Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen csúfolódást engedhet...

Milyen csúfolódást engedhet meg magának az óvónő?

Figyelt kérdés
Tegnap kisfiamon észrevettem, hogy valami nem stimmel. Szótlan volt. Aztán egyszer csak megjegyezte, hogy X óvónő nem is szereti őt. Megkérdeztem, hogy miért nem? Mondta, hogyha szeretné, nem mondott volna rá csúnya dolgot. Kérdeztem, hogy mit mondott rá, de ki sem akarta ejteni. Annyit sikerült délután megtudnom, hogy verstanulás közben mondta rá és hogy mindenki kinevette. Este elaludni sem tudott. Egyébként korán szokott elaludni, de most még 11-kor csak forgolódott. Aztán nagy nehezen kibökte, hogy az óvónő azt mondta rá, hogy becarijani. Ez nagyon rosszul esett neki. Én nem hiszem, hogy ezt szabad lenne. Ma beszélek az óvónővel. Szerintetek szabad ilyet mondani az óvónőnek?
2013. máj. 30. 05:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
34%

Zsófi, melyik válaszoló állította vérmesen? Ha rám gondoltál,(én az előtted szóló vagyok( olvasd vissza, egyik verzió mellett se álltam ki. mindkettőt lehetségesnek tartottam.


Amúgy szerintem nem kell ilyen nagy ügyet csinálni egy kis viccből. A többi gyerek rengeteget fog még nevetni rajta és ő is másokon. Lesznek iskolai csúfolások, tesiórai bakik, vagy amikor hülyeséget válaszol órán. Nem szaladhat rögtön mindig anyu az iskolába megbeszélni. Ez a szocializáció. Sokkal többet árt, ha a gyerek azt látja, hogy anyunak ez mekkora tragédia, micsoda ügyet csinál belőle, mintha azt mondaná, h "kisfiam, tudod te azt a verset, és máskor mondd, hogy nem vagy te becarijani"

Szerintem hasznosabb, ha a gyereket arra tanítjuk, h magát védje meg, nem arra, h majd én itt vagyok és megvédelek.

2013. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Az a gyerek aki mögött nincs ott a szülő, nem biztos, hogy meg tudja majd magát védeni. Hiszen ha a szülő nem áll melé, akkor kicsoda? Ha én nem tartom őt elég értékesnek ahhoz, hogy kiálljak érte, akkor senki sem teszi meg. Mert tudnia kell, hogyha igaza van, ki kell állni érte. Most még velem együtt. Egyébként minden kis sérelemmel, nem szalad hozzám. Ezzel sem tette. Van két bátyja, edzett lurkó. Nem veszi a viccet zokon. Szóval ha emészti magát valamin és én látom ezt, kutya kötelességem segíteni neki. Ha megtudná védeni magát és mindig tudná, hogy mit tegyen akkor már nem volna gyerek. Ám amég nem tudja addig én vagyok az, aki kiáll a felnőtt elé és megkérdezi, hogy mi történt. Mert nem gyerekek közti összezördülés volt ez. A fiamat nagyon bántja az eset.
2013. máj. 30. 10:50
 23/44 anonim ***** válasza:
87%
Kedves 21-es! nagyon jók az erveid, és igazad van, de nem ebben az esetben. a szülő nem felfújja, hanem a gyereket igenis bántja. a verset nem tudta, így nem mondhatod neki, h. de igenis tudod, tessék bátor lenni! és igaz nincs ovis gyerekem, de kétlem, h. egy felnőttel szemben meg tudja védeni magát egy 5 éves!
2013. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy valaki rajtunk nevet-e, vagy velünk együtt nevet.


A többiek jól kinevették, ő meg lehet megszégyenülve érzi magát ezért az egy szóért. Azért amikor vannak a menők meg a többiek, és valaki mindenki előtt ezt kapja... nem is csodálkozom, hogy rosszul aludt.

2013. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
23, 24! Pontosan így érzem. Bevallom, nekem is rosszul esik, hogy kinevették. Vagyis ha pontos akarok lenni akkor az óvónő nevetségessé tette. Nagyon bántotta és bántja a kisfiam. Tegnap délután túl jól viselkedett itthon és mint írtam este nagyon nehezen aludt el.
2013. máj. 30. 11:51
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Itt többszörösen hibázott az óvónő.

1. Nem csúfolok senkit. Pláne nem egy kis gyereket. Ezek után, hogy fogja elmagyarázni a gyerekeknek, hogy ne csúfolják egymást?

2. Pont iskola kezdés előtt adott a kicsinek egy nyomasztó élményt. Utálni fog jelentkezni, szerepelni, felelni. Ha szegény alig bírt elaludni, akkor bizony nyomot hagyott benne igen erősen ez a történet.


Sajnálom, hogy olyan emberek, akik gyerekekkel foglalkoznak nem képesek felfogni az ilyen helyzetek súlyát!

2013. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
33%

Én is azt mondom, hogy a szülő védje meg a gyerekét, ha ő még kics, és ha sérelem éri. De könyörgöm, ez nem sérelem! Egy vicc! Most anyuka mit vár? Hogy odamennek óvóvnénihez a gyerekkel, óvónéni meg fülét-farkát behúzva, szűkölve töredelmesen bocsánatot kér? Hát lófaxt. Le fogja tagadni a felét vagy az egészet. És mi van a nevető gyerekekkel? Anyuka mindegyikhez oda fog menni "megbeszélni"? Nem? De hát akkor a gyerekben ott marad a tüske, h kinevették és csak erre fog emlékezni az ovis évekből! :D


Ez annyira piszlicsáré dolog, h szót se érdemel.

2013. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
69%
Nálam a sérelem egyébként ott kezdődik, ha a gyereket rendszeresen piszkálja egy társa vagy a dadus vagy óvónéni. Ez lehet rángatás, csúfolódás, lökdösés, sértegetés, bármi. Egy darab viccből nem csinálnék ügyet, de szólnék a gyereknek, ha még egyszer ilyen történik, szóljon akkor is. miért , ti felnőttként problémáztok egy rosszul elsült viccen? Ha igen, az gond. Én nem és agyereket se hasznos arra tanítani, h mindenen napokig témázzon. Írt nemrég egy anyuka, h a kislányáról két 5 éves cigányfiú az oviban lerántotta a nadrágot, bugyit és a fenekébe nyúltak. Na ez már durva, itt már tuti balhéznék, ha nem történne semmi! De a fenit esettel én nem égetném magam. Na meg a gyereknek se jó, ha megjegyzi mindenki, h "a beszari, tudjátok, akinek az anyja a múltkor itt kattogott a semmin" Még csak az kéne, h az óvónő a gyereken bosszulja meg nap mint nap az én hülyeségemet.
2013. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ezt a dolgot túl aprónak értékelni, pláne ha a más gyerekéről van szól.

Mi lett volna, ha mondjuk nem azt mondja neki amit mondott, hanem hogy jó, akkor gyakoroljuk még, és kész.

2013. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
72%
Egy kisgyerekkel szerintem ne "viccelgessen" az ovónő. Felelős érte mind mentális mind fizikálisan. Az ilyen ővónőt úgy rúgatnám ki, hogy a lába sem érné a földet. Az ilyen ne foglalkozzon gyerekekkel. Aki ezt piszlicsáré ügynek nevezi, nem érti a lényeget.
2013. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!