Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/172 A kérdező kommentje:
Szerintem senkinek sem kell megfelelnem, foleg nem nektek idegeneknek, nem fogok nyalni azert, hogy ne kozositsenek ki vagy ne nezzenek le emiatt. Sajnalom ha neked ezt kell tenned, hogy emberszamba vegyenek... Sajnallak, tenyleg. Szar lehet ha be kell alni a sorba azert, hogy ne hulyezzenek le :(
2020. jan. 21. 12:16
 112/172 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha van nálatok 25 szülő, és egyedül neked esik nehezedre kifizetni ezt a mai világban jelentéktelen összeget, és itt sem ért veled egyet a többség, akkor nyilván nem veled van a baj, ugye?


Valószínűleg onnan fúj a szél, hogy csesztél befizetni, amit a közösség vállalt és most szálka vagy a rendesen fizetők szemében. Aztán idejöttél megerősítésért. Ne fizess semmit, mert mint te is írtad, nem kötelezhetnek rá. Aztán ugyanilyen nagy mellénnyel vállald azt is, hogy a többieknek ez szúrni fogja a szemét. A gyereked meg ne használja azt, amit a többi "nyalis" szülő vesz.


Az értékrenddel is az a baj, hogy mindenkinek más. Mert szerinted nem pénzzel kell gyereket nevelni, szerintem meg pénz nélkül semmit nem adnak. Nekem igenis igényem, hogy a gyerek zenei előadásra, bábelőadásra, kiállításra menjen. Ezek nincsenek ingyen, mint a kultúrális programok általában. Gondolom te sem jársz színházba, mert minek azt, mikor a falunapon ingyen hallgathatod meg a Matyi és a hegedűst.

Úgyhogy ne fizess semmit. Simán el lehet úgyis lenni 3 évig. Ha az óvónők és a többi szülő rendesek, akkor a gyereked ebből nem érzékel majd semmit. Nekünk is volt a suliban pár gyerek, akinek az osztálypénzből összedobtuk a kirándulást, pedig az ő szülei is ilyen "én nem nyalizok a tanárnőnek, ki lehetne menni a közeli erdőbe is túrázni" hozzáállásúak voltak.

A válaszaidból egyre inkább azt érzem, hogy a semmire vállaltál gyereket, hiszen egy gyereknek csak szeretet kell. Aztán most jött az arculcsapás (legkésőbb az ovinál mindig jön) hogy Isten nem ad minden báràny mellé legelőt.

2020. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/172 anonim ***** válasza:
Persze, azért fizetek csoportpénzt, hogy emberszámba vegyenek. Képzeld nem téma a szülők közt , hogy ki mit fizet. Nálad központi téma. Ezt a nyalizást pedig befejezhetnéd már, havonta odaadja mindenki ugyanazt a pénzt, amit az óvónők a gyerekre költenek, NEM MAGUKRA.
2020. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/172 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért lenne ez nyalizás. Nálunk kivetel nélkül mindenki befizeti, amit kell. Senki nem zsebbe csúsztatja, hogy "Betti néninek új szemüvegre" . Ha mégis van ilyen, azt biztos nem verik nagydobra.
2020. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/172 A kérdező kommentje:
Pontosan ezzel van a baj... Ezzel.. Hogy mindenki azt hiszi ha o fizet olyanert amiert nem kell akkor o szuperszulo. Mert o mindent megad a gyerekenek es nem sajnalja ra a penzt.. Igen.. A gyereknek, nem egy ovodanak! Az en gyerekemnej meg van mindene, es nem fogom az ovodat tamogatni csak azt amit a gyerekemnek meg kell legyen. Irhatjatok a zsirkretakat azt az ovodanak KELL biztositania. Lehet en vagyok itt az "egyeduli" aki ezen az allasponton van csupan azert, mert a legtobb szulo aki hasonlo gondolkodasu nem MER szolni emiatt, pont ezert mert engem is savaztok.Inkabb bekussolnak es adjak a penzt olyanert amiert NEM kellene, hogy az ilyen kivagyok mivagyok nyalis szulok szemeben ne szurjon szalkat. Akarmit mondtok, nem fogtok meggyozni olyanrol, ami nem igaz.
2020. jan. 21. 13:02
 116/172 A kérdező kommentje:
Eleg gaz, hogy ha (mint pl en is) ugy vagyok vele, hogy nem fizetem az allamilag tamogatott ovodat) akkor en rosaz szulo vagyok, irigy stb. De ha pergetnem a penzt az ovinak akkor "jajj ez egy rendes szulo aki ennyire szereti a gyereket" hat kossz nem kell nekem ez a tekintely, inkabb legyek senkihazik szemeben egy szar, minthogy bekussoljak es bealljak mogetek, hogy ne savazzanak le. Vagy talan valakinek itt faj az igazsag, hogy jogilag tilos penzt kerni allamilag tamogatott intezmenynek?? Mert ez teny. Ti pedig nyaltok azert, hogy azt gondoljak rolatok ti tokeletes szulok vagytok aki nem sajnalja a penzt. En sem sajnalom, csak felelegesnek tartom, inkabb ezt a penzt amit befizetnek, felreteszem a gyerekeim jovojere, ti meg tamogassatok az ovodat, hisz ez a szulok dolga ugye :) Ez rogzult meg bennetek es eszerint eltek.. Mert azt hiszitek ezt igy kell, es ha nem akkor le vagytok nezve. Sajnallak titeket, hogy meg kell feleljetek a tarsadalmi normaknak, hogy ne logjatok ki a sorbol es ne legyetek szarok, mint ahogy en.
2020. jan. 21. 13:08
 117/172 A kérdező kommentje:
Van meg valaki itt aki nyal az oviknak? Johettek meg, hisz meg most sem gyoztetek meg semmirol sem, es meg mindig nem tudtatok elegge meserteni. :) rajta, megy ez jobban is, tudtok ennel jobb szovegeket is arra, hogy valakit lealazzatok mert nem olyan idiota, mint ti.
2020. jan. 21. 13:10
 118/172 anonim ***** válasza:

Tedd félre a gyereknek. Az ovis évek alatt kemény 50ezret félre tudsz tenni.

Amúgy szerintem ne az óvónőknél indulj el, hanem az önkormányzatnál, hogy legyenek szívesek több pénzt adni az ovinak. Meg ingyen színházjegyet, ingyen kirándulást, több gyümölcsöt (az INGYENES ebéd mellé) és lehetőleg ne mindig csak almát. De szerintem még jobb, ha egyenesen Orbán Viktornak írsz, részletesen felsorolva, mi mindent kellene az államnak fizetni.

Mert azt mégsem várhatod, hogy az ország összes óvodása ridegtartásban legyen csak azért, mert te még mindig úgy érzed, hogy a szaros 1700 Ft-od akkora összeg, hogy azzal már a zsebedben van két óvónő és két dajka.

2020. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/172 A kérdező kommentje:
Tulajdonkeppen is erdekes, hogy ti tudjatok, hogy velem mi tortent ami miatt feltettem a kerdest. Netalantan valaki itt pszhihologus? 🤔 Szep kis gondolatmenet volt, elismerem, de szerencsere meg nem vettem eszre, hogy szalka lennek a nyalizosok szemeben, sot ha annyira zavarna masok mit gondolnak akkor nem az lenne a nyilvanvalo, hogy mindent fizetek csak azert, hogy az ilyen bekebzelt mindentudo szulok szemeben jo fenyben tundokoljek? Soha nem vagytam nyalis tarsasagra.
2020. jan. 21. 13:32
 120/172 A kérdező kommentje:
Kerlek, fejtsd mar ki konyorgom, honnan tudod, hogy szegeny az ovoda????? Azert mert azt mondta az ovono, ovodavezeto?? Ennyire hulye vagy?
2020. jan. 21. 13:33
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!