Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/172 A kérdező kommentje:

A szülői együttérzés hiánya



Sok tehetősebb szülő mellé áll ezeknek a sztereotip kifogásoknak, és egyre nagyobb mértékű osztálypénzt befizetést javasol a szülői értekezleteken, hátha valamilyen előnyt szerez gyermekének. Nem törődnek azzal, hogy ezzel kétségbeesésbe kergetik a nehezebb helyzetben levő szülőtársaikat, akik belefásultak az ellenállásba, vagy félnek ellent mondani a hangadó szülőknek.



A szülők másik csoportja, az hiszi, hogy anyagi hozzájárulásával leteszi a gondot gyermeke neveléséről, azt mondja: én mindent megtettem (kifizettem), a többi az iskola dolga.



Szülői és tanulói és pedagógus etikai kódex



Az folyamatos óvodai iskolai pénzkövetelések nagyban befolyásolják az iskolahasználó szülők, tanulók, pedagógusok közérzetét. Sok szülő mondja: „Azért nem megyek el az szülői értekezletre, mert megint pénzt kérnek tőlem.”



Az iskola a szülő ellen neveli a gyermeket. Sok gyermek mondja a szüleinek: „Milyen szülő vagy te, ha még egy vacak bécsi osztálykirándulást, vagy érettségi bankettet sem tudsz kifizetni, bezzeg a Kovács Józsi szülei!”



Mivel az jogszabályi előírások nem tudják megfékezni, az illegális pénzszerző tevékenységét, és az oktatási intézmények nem tanúsítanak önmérsékletet ezen a területen, ezért javasoljuk, hogy minden iskolában, óvodában készüljön etikai kódex (önkéntességen alapuló magatartási szabályzat).



Az "intézményi etikai kódex" - többek között –, tartalmazza, hogy az óvoda, iskola semmilyen indokkal nem kér pénzt az ingyenesség körébe tartozó szolgáltatásokért és megtiltja a csoportpénz, osztálypénz megszavaztatását és beszedését az oktatási intézmény területén.



Az osztályközösségek által tanítási időn kívül szervezett kirándulás, vagy más megmozdulás, összejövetel az osztály szülői közösségének belügye, de nem lehet kötelezővé tenni sem a részvételt, sem a befizetést.



Az óvodai, iskolai magatartási kódex egyik alaptétele, hogy az esetleges csoportpénz, osztálypénz gyűjtése csak az oktatási, nevelési intézményen kívül történhet, és az adományozó szülők nevét az adatvédelmi szabályok szerint titkosan kell kezelni.



Nem a szülők zsebébe kell kutatni, nem a szülőket kell megvágni, van más lehetőség is közösségi pénz megszerzésére és hiteles felhasználására

2020. jan. 21. 10:58
 102/172 anonim ***** válasza:
Veled valami gond van!!!
2020. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/172 A kérdező kommentje:
Erre csak ennyit tudsz mondani? Keves...
2020. jan. 21. 11:20
 104/172 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa, hogy ti meg ennyire butak vagytok...
2020. jan. 21. 11:21
 105/172 A kérdező kommentje:
Lehet gond van (ha te mondod ugye biztos igy nevtelenul) de legalabb engem nem etet meg senki a hulyesegeivel, mint a legtobbotoket
2020. jan. 21. 11:22
 106/172 A kérdező kommentje:
Ugye a tarsadalom szemeben az mindig is hulye lesz, meg furcsa, aki nem all be a sorba a tobbi agyatlan koze.. De hat viselem ezt a keresztet, akkor sem fog senki hulyere venni ezekkel a maszlagokkal, hogy szegeny az ovi :(
2020. jan. 21. 11:23
 107/172 anonim ***** válasza:
100%
Egyre nehezebb az iskoláztatás, óvodai kiadás? Na ne viccelj már, az óvodákban a gyerekek 90 százaléka nem fizet ebédet, az általános iskolában ingyenes a tankönyv. Nem kötelező kirándulásra küldeni a gyereket, de aki megteheti, az nehogymár egy ilyen sz.rrágó anyuka miatt ne tegye. Milyen hálapénzről beszélsz te szerencsétlen, szerinted az óvonőknek nem kényelmesebb semmit csinálbi, mint programokat szervezni, megfizethető áron, alapanyagokért, játékokért rohangálni, hogy a gyereked készíthessen neked valami szépet? Tudod mit, inkább leszek egy nyalista, mint, hogy egy ilyen sz.rrágó, a semmire szülő, mert az államtól kapsz havonta pénzt a gyerekedre, aminek kis részét kéne kicsengetni, pitiáner nőszemély, mint te. Szültél egy gyereket és azt várod, hogy minden ingyen legyen, egészben tartsa el az állam vagy mit vársz?
2020. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/172 A kérdező kommentje:
De most meg kellene sertodnom?
2020. jan. 21. 12:13
 109/172 A kérdező kommentje:
Amig nevtelenul ilyeneket ieogatsz nekem, azt sem tudom ki vagy, lehet egy szerencsetlen nyomorult kis senki akit otthon bekussoltatnak, addig nem hat meg amiket irsz :) :)
2020. jan. 21. 12:14
 110/172 A kérdező kommentje:
Inkabb nezzenek le, meg hulyezzenek le en akkor sem leszek egy nyalis luvnya...
2020. jan. 21. 12:15
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!