Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más szülő is csinál ilyent?

Más szülő is csinál ilyent?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdte az óvodát. Nem is volt eleinte semmi baj, szerette, a beszoktatással sem volt probléma. Aztán jött az, hogy megharapott egy gyereket az óvodában. És aztán másikat... Mivel elég sűrűn történt ez meg, az óvónő tovább küldte a pedagógia szakszolgálathoz. El is mentünk, nagy problémát nem láttak nála, de azért elküldték pszichológushoz, és az óvodán belül is fejlesztésre. Sajnos még nem jutottunk el a pszichológushoz covid miatt, de természetesen rajta vagyunk az ügyön. Viszont az egyik kisgyerek anyukája már másodszorra küldi a képet a gyereke kezéről, hogy megint megharapta. Azt írta, nem hagyja annyiban és tovább megy az ügyben, viszi a gyerekét az orvoshoz. Amúgy ugyanaz az ő orvosuk is, tud a lányom viselkedéséről és a védőnő is. Ez az anyuka hajlamos beköpni, mert egyszer egy másik kisfiú hozzá vágott a fejéhez egy játékot (1 év körüliek voltak), és ment a védőnőhöz panaszkodni. Mennyire helytálló ez a viselkedés a részéről? Más gyereket is megharapott a lányom, mégsem küldtek képet a sérülésről. Sőt, múltkor szépen el tudtam beszélgetni az egyik érintett kisfiú anyukájával. Nem volt feldúlt, nem haragszik rám. Ez az anyuka meg rögtön támad. Járt vki hasonló cipőben? Hogyan lehet ezt kezelni? Megértem, hogy zavarja a dolog, de mégis mit vár el tőlem? Írtam, hogy sajnálom, jobbulást kivantam. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mennyire normális, hogy képeket küld a serülésről? Bartánőm fia bölcsödés, mondta hogy ott szinte mindennaposak az ilyenek, mégsem küldözgetik az anyukák a képeket egymásnak. Vagy ez óvodában máshogy megy?

2022. febr. 11. 13:36
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
87%
A gyereked bántalmaz több gyereket is. Ezt a szülők közül az egyik rosszabbul viseli. Elég vastag bőr van a képeden megkérdezni, hogy normális-e, hogy szóvá meri tenni, hogy a gyerekének miért van állandóan sérülés a karján pl. Azért szerintem vegyél vissza a nagy felháborodásból, mert ha az enyém lenne folyamatosan összeharapva, veled együtt kapnám el. Mit képzelsz te magadról? Szedd ráncba a kölyködet! Megnézném mit háborogsz, ha a tiéd meg mondjuk hetente háromszor összemarva menne haza.
2022. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:
Hú,itt mennyi szuper anyuka van... nem csalódtam... A problémát most tegyük félre, kár volt kiírni,mert most mindenki ezen rugózik, pedig nem ez volt a kérdés. Szövegértèsi probléma van sokaknál, az ügy folyamatban, olvassátok is el már a szöveget! Tudom hosszú, de aki válaszolni akar legalább ezt tegye meg. Amúgy most tudtam meg,hogy más gyerekét is többször megharapta, mégsem küldött képet és szóvá sem tette az anyuka. Akkor ez hogy is van? Mi a normális,mi nem?
2022. febr. 11. 18:22
 33/58 anonim ***** válasza:
85%
Az úgy van, hogy minden ember más és máshogy reagál. Én valószínűleg meg is vernélek, ha a kölyköd megharapná az enyémet és ennyire leszarnád az egészet. Örülj, hogy más csak fotót küld.
2022. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
95%
Oké, a kérdésedre válaszolva: normális a képküldözgető és a csendben mérgelődő anyuka is.
2022. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%
Miután az emberek nem egyformák, másként reagálnak az eseményekre. Kati lerendezi azzal magában a harapasokat, hogy kicsi még a Jucika, majd leszokik róla, végül is Janikanak nem fájt igazán a harapás, nyoma sincs, nem csinálja a fesztivált. Panni forr magában és kb elátkozott Jucikat, de nem szól, csak az ovononek, tőle várja a megoldást. Marcsi lefotozza a gyerek kezét, sőt, látleletet is vetet, hogy bizonyítsa, Jucika agresszív, kezelhetetlen, nincs helye közösségben. Pali meg miután Marcika elmondja neki, hogy a Jucika megharapta, első alkalommal leüvölti Jucika fejét, második alkalommal meg felpofozza.
2022. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 A kérdező kommentje:
A covidra visszatérve mi voltunk covidosak, karanténban voltunk, a gyerekek utána még hetekig betegek voltak. Hogyan mentünk volna bárhova is? Arra gondoltam, hogy ideiglenesen kiveszem az oviból, de nem tudom, mennyire lenne jó ötlet.
2022. febr. 11. 18:29
 37/58 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jó ötlet kivenni az oviból, a többi gyerek nyugodtan eljátszhat bent.
2022. febr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:
Viszont szeptembertől óvoda köteles lesz. És ha akkor is ez lesz? Akkor nem vehetem csak úgy ki. Mondjuk ha addig járunk pszichológushoz, talán jobb lesz a helyzet. Vagy nem... Nehéz helyzet mondenkinek.
2022. febr. 11. 19:36
 39/58 A kérdező kommentje:
34: nem vall magas intelligencia szintre a viselkedésed. Azt sem tudom, honnan veszed, hogy leszarom. Ha valóban leszarnám, kérdést sem tettem volna ki és nem foglalkoznék az üggyel. Ezért írtam korábban, hogy előbb szövegértés, utána válasz.
2022. febr. 11. 19:41
 40/58 anonim ***** válasza:
94%

igen normális az anyuka reakciója.

ahogy a #36os is írta. Különböző emberek, különböző reakciót adnak.

Attól h a x számú megharapott gyerekből csak egyikük szülője keres meg téged h jelezze a nem tetszés ét, még gáz van!

Lehet sokmindent a covidra fogni, de egy pszichológust már találtál volna ha akarsz.

Van online rendelést tartó is!

Szóval lássuk be, azért annyira nem volt ez eddig fontos, még közvetlenül beléd nem álltak

2022. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!