Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más szülő is csinál ilyent?

Más szülő is csinál ilyent?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdte az óvodát. Nem is volt eleinte semmi baj, szerette, a beszoktatással sem volt probléma. Aztán jött az, hogy megharapott egy gyereket az óvodában. És aztán másikat... Mivel elég sűrűn történt ez meg, az óvónő tovább küldte a pedagógia szakszolgálathoz. El is mentünk, nagy problémát nem láttak nála, de azért elküldték pszichológushoz, és az óvodán belül is fejlesztésre. Sajnos még nem jutottunk el a pszichológushoz covid miatt, de természetesen rajta vagyunk az ügyön. Viszont az egyik kisgyerek anyukája már másodszorra küldi a képet a gyereke kezéről, hogy megint megharapta. Azt írta, nem hagyja annyiban és tovább megy az ügyben, viszi a gyerekét az orvoshoz. Amúgy ugyanaz az ő orvosuk is, tud a lányom viselkedéséről és a védőnő is. Ez az anyuka hajlamos beköpni, mert egyszer egy másik kisfiú hozzá vágott a fejéhez egy játékot (1 év körüliek voltak), és ment a védőnőhöz panaszkodni. Mennyire helytálló ez a viselkedés a részéről? Más gyereket is megharapott a lányom, mégsem küldtek képet a sérülésről. Sőt, múltkor szépen el tudtam beszélgetni az egyik érintett kisfiú anyukájával. Nem volt feldúlt, nem haragszik rám. Ez az anyuka meg rögtön támad. Járt vki hasonló cipőben? Hogyan lehet ezt kezelni? Megértem, hogy zavarja a dolog, de mégis mit vár el tőlem? Írtam, hogy sajnálom, jobbulást kivantam. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mennyire normális, hogy képeket küld a serülésről? Bartánőm fia bölcsödés, mondta hogy ott szinte mindennaposak az ilyenek, mégsem küldözgetik az anyukák a képeket egymásnak. Vagy ez óvodában máshogy megy?

2022. febr. 11. 13:36
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
92%
Jól van kérdező, akkor hidd azt hogy jól csinálod. Még te vagy megsértődve hogy valaki szembesíteni mer a gyereked tettével. Akkora balhét csinálnék az anyuka helyébe ha rövid időn belül nem lenne valtozás, hogy a legkisebb bajod a kepküldözgetés lenne.
2022. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
87%

Amikor a kiscsoportos lányom megharapott egy nagycsoportos lányt (vegyes csoport van), mi 2 hétre megvontunk minden édességet tőle!

Minden este beszélgettünk erről, hogy miért van ez így, mit tett, miért nem szabad, stb stb.


Az én lányom autista, és akkor még, 3.5 évesen értelmileg, szociálisan picit el is volt maradva.

És még ő is megértette!!!

Soha többé nem harapott!!


Kérdezem:mivel büntetted meg a lányodat? Hogyan alkalmaztad a nevelést, mint olyat délutánonként, amikor hazahoztad az oviból? Volt mese, játék, nasi minden? Éreztetted vele, hogy nagyon rosszat tett?


Én tapasztalatból beszélek, higyj nekem. A Szakszolgálatnál SEMMIT nem tudnak tenni az ügy érdekében. Csak TE tudsz egyedül!!!


Ami nagy hiba a részedről, hogy az első 2 harapás után nem tettél valami drasztikusat a gyerek ellen. Büntetésre gondolok. Olyanra, ami napközben is visszatartó erejű. Nem fizikai természetesen. Te ismered a gyerekedet, neked kell tudni, mit kell tőle MEGVONNI, hogy MEGÉRTSE.


Ezen egy szakember se fog tudni változtatni, mert akkor kell büntetni, amikor elköveti. Még aznap! Ilyen kicsi gyerek nem fogja tudni 2-3 nap múlva a pszichológusnál, hogy miről van szó. Hidd el!

2022. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
94%

Szülőként kifejezetten neheztelnék, ha egy másik gyerek sorozatosan megharapná a gyerekemet. Ha a sajátom tenné, nagyon hamar rendbe tenném, rengeteg módszer van, meg kell találni a megfelelőt. Nem vagyok ugyan óvónő, de mivel itt sorozatos agresszióról beszélünk, kérdezem, hol van ilyenkor az óvó néni? Pedagógusként dolgoztam több, mint 30 évig, de soha nem vártam, hogy az iskolai problémákat a szülő oldja meg. A legnehezebben kezelhető gyerekekkel is megtaláltam a megfelelő hangot. Annyi lehetőség van, hihetetlen, hogy egy oktatási intézményben nincsenek biztonságban a gyerekek, mert EGY(!) neveletlen, agresszív kislány rettegésben tart egy csoportot? Nonszensz! Biztos, hogy nem engedném! Mostanában állandóan ezt olvasom, hogy tehetetlenek a pedagógusok, a szülők. Ma, amikor az internet is tele van jobbnál jobb pedagógiai műsorokkal. Szép szó, halk beszéd, komolyabb elbeszélgetés, valaminek a megvonása. Ha minden kötél szakad, oda veszem magam mellé, végső esetben nem játszhat a többiekkel, amíg nem tudja fegyelmezni magát. Lehet lepontozni, de döbbenet ez a tehetetlenkedés. Azt látom, hogy lassan a gyerekek irányítják a szülőket és a pedagógusokat.

A bántalmazott gyerek szüleit tökéletesen megértem, én a helyében már az óvónőkkel, és veled is elbeszélgettem volna, kedves kérdező. A gyerekvállalás bizonyos kötelezettségekkel, felelősséggel is jár!

2022. febr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha egy nagyobb gyereket harap meg, az majd lerendezi. Valakinek meg kell nevelni, ha a szülei nem képesek rá. Egy óvodás korú gyerektől már elvárható, hogy ne úgy viselkedjen, mint egy állat. Sajnálom a lányod, nem ő tehet róla, hanem te meg az apja.
2022. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező arra nem válaszoltál mit tennél ha a te gyereked lenne rendszeresen bántalmazva az óvodában másik gyerek által? Szó nélkül tűrnéd? Vagy csak addig normális míg a te gyereked a terrorizáló fél?


Én a szülők helyében megbeszélném a gyerekekkel hogy mindenki szorítsa egy sarokba és harapdálja jól össze. Abból talán tanulna ha már te nem tudod nevelni, te meg hordhatod utána mosolyogva hiszen a többi gyerek is csak kicsi, megtehetik hogy naponta véresre harapják a lányod igaz?

2022. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%

Engedjétek el. Arra sem válaszolt h a online miért nem tud megkeresni egy pszichológust. Inkább törölte a válaszomat. Ha gykzni van net akkor arra is lenne. De sejtem h az fizetős, és inkább vár hónapokat az ingyenesre....

Végül is nem az ő gyerekét bántják! De az h egy szülő kicsit határozottabban szóváteszi, már fáj

2022. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
83%
A gyereked szerencsés hogy nem az enyém csoporttársa...én nem hagytam volna hogy egy idióta neveletlen kölyök bántsa, megvédte volna magát, aztán mehetnél hisztizni a sóhivatalba.
2022. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező ez mind abból adódik hogy nem nevelted meg a gyereked ez nagyon nem normális viselkedés,ha valamelyik gyereknek komolyabb sérülést okoz akkor is csak megrántod a vállad.
2023. febr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!