Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen csúfolódást engedhet...

Milyen csúfolódást engedhet meg magának az óvónő?

Figyelt kérdés
Tegnap kisfiamon észrevettem, hogy valami nem stimmel. Szótlan volt. Aztán egyszer csak megjegyezte, hogy X óvónő nem is szereti őt. Megkérdeztem, hogy miért nem? Mondta, hogyha szeretné, nem mondott volna rá csúnya dolgot. Kérdeztem, hogy mit mondott rá, de ki sem akarta ejteni. Annyit sikerült délután megtudnom, hogy verstanulás közben mondta rá és hogy mindenki kinevette. Este elaludni sem tudott. Egyébként korán szokott elaludni, de most még 11-kor csak forgolódott. Aztán nagy nehezen kibökte, hogy az óvónő azt mondta rá, hogy becarijani. Ez nagyon rosszul esett neki. Én nem hiszem, hogy ezt szabad lenne. Ma beszélek az óvónővel. Szerintetek szabad ilyet mondani az óvónőnek?
2013. máj. 30. 05:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
43%
Még szerencse, hogy kevés vagy hozzá.
2013. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
36%
Mármint ahhoz, h te (aki lehet, h végigbukdácsoltad a középiskolát és kipottyantottál egy gyereket) kirúgass egy tanult, felsőfokú végzettségű, talán évek óta a szakmájában dolgozó, feltehetően jó óvodapedagógust, aki viccelt egyet a gyerekkel. Nem napi szinten zrikálta ezzel a besz.rijani beszólással a gyereket. nézz magadba, mielőtt ilyeneket irkálsz.
2013. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Beszéltünk az óvónővel. Amikor meglátott minket az volt az első kérdése, hogy a gyerek nem akar részt venni a nagyok napján? Elterelte (próbálta elterelni) a szót erről. Amit mondtam, mintha nem is hallotta volna. Amikor újra előjöttem, hogy tegnap mondott valamit amivel megbántotta a gyereket, mintha nem is mondtam volna semmit. Azt mondta, hogy nagyon ügyes volt. Ami érdekes volt, hogy a gyerekkel nem akarta tisztázni a dolgot. Csupán egyszer belehajolt az arcába és azt mondta neki, hogy -Én nem mondtam neked semmit.-na ez meglepett.

A gyerek megszeppent, innentől nem mondott ellen az óvónőnek. Viszont az egyik anyukán megkértem, hogy kérdezzen rá a gyerekénél, hogy mondott-e valaki ilyet a fiamra. Na és a kislány bizony megnevezte az óvónőt. Nem mondtam az anyukának sem, hogy kiről lenne szó, így nem tudhatta befolyásolni a gyereket. Amikor kijöttünk az oviból(akkor még nem beszéltem az anyukával), mondtam a kisfiamnak, hogy én hiszek neki. Megnyugtattam, hogy bár az óvónéni letagadta amit mondott többet biztosan nem mer majd ilyet tenni. A kisfiam ekkor megkönnyebbült. A gyerkőc megnyugodott, sokkal jobb kedve van. Azon viszont elgondolkodtam, hogy a húgát más csoportba kérem, ha elkezdi az óvodát.

2013. máj. 30. 16:19
 34/44 anonim ***** válasza:
80%

Mármint ahhoz, h te (aki lehet, h végigbukdácsoltad a középiskolát és kipottyantottál egy gyereket) kirúgass egy tanult, felsőfokú végzettségű, talán évek óta a szakmájában dolgozó, feltehetően jó óvodapedagógust, aki viccelt egyet a gyerekkel. Nem napi szinten zrikálta ezzel a besz.rijani beszólással a gyereket. nézz magadba, mielőtt ilyeneket irkálsz.


A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.



Nem nekem szólt amit írtál, de úgy érzem nem hagyhatom szó nélkül. Itt mindenki (rajtad kívül) képes volt normálisan elmondani a véleményét. Miért nem tudtad te is ezt tenni anélkül, hogy ilyen bántón nekimész a másiknak?!

Semmi baj azzal, ha nem értünk egyett mindenben, de azért lehet emberi hangnemben válaszolni.

2013. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
37%

Én intelligensen válaszoltam, még akkor is, ha eltért a véleményem a többségétől, mindaddig, amíg itt valaki el nem kezdett primitív módon kirúgatással fenyegetőzni.



Egyébként nekem volt igazam: az óvónő mindent tagadott és anyuka semmit se ért el a"megbeszéléssel" viszont szerzett 1-2 nehéz évet a kisfiúnak. Mert ezek után nem lesz óvónéni szíve csücske, az már hétszentség.

2013. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
73%

Nem azzal van a gond, hogy eltér a véleményed, hanem azzal, hogy látatlanban kiállsz valaki mellett pusztán azért, mert van egy felsőfokú végzettsége. Emiatt feltételezed, hogy rögtön jó szakember is. Sajnos nincs így. A barátnőm állami oviba járatja a kisfiát, és ott az óvónő megpofozta a gyereket. Nem mondom, hogy ez az óvónő is ilyen, de ebben az esetben nem járt el helyesen.

Te viszont bántón leminősítetted a válaszadót, (aki lehet, h végigbukdácsoltad a középiskolát és kipottyantottál egy gyereket) pusztán azért, mert nem tetszett a hozzászólása.

2013. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
35! Kisfiam egy hét múlva ballag az óvodából. Eddig sem volt az óvónő szíve csücske. Addig sem bánthatja, mert a következő ilyennél, már nem vele beszélnék, hanem az óvoda vezetővel.
2013. máj. 30. 19:09
 38/44 anonim ***** válasza:
70%

Attól, mert valakinek van diplomája, nehogy már automatikusan kiváló szakemberré váljon. Ha ez így van, akkor pl. az is mindegy, kinél szül az ember, mégis, mindenki keresi a neki megfelelő orvost. Miért is?


1 hete van még a fiadnak az oviban. Utána iskolás lesz. Addig is, míg meg nem tanulja tőled, hogyan kell kiállni maga mellett, nyugodtan tedd meg helyette te.

2013. máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
86%

Én írtam, hogy kirúgatnám.Igen, van egy kislányom, akit kipottyantottam, hogy a te szavaiddal éljek. Az ilyen primitív és szűk látókörű emberek miatt, -mint például te- szenved a nagyvilágban sok gyermek, mert vagy nem meri elmondani a történteket(sokszor súlyosabbakat sem) vagy ha elmondja, nem hiszik el és automatikusan a pedagógust, óvónőt védik. Azt hiszed, hogy ha valaki felsőfokú végzettséggel rendelkezik már csodálatos szakember lesz? Elárulom, nem. Nem bukdácsoltam végig a középiskolát, diplomám is akad, bár ennek nem sok köze van a történethez, de ha majd te is kipottyantasz egy gyereket talán felfogod ennek a kérdésnek a lényegét.

Az különösen felháborító, hogy az óvónő letagadta a gyerek előtt, mostmár maximálisan biztos vagyok benne, hogy pedagógialiag és emberileg egy rakás sz@r, gyerekek között semmi helye, ezt fenntartom.

2013. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
64%
Még valami. Iskolában dolgozom, tehát pedagógusokkal eggyütt. Ismerem őket, és bátran kijelentem, hogy van egy részük akik lelkiismeretes, gondos tanárok. Pár kollégát viszont, nagy ívben eltanácsolnám a szakmától, egyszerűen nem tudnak a gyerekekkel bánni, hiába jó szakemberek. A történetben szereplő óvónéni egy sunyi, jellemtelen alak. A kérdező helyében eszembe sem jutna a másik gyermeket hozzá járatni a csoportba.
2013. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!