Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más szülő is csinál ilyent?

Más szülő is csinál ilyent?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdte az óvodát. Nem is volt eleinte semmi baj, szerette, a beszoktatással sem volt probléma. Aztán jött az, hogy megharapott egy gyereket az óvodában. És aztán másikat... Mivel elég sűrűn történt ez meg, az óvónő tovább küldte a pedagógia szakszolgálathoz. El is mentünk, nagy problémát nem láttak nála, de azért elküldték pszichológushoz, és az óvodán belül is fejlesztésre. Sajnos még nem jutottunk el a pszichológushoz covid miatt, de természetesen rajta vagyunk az ügyön. Viszont az egyik kisgyerek anyukája már másodszorra küldi a képet a gyereke kezéről, hogy megint megharapta. Azt írta, nem hagyja annyiban és tovább megy az ügyben, viszi a gyerekét az orvoshoz. Amúgy ugyanaz az ő orvosuk is, tud a lányom viselkedéséről és a védőnő is. Ez az anyuka hajlamos beköpni, mert egyszer egy másik kisfiú hozzá vágott a fejéhez egy játékot (1 év körüliek voltak), és ment a védőnőhöz panaszkodni. Mennyire helytálló ez a viselkedés a részéről? Más gyereket is megharapott a lányom, mégsem küldtek képet a sérülésről. Sőt, múltkor szépen el tudtam beszélgetni az egyik érintett kisfiú anyukájával. Nem volt feldúlt, nem haragszik rám. Ez az anyuka meg rögtön támad. Járt vki hasonló cipőben? Hogyan lehet ezt kezelni? Megértem, hogy zavarja a dolog, de mégis mit vár el tőlem? Írtam, hogy sajnálom, jobbulást kivantam. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mennyire normális, hogy képeket küld a serülésről? Bartánőm fia bölcsödés, mondta hogy ott szinte mindennaposak az ilyenek, mégsem küldözgetik az anyukák a képeket egymásnak. Vagy ez óvodában máshogy megy?

2022. febr. 11. 13:36
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk miért a pszichológustól várod a csodát? Szoktasd le a harapásról, te vagy az anyja! Én is küldenék minden alkalommal képet, hogy mi történt. Egyszer szólnék kedvesen, másodszor már erkélyesebben, a harmadikat meg nem akarod megvárni. Egy anya szerintem meddig marad nyugodt, ha a gyerekét bántják folyamatosan? Te meddig tűrnéd csendben? Ne a pszichológussal vakarózz már, hanem neveld és szankcionáld. Nem igaz, hogy ennyire leszarod, ennyire nem akarsz érdemben tenni bármit is. Otthon is így leszarod a gyereket? Ezért harap, hogy kapja a figyelmet? Ne te legyél már még felháborodva. Teljesen normális, hogy küldi a képet. Az összesnek kéne. Nézzed csak, hogy mit művel a gyereked, hátha észbe kapsz.
2022. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:
Online nálunk sajnos nem opció. Amúgy csak azért fura ez az anyukától, mert 10-ből (csak úgy írtam egy számot) ő az egyedüli, aki így tesz. Érdekes, más tudja diszkréten kezelni, ő nem? Meg ismerem őt, burokban neveli a gyerekét, mindenben kiakad (mástól is ezt hallottam.
2022. febr. 11. 20:03
 43/58 A kérdező kommentje:
Több anyukával is tudtam beszélni kép küldés, mutogatás nélkül illedelmesen, pedig ők sem voltak elragadtatva a dologtól. Persze, nem vagyunk egyformák, de azért mégis furcsa, hogy csak ő reagált így.
2022. febr. 11. 20:07
 44/58 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező! Diszkréten kezelni azt, hogy a gyereked így viselkedik? meg hogy kiakad? örülj, hogy nem vert még meg.

Tudd már, hogy nem a te kölyköd a világ közepe, sőt te sem.

2022. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem troll.
2022. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
92%

Az h a többiek nem akarnak/mernek veled konfrontálódni, még nem azt jelenti h ez az anyuka 'olyan köcshög'

Az is lehet h a többiek tisztában vannak vele h nem tudod kezelni a helyzetet, és alig várták h az ismerten 'van vér a pucájában' szülő majd úgy is elintézi.

2022. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%

egyébként miért nem opció az online? Komolyan érdekel h mi miatt nem tudod a 2021-22ben megoldani

Akkor vidd magánba.

Első körben inkább úgy is te vagy az alany

2022. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
92%
A többi anyuka már lehet, hogy szervezi, hogy tanácsolják el a gyereked az oviból. Nálunk ez történt egy ilyen agresszív, neveletlen gyerekkel.
2022. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:

A többi szülő is kiakadt,de ők legalább tudták intelligensen kezelni, rendesen megbeszélni. Vagy a mai világban ez már nem divat?

49: mint írtam többször is, folyamatban van az ügy, viszem pszichológushoz, de nem most péntek este.

2022. febr. 11. 21:16
 50/58 anonim ***** válasza:
89%
De mit lehet azon normálisan megbeszélni, hogy már másodszor harapja meg a lányod gyerekét annyira, hogy otthon is látszik a nyoma? Engem tényleg érdekelne, hogy milyen konkrét eredménye van egy ilyen beszélgetésnek.
2022. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!