Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más szülő is csinál ilyent?

Más szülő is csinál ilyent?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdte az óvodát. Nem is volt eleinte semmi baj, szerette, a beszoktatással sem volt probléma. Aztán jött az, hogy megharapott egy gyereket az óvodában. És aztán másikat... Mivel elég sűrűn történt ez meg, az óvónő tovább küldte a pedagógia szakszolgálathoz. El is mentünk, nagy problémát nem láttak nála, de azért elküldték pszichológushoz, és az óvodán belül is fejlesztésre. Sajnos még nem jutottunk el a pszichológushoz covid miatt, de természetesen rajta vagyunk az ügyön. Viszont az egyik kisgyerek anyukája már másodszorra küldi a képet a gyereke kezéről, hogy megint megharapta. Azt írta, nem hagyja annyiban és tovább megy az ügyben, viszi a gyerekét az orvoshoz. Amúgy ugyanaz az ő orvosuk is, tud a lányom viselkedéséről és a védőnő is. Ez az anyuka hajlamos beköpni, mert egyszer egy másik kisfiú hozzá vágott a fejéhez egy játékot (1 év körüliek voltak), és ment a védőnőhöz panaszkodni. Mennyire helytálló ez a viselkedés a részéről? Más gyereket is megharapott a lányom, mégsem küldtek képet a sérülésről. Sőt, múltkor szépen el tudtam beszélgetni az egyik érintett kisfiú anyukájával. Nem volt feldúlt, nem haragszik rám. Ez az anyuka meg rögtön támad. Járt vki hasonló cipőben? Hogyan lehet ezt kezelni? Megértem, hogy zavarja a dolog, de mégis mit vár el tőlem? Írtam, hogy sajnálom, jobbulást kivantam. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mennyire normális, hogy képeket küld a serülésről? Bartánőm fia bölcsödés, mondta hogy ott szinte mindennaposak az ilyenek, mégsem küldözgetik az anyukák a képeket egymásnak. Vagy ez óvodában máshogy megy?

2022. febr. 11. 13:36
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
Mindig elbeszélgettünk vele, az óvónők is. Vmikor a szájára is ütöttem. Ezeket az anyuka is tudja. Pont azért kellett elmenni a szakszolgálhoz,mert ezek után sem javult a helyzet.
2022. febr. 11. 14:41
 12/58 anonim ***** válasza:
70%
Normális 3 éves nem harap, a bölcsisek fiatalabbak. Ha ilyen gyereked van üljél vele otthon, ne másokat terrorizáljon az óvodában, akik tudnak normálisan viselkedni, gondolom az már nem tetszene ha neked kellene elviselni otthon. A te kötelességed lenne szakemberhez vinni, lehet, hogy pénzbe kerül, de tudod, társadalomban élünk és te se örülnél ha a munkahelyeden néha beléd harapna valaki, nem kellene kikérni magadnak, hogy elküldte a fotót, gyerekét próbálja védeni.
2022. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:
12-es: ha nem veszed a fáradságot, hogy elolvasd, amit írtam, akkor inkább ne is írj semmit.
2022. febr. 11. 14:50
 14/58 anonim ***** válasza:
66%

Az egyébként senkiben nem merül fel kérdésként anyuka azonnali elmarasztalása mellett, hogy mi válthatja ki a harapásokat? Mi lehet az oka, hogyha egy gyereket többször is megharap? Ezt kellene megtalálni és utána lehet arra koncentrálni, hogy mit lehet tenni vele. Márpedig ovis nénik segíthetnének ezeket a szituációkat értelmezni, mert addig csak találgat mindenki, ahogy itt is.

Gondolom nem csak úgy odasétál egy random gyerekhez és beleharap egyet, valami megelőzi ezeket az eseteket. Nálam már itt merül fel az első kérdés, mert oké, hogy mindenki azt várja, hogy megoldjam/megneveljem a gyerekemet, de egy ejnye-bejnye nagyjából semmit nem ér, ha nem tudom mi a kiinduló ok.

Nyilván én sem örülnék, ha a gyerekemet harapdálnák, vagy bántanák az oviban, tehát mindkét felet megértem, de képküldözgetéssel, meg fenyegetéssel nem fogunk előrébb jutni. Megírnám, hogy igyekszünk megoldást találni, ne haragudjanak, jobbulást és kész.

Vagy az itteni tökéletes anyukáknak a kiváltó ok mindegy, ha a gyerek harap, akkor otthon jól letolom, megbüntetem és el van rendezve? Lehet szimplán csak nem tudja máshogy kifejezni az irigységét, vagy az indulatát kezelni, vagy bármi mást. Akkor tudom "megnevelni" a gyerekemet, ha tudom a problémájának az okát.

2022. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
87%

A kislányomat a bölcsiben harapta még csúnyán egy kisfiú, orvoshoz is kellett vinni. Az anyukája megkeresett, bocsánatot kért. Nem csináltam cirkuszt, egyszer fordult elő.

De a te kislányod rendszeresen bántja a többit. Ha a másik anyuka otthon le tudja fényképezni a nyomát, akkor az nagyon durva harapás volt. És már másodszor? És szerinted ez normális viselkedés? Nem vagyok sárkány szülő, de ezen én is kiakadnék.

2022. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy igen, ha az én gyerekemet harapná meg a tiéd, már tobbedszerre, én is elküldenem neked fényképen, hogy hogy néz ki. Egyértelműen elbagatellizalod a dolgot, közben meg nagy eséllyel lila a gyerek keze és ott vannak a te kölköd fognyomai...
2022. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
80%
Én is ezt tenném, ha a gyerekemen harapásnyom lenne. Nem várni kell az ovis segítségre, hanem komolyan nevelni minden eset után + magán úton keresni orvost, fejlesztő pedagógust.
2022. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
71%
A lanyod harapja mas gyereket, es meg neked all feljebb ???
2022. febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
78%

Ezt nem is értem. azt írod a pedagógiai szakszolgálathoz küldték. Az nem nevelési tanácsadó és ott komplex vizsgálat folyik, ergo nem csak annyit mondanak, hogy ez életkori sajátosság, sőt biztosan nem csak ennyit. Eleve a szakszolgálatoknál van pszichológus és ha többször nem is, de heti egy alkalommal pszichiáter is, ha indokolt. Maximum rá kell várni a legtöbb helyen, de pszichológus eleve van ott minden nap, mert a felmérésnek az ő munkája is része.

Milyen sufnituningos szakszolgálatnál voltál már ne is haragudj? ha az óvoda küldte be, akkor komplex vizsgálatot kellett volna végezzenek, vagy te nem jól írsz le valamit.

Mindettől függetlenül ha nem vagy képes megnevelni a kölködet és továbbra is ilyen minősíthetetlenül viselkedik, minicsoport ide vagy oda, akkor vidd el magánban, arra nem kell hónapokat, de heteket sem várni, covidtól függetlenül.

Ha az én gyerekemet vegzálná a lányod ismételten, idővel biztosan nem csak képeket küldözgetnék kedvesen, miközben te a füled boitját sem mozdítod.

Az meg egyértelmű, hogy az amúgy is agresszív tüneteket produkáló lányod megnevelésére nem módszer az, hogy még te is odacsapsz, maximum olaj a tűzre, ahogy az ejnye-bejnye is.

2022. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
86%
Magánban kellene elvinni valahova, mert a nevtan se nem gyors, se nem hatékony. Ez meg, hogy a covid miatt nem voltatok szakembernél. Ne viccelj! Már régen elvihetted volna, minden ilyen hely nyitva van már. Vannak tornák, tsmt, alapozó torna ez is segíthet az agresszív viselkedésen. Nincs ingyen, de neked kell megnevelni, a te gyereked és neked kell a zsebedbe nyúlni. Egyébként szerintem az, hogy leszidod óvoda után kb. felesleges, akkor kell rájuk szólni, amikor rosszat csinálnak, úgyhogy ez nem kivitelezhető.
2022. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!