Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen csúfolódást engedhet...

Milyen csúfolódást engedhet meg magának az óvónő?

Figyelt kérdés
Tegnap kisfiamon észrevettem, hogy valami nem stimmel. Szótlan volt. Aztán egyszer csak megjegyezte, hogy X óvónő nem is szereti őt. Megkérdeztem, hogy miért nem? Mondta, hogyha szeretné, nem mondott volna rá csúnya dolgot. Kérdeztem, hogy mit mondott rá, de ki sem akarta ejteni. Annyit sikerült délután megtudnom, hogy verstanulás közben mondta rá és hogy mindenki kinevette. Este elaludni sem tudott. Egyébként korán szokott elaludni, de most még 11-kor csak forgolódott. Aztán nagy nehezen kibökte, hogy az óvónő azt mondta rá, hogy becarijani. Ez nagyon rosszul esett neki. Én nem hiszem, hogy ezt szabad lenne. Ma beszélek az óvónővel. Szerintetek szabad ilyet mondani az óvónőnek?
2013. máj. 30. 05:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem szerepel a kérdésben, mert nem verés, "rácsapott" a lábára. Gondolom a kérdezőt nem az izgatja, hogy meglegyintette a gyerek lábát, hanem az, hogy beszarinak hívta, az csak egy körülmény, hogy honnan tudja, hogy neki szólt.


Nekem akkor sem tetszene és megkérdezném, hogy komolyan ilyen szavakat használ a gyerekek előtt a gyerekekre?

2013. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
9! Ha félreértett a gyerek valamit, akkor is beszélnem kell az óvónővel, hogy tisztázhassa magát. Én nem rohanok senkit, nem tépek hajat, nem lesz vendetta. Szépen odahívom az óvónőt és elmondom, hogy a kisfiam azt mondta tegnap olyasmit mondott amivel megbántotta. A kifejezést nem mondom, ha mondta, gondolom emlékszik. Viszont tisztázniuk kell. Ha a kisfiam értett félre valamit akkor is. Mert tudnia kell, hogy az óvónő miért mondta, vagy mire és hogy nem tartja őt becarinak.
2013. máj. 30. 07:33
 13/44 A kérdező kommentje:
Lehet, ha a hajtépős fajtából lennék az óvónő jobban megválogatná, hogy mit mond a gyerekemre.
2013. máj. 30. 07:40
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha tisztáztad az óvónővel, és igazat mond a fiad, meg kell neki mondani, hogy hanyagolja ezeket a megnyilvánulásokat. 33 vagyok, és engem kísérnek ezek a destruktív beszólások, amit óvodában vagy alsóban kaptam. Ez van.
2013. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknél előfordul ebben a korban az úgynevezett konfabuláció. Nem hazugság az, csak amolyan meseszövés. Mint az az este, amikoe a 6 éves kislány azt mondta otthon a szüleinek, hogy a tanárbácsi a táborban bement a zuhanyzóba, amikor a lányok fürödtek. A tanárt felfüggesztették, meghurcolták. A többi gyerek elmondta, ha tanár az ajtóban állt végig kívülről, h a fiúk ne nyitogassanak a lányokra. A kislány is elmondta végül, h csak kitalálta ezt, de nemtudta megmondani, h miért. a tanárnak tönkrement a karrierje, az élete, mert először mindenki a kislánynak hitt. Mert miért találna ki ilyet egy gyerek?


Én azt mondom, fenntartásokkal kell kezelni az ilyeneket, de nem is szabad figyelmen kívül hagyni. Akár igaza is lehet a gyereknek, de ugyanúgy valószínű az is, h csak kitalálta.

2013. máj. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

15! Igen, tudom, hogy van ilyen. Azzal is tisztában vagyok, hogy néha másképpen látják a dolgokat mint mi. Ezért akarom tisztázni. Hamarosan indulunk az oviba.

Ami arra intett, hogy komolyan vegyem az, hogy a gyerekem este nagyon nehezen aludt el. Nagyon bántotta ez a dolog. Nem kis munkám van benne, hogy "újra" megkedvelje ezt az óvónőt. Sajnos már volt vele nézeteltérésünk.Csak remélni merem, hogy ez most félreértés és nem bántás volt.

2013. máj. 30. 08:12
 17/44 anonim ***** válasza:
73%

Még valami:

Azok a gyerekek gyakrabban találnak szó szerint hajmeresztő történeteket, akik biztosak lehetnek abban, h az anyjuk vért iszik értük. Óvónéni nem adott neki repetát a cukrosbriósból vagy csúnyán nézett, rászólt, így (tudatosan vagy sem) kitalál valami mesét, amiben ő a gonosz, a rossz.


Namármost amikor én kicsi voltam, konfabulálhattam volna akármit, az én anyukám úgyse ment kiverni a dilit az oviba, így nem is csináltam ilyeneket és valahogy később se lett opció a "majd feljön anyukám és ez meg az lesz" mint vitalezárás.

2013. máj. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, én is beszélnék vele. Itt nem arról van szó, hogy a gyerek rögvest panaszkodott az ovónéőre, hanem pont ellenkezőleg, nem szólt semmit, csak látszott, hogy bántja valami.

A lányom már iskolás, de igenis lenne következménye, akár az oviban akár a suliban annak, ha bármelyik pedagógus minősítené a gyerekemet.

2013. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Ma kivételesen délutános az óvónő. Nem baj, legalább a kistesó nélkül nyugodtabban tudok délután beszélni vele. Említettem a délelőttösnek, hogy majd délután bemegyek. Kérdezte, hogy történt-e valami. Mondtam, hogy igen, valamivel megbántotta X néni a kisfiam. Ő már előrehozta, hogy esetleg verstanulás közben? Ige, verstanulás közben. Elgondolkodott, de nem szólt semmit. Utána míg a fiammal boltba mentünk rákérdeztem, megint, hogyan is volt. Nem túl lelkesen mesél, úgy kell kihúzni belőle minden szót. Viszont kiderült, hogy X néni azt akarta, hogy egyedül mondja a verset, de ő még azt nem tudja és ezért nem mondott semmit. A szőnyegen ültek. Erre X néni (gondolom pajkosan) rácsapott a lábfejére és mondta rá, hogy becarijani. Ekkor a gyerekek nevettek a kisfiam meg kellemetlenül érezte magát. Nem gondolom, hogy az óvónő bántani akarta. Viccnek szánta, de nem jól sült el. Ezért hát meg kell beszélni. Nem sok van már az oviból. Nem akarom, hogy a kisfiam erre emlékezzen az oviévekből. A másik, hogy tudnia kell az anyja kiáll mellette. Valaki van mögötte. A nagyobbakkal is így voltam mindig. Ha problémájuk volt valakivel mindig megkérdeztem, hogy meg tudják-e oldani egyedül, vagy esetleg segítsek nekik. Soha nem kérték ok nélkül, hogy beleavatkozzak a dolgaikba. Viszont megtanulták, hogy bármit elmondhatnak.
2013. máj. 30. 09:46
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

sztem nagyon jól kezeled a dolgot.

és elhiszem, h. a gyerekek füllentenek, de miért kell olyan vérmesen állítani,h. biztosan ez történt?

2013. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!