni, en csak ugy beszeltem veletek ahogy ti velem. Ez nem trollkodas volt, csak tukrot tartottam itt jo par embernek.. Azert mert ez a velemenyem miert lennej tanulatlan hulye? Nem ertem, eddig meg nem ereztem magam sehol hatranyban a kepessegeimmel kapcsolatos, az iskolakban is jol teljesitettem, nem volt gondom a tanulassal, csupan a velemenyemet fejtettem ki abban a stilusban amit adtatok nekem amiatt, hogy sokkallom a kovetelozest.
2020. jan. 21. 15:40
 166/172 anonim ***** válasza:

Szerintem, akinek a havi kiadások után soknak tűnik 700 Ft, az vagy nagyon rosszul keres, vagy rosszul osztja be a pénzt. Ekkora összegnek nem szabad soknak lennie.

Egy fél pizza ára, az olcsóbbik fajtából. Két kiló kenyér. Három gombóc fagyi. Vagy esetünkben például 15 perc a lányom fejlesztő tornájából.

Semmiképp nem szabad, hogy ez tétel legyen, mert ahol pont ennyi hianyzik bármihez is, ott sok mindenből hiányt szenvednek.

2020. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/172 A kérdező kommentje:
A lenyeget nem latod, a lenyeget. Ami ingyenes, ingyenes ovodaba irattad a gyereked mert nem akartak fizetos maganban, akkor miert kernek el havonta penzt? Errol van itt szo, hogy akinek ez picit sok az mar le van nezve minden ingyenelo szegenynek, nem lehetne pont ezt nelkulozni? Nem mindenkinek egyforma a penztarcaja! Azert mert neked jol megy, masnak nem biztos! Nem azokat vedem akik otthon ulnek es szarnak elmenni dolgozni, csak szulik a gyerekeket a semmire, hanem azokat akik dolgoznak, csak tegyuk fel kevesebbet keresnek mint masok, vagy olyanokert akik egyeduk nevelik a gyerekuket mert vagy lelepett az apa vagy esetleg elhunyt..... Sok "apa" azt csinalja, hogy lelep, nem fizet gyerektartast, nincs bejelentett munkaja mibol vonjak a gyerektartast? Egyedul maradt az anyuka 1-2 vagy tlbb gyerekkel, egy fizetesbol. Annak az a havi 2 ft honao vegen igen csak sokat mondo, hogy ne zsiros kenyeret egyenek vagy meg azt sem, hanem fozzon a gyerekeinek vagy cipot vegyen nekik. Ne pedig egy allami ovodaba nyujtsa a penzet mert ez a hagyomany....
2020. jan. 21. 15:52
 168/172 A kérdező kommentje:
En sem vagyok gazdag, ki lehet ezt fizetni meg nekem iskolazatlan suttyonak is.. De nem ertem miert kovetelik mikor az egvilagon minden torveny tiltja hisz minden ovoda megkapja a szukseges eszkozoket megis konnyebb a szuloktol kerni, mint megoldani maskeppen...
2020. jan. 21. 15:55
 169/172 anonim ***** válasza:
Bocsi a 700 ft -ot nem úgy értettem, hogy egy szülőnek kiadni minden hónapban egy vagyont jelent, hanem az óvodának csoportszinten, 10 hónap alatt az is egy vagyont kitesz. Pláne ha felszorozzuk több csoporttal.
2020. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/172 anonim ***** válasza:

Elvileg a kórházi ellátás is ingyenes, ha biztosítva vagy. Aztán villa mégsincs az ingyen ebédhez. Wc papír, szappan akkor van, ha viszel. Az újszülött babára te viszed a pelenkát. És nagyon nagyra értékelik, ha saját gyógyszert viszel.

Így ingyenes itthon az ingyenes.


Miért gondolod, hogy egy ovinál másként van? Miért hiszed, hogy a köznevelésbe/közoktatásba öntik a pénzt? Mert szerintem inkább ez a naivitás.


De arra a kérdésre nem válaszoltál, hogy miért ebbe az óvodába járatod a gyereked, ha ennyire rossz veleménnyel vagy az óvónőkről és az óvoda vezetéséről?

2020. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!