Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen csúfolódást engedhet...

Milyen csúfolódást engedhet meg magának az óvónő?

Figyelt kérdés
Tegnap kisfiamon észrevettem, hogy valami nem stimmel. Szótlan volt. Aztán egyszer csak megjegyezte, hogy X óvónő nem is szereti őt. Megkérdeztem, hogy miért nem? Mondta, hogyha szeretné, nem mondott volna rá csúnya dolgot. Kérdeztem, hogy mit mondott rá, de ki sem akarta ejteni. Annyit sikerült délután megtudnom, hogy verstanulás közben mondta rá és hogy mindenki kinevette. Este elaludni sem tudott. Egyébként korán szokott elaludni, de most még 11-kor csak forgolódott. Aztán nagy nehezen kibökte, hogy az óvónő azt mondta rá, hogy becarijani. Ez nagyon rosszul esett neki. Én nem hiszem, hogy ezt szabad lenne. Ma beszélek az óvónővel. Szerintetek szabad ilyet mondani az óvónőnek?
2013. máj. 30. 05:50
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
84%
Először azt gondoltam hogy viccelt a fiaddal, csak rosszul sült el, nem gondolta, hogy nevetség tárgya lesz. De ahogy olvastam a kommentedben, hogy reagált...hát, nem szeretném hozzá járatni a gyerekeimet. Elég rutinos, úgy tűnik, hogy elsikálja az ilyesmit megfélemlítéssel. Egy percig sem gondoltam, hogy a fiad nem mond igazat, csak reméltem, hogy túloz. Most már sajnos biztos, hogy nem. Nehezen állnám meg, hogy ne küldjem a fenébe, így hogy ballag a gyerek. Nekem csak olyan esetem volt, amikor kislányomat 1 hét betegség után bevittem az oviba, ő bement a csoportba, és meg a ruháit pakoltam kint. Hallottam, amint az óvónő felkiált: "Na te is megjöttél, nagyon hiányoztál!" persze gondolhatjátok, milyen hangsúllyal. Nekem összeszorult a gyomrom, és levegőt sem kaptam hirtelen. Aztán gondoltam egyet, és elmentem az ajtó előtt, odahívtam a lányomat, hogy köszönjön el tőlem újra, hogy vegye észre az óvónő, hogy én is itt vagyok és ezt most hallottam. Nagyon égett az arca, de megérdemelte. Mást nem akartam tenni, kiscsoportos volt még a lányom.
2013. máj. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
85%
És én is pedagógus vagyok, nem óvónő, (valószínűleg ezért nem tudtam elképzelni először, hogy nem viccelt a gyerekkel, hanem bántó volt a helyzet,) de az ilyeneket nem szabad megengedni magunknak. Teljesen jogos és helyénvaló volt, hogy kiálltál a fiad mellett.
2013. máj. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Ez van sajnos. Önmagában már az is furcsa volt, hogy nem partner a derítsük ki mi is történt dologban. Mert ezt minimum elvárnám egy óvónőtől. Ha nem lenne ludas, akkor is. Sőt ha nem mondta volna a gyereknek amit mondott, akkor partnerként viselkedett volna. Hiszen érdeke lett volna, hogy kiderüljön mi történt. Sajnos már eldőlt, hogy jövőre az új gyerekek melyik csoportba kerülnek. Ettől még megpróbálom elintézni, hogy ne oda kerüljön a kislányom. Sajnos a másik óvónéni aki miatt maradnánk (esetleg) elmegy nyugdíjba egy év múlva. Ő hiányozni fog. Szigorú, vagyis inkább következetesnek mondanám. Nála nincs kecmec, mégis úgy csinálja, hogy a gyerekek tudják, hogy szereti őket.
2013. jún. 1. 06:47
 44/44 A kérdező kommentje:
A kérdés óta, már másodikos a kisfiam. Zötyögősen indult az első, ha valamit nem tud biztosara akkor nagyon ráizgul a dolgokra. Szeret verset tanulni, könnyen és gyorsan megy neki, ráadásul ügyesen is hangsúlyoz. Ahogyan telik az idő, egyre bátrabban mondja el a gyerekek és a tanár előtt. Jelentkezni csak akkor jelentkezik, ha tutira tudja a választ. Egyébként jól tanul az osztályában megtalálta a helyét. Matematika tagozatos. Csak azért írtam le, hogyha valakit érdekel, hogy mi is van vele. Húga most kezdte az ovit, ugyanott. Egyelőre szereti, szeret járni. Ő könnyen mesél mindenről ami történik körülötte. Na és ő hajlamos ki is találni dolgokat. Pl.: -A szél lefújta a sapkámat, föl, föl, föl, arra jött a repülő és elvitte Afrikába. -a sapka meg ott van mellette a padon. :)
2014. okt. 23. 19:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!