Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/172 anonim ***** válasza:
Kerdezo: tipikus esete, mi volt elobb a tyuk vagy a tojas?Szerinted a szulok szoktattak ra az ovikat arra, hogy fizetik a szukseges dolgokat. Szerintem forditva tortent:elobb szembesultek a szulok, hogy az onkormanyzati oviknak nincs penze olyan es annyi eszkozt, alapanyagot stb. biztositani, mint az igenyek (igen, errol is lehet vitatkozni, ez megint mindenkinel mas), utana kezdtek a szulok a zsebukbe nyulni. En valahol ertem, hogy igen elvileg tenyleg az ovinak kell(ene) mindent biztositani, de gyakorlati ertelemben ez nem valosul meg, mivel nincs az allamnak erre penze. Ez rossz ugy ahogy van, de sajnos ez minden teruletre ervenyes. Pl. egeszsegugy, oktatas stb. Csak par pelda: logopedus is van allami elvileg, de csak heti egyszer jon, 5 gyerekkel foglalkozik egyszerre. En ezt tudomasol veszem, nem tetszik, de ez van, vagy elfogadom vagy keresek magant sajat penzen. Igy gondolkodnak a szulok az ovidban is, ha nem adja az allam megveszik maguk. Az, hogy nekik van igenyuk es urambocsa' penzuk a babszinhazra vagy a jobb minosegu gyurmara, ceruzara engedtessek mar meg, hogy a sajat gyerekenek kifizesse. Ha ez nem tetszik, szolj, hogy neked erre nincs penzed, igenyed. Konnyen utana lehet jarni amugy az elszamolasnak is, ha ennyire piszkalja a csorod, kerj elszamolast, ne hagyd, h lerazzanak, ott minden kiderul feketen feheren, nem kell ezt tulragozozni.
2020. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/172 A kérdező kommentje:

#80\81-es

Ha olyan sok penzt akarsz a gyereked szorakoztatasara forditani, miert nem iratod maganba? Azt ugyis agyon dicserik, jobban foglalkoznak a gyerekekkel stb, ugye ha te mindent penzel szerzel meg, minden oromot. :)

2020. jan. 20. 21:29
 83/172 A kérdező kommentje:
Barmennyien is fogjatok ujra s ujra ismetelgetni, hogy milyen szar az ovinak, akkor sem fogom elhinni. Ameddig lesznek naivak, ez lesz a rendszer, hogy "mert szegeny az ovi". Magyarorszag is eleg szegeny, nem atlag emberek atlag fizetesbol fogjak fenntartani az intezmenyeket.
2020. jan. 20. 21:32
 84/172 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj kérdező, örülj, hogy van még óvonő egyáltalán. Rengetegen elhagyják a szakmát, mert agyon vannak terhelve és alulfizetve. Erre plusz rájön még pár ilyen nagyokos anyuka, aki tudja a frankót, itt mindebkit kioszt, de az elszámolást nem kéri el. Nálunk is volt ilyen anyuka, odaadták neki a számlákat, meg ae nézte, kiviharzott a szülőiről. A suliba is együtt mentek a gyerekeink. Megszavaztatott egy alacsony osztálypénzt, persze mikor kérdés volt, hogy programok menjenek e osztálypénzből, elsőre reagált, hogy igen. Félévkor már nem volt osztálypénz, megint fizethetett be mindenki. Pedig ott a pedagógus a pénz közelébe nem fért. Úgyhogy, nyugodtan durvázz, ne fizess, de nagyon köszönd meg a többi szülőnek, ha anyáknapjára, karácsonyra kapsz valami szépet a gyerekedtől, mert a virágot stb. mások dobták össze. A mikulás csomagot, a nyári fagyizást, mert maradt csoportpénz és elviszik őket. A másik pedig, ne kiránduljanak, ne legyen zenész hívva, színházba ne menjenek, mert fel lehet nélküle nőni? Milyen anya mond ilyet?
2020. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/172 anonim ***** válasza:
51%
A.magánovizásodra pedig, a valag pénzen kívűl, amit kifizetsz, ott is elkérik mindenre a pénzt sok helyen.
2020. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/172 anonim ***** válasza:
51%
Valki még felhozta az alapítványi pénzt. A mi ovink unios pénzből lett bővítve, felújítva. Az önkormányzat x összeget ad, mert korszerű az ovi. Persze, csakhogy azt fenn is kell tartani. Udvari játékok karbantartása, kert ápolása. Tönkrement bútorok, dekoráció. Sőt csoportpénzre visszatérve, nálunk vettek kenyeret az óvónők, mert a gyerekeknek nem volt elég és ez rendszeres volt, mézet, citromlevet. Lehet normálisan kéne odaállnod az óvonőkhöz és választ kapnál, hogy mire megy el.
2020. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/172 A kérdező kommentje:
Irhatjatok a sajat tapasztalaitok, en is azt teszem.. Millioszor kertem szamlat, majd majd... Eddig sem. Elolvassatok egyaltalan mirol van itt szo? Ki mondta, hogy masok veszik meg a mikulas csomagot, anyaknapi viragot? Egy szoval nem emlitettem de ti probaljatok az eszt osztani, azt sem tudjatok mar mivel szurkalodjatok... Kebzeljetek, kifizettem ezeket a dolgokat, barnem mintha nektek el kellene ezzel szamolnom azt sem tudom kik vagytok... AZ OVODAT NEM SZERETNEM TAMOGATNI, MERT NEM AZ EN DOLGOM. :) igy mar erthetobb??
2020. jan. 21. 08:30
 88/172 A kérdező kommentje:
Ti vagytok azzal kapcsolatosan eltevedve, hogy nektek kell segiteni az ovodat.. De ha nektek ez nem teher es sziveseb teszitek, nagyon orulok. De ne probaljatok mar bemagyarazni, hogy ez kotelezo. Nalunk elvarjak, szo szerint kovetelik a penzt, nem kerik, hogy aki tud ezt meg azt segitsen mert nincs erre arra penz, nem tudnak uj jatekokat venni... Neem. Eled allnak es marpedig ennyit annyit dobj bele mert ok 40000ft-os cuccokat neztek ki es meg akarjak venni! A szulok pedig fizessek mert ide jar a gyereke!! Nem fogom az ovit tamogatni, a gyerekemnek megadom ami kell, nem fogok egy allamilag tamogatott ovodat is tamogatni... Sokan mar atesnek a lo tulso oldalara, azert mert oda jar a gyerekem nem fogom felujitani az intezmenyt.. Hiaba erveltek, akkor sem fogtok meggyozi, hogy ezt marpedig muszaj. Azert mert veletek elhitettek az ovonok, ram nem ragasztjatok a hulyesegeket. :)
2020. jan. 21. 08:35
 89/172 A kérdező kommentje:
De felesleges eze vitazni, aki buta az buta marad. Ne jojjenek mar tobb ovi tamogatok mert figyelmen kivul hagyom mar az ilyeneket, szoval lezartam ezt at ures vitat. :) Mindenki azt tesz, amit jonak lat. ;)
2020. jan. 21. 08:38
 90/172 anonim ***** válasza:
82%

A gyereked egy közösség tagja. A közösség úgy gondolta, hogy havi 1-2 ezer forint nekik nem összeg, szívesen rááldozzák arra, hogy a gyerekük színvonalasabb körülmények közt töltsön heti 5 napot. Ezt szavazatukkal meg is erősítették. Te persze nem, mert annyira nem volt neked fontos ez, hogy megjelenj az első szülőin.

Nekünk hiába pattogsz most, a szülőtársakkal kellene konfrontálódnod. Mert abban biztos lehetsz, hogy minimum szarrágónak fognak tartani. De hiába magyarázod itt idegen embereknek, hogy a gyereknek nagy élmény kimenni a szomszéd játszótérre is, én akkor is örülök, ha állatkertbe viszik. Nem mintha én nem tudnám elvinni, oda például éves bérlete van, de más élmény neki a barátaival menni. Ahogy egy bábszínház is nagyobb élmény, ha a barátaival nézi meg és nem velem. Mondjuk olcsóbb is az ovi által és nekünk azért igényünk is van rá, hogy ilyesmiket is lásson.

Ha szerinted nyalis valaki attól, mert szeretné ha a gyereke rajzolhasson az oviban és nem várja el, hogy az óvónő a saját szánalmas fizezéséből vegye meg a ceruzát (miért is tenné?), akkor alapból nincs miről beszélni. Ne legyenek illúzióid, az önkormányzat töredékét sem állja ezeknek. Nálunk például a tisztasági csomagot sem, így viszünk be és nem pattogunk, hogy "otthon is tud fogat mosni, még a végén az óvónő ellopja a fogkrémet".

És ha már itt tartunk, miért járatod a gyereked abba az óvodába? Miért bízod napi szinten olyan emberekre, akiket ilyen jellemtelen, tolvaj senkiknek tartasz, hogy hazalopják a zsírkréta árát?

2020. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!