Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
 171/172 anonim ***** válasza:
52%

Hát én konkrétan szoktam látni (délben, amikor a gyerekemet várom), hogy az ovónéni idős apukája úgy jár az oviba, mint a boltba, majd megpakolva ebéddel, folyékony szappannal, zsebkendővel, wc-papírral megy haza :)

Mivel amúgy nincs semmi probléma, aranyosak az ovónénik én ugyan nem teszem szóvá, fene ott egye azt a pár ezer ft-ot amit megspórolnék " jogos-nem jogos költség" címen. Írom ezt úgy, hogy az első oldalon leírt, lenézett, csóró, nem dolgozó, lusta háztartásbeli vagyok.

2020. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/172 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de nálunk nincs havi összeg. Eddig kétszer kellett vinni popsitorlot, zsebkendőt, fogkefet, fogkrémet. Egyszer rajzlapot. Szoktak kérni ünnephez enni-innivalot. Színházhoz kértek 700 forintot, jeleztem nekik, hogy a színház oldalán ingyenes a program. Nem azért, mert belehaltam volna az összegbe. (Utána jártak és kiderült, a színház tette ki tévesen.)

És igazad van.

2020. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!