Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyünk WC papírt (4 guriga)...

Vigyünk WC papírt (4 guriga) félévkor is az oviba. Jogos, ha megtagadom?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem rugalmasak. Gyerekeket kérdezgetik egy csomó mindenről, családi dolgokról. Csak a gyerek elmondja. Ha valahova nem tudunk közös programra menni, a gyereket csesztetik helyettem.

Szóval fiam van, életében egyszer sem kakilt még az oviba, tehát egy darabka wc papírt sem használtunk el. Megmondom, hogy én nem viszek, helyette veszek itthonra.

Papírzsepit viszek be, 1 literes szappant is (bár annyit se használ el, negyedét sem) Fizetem a csoportpénzt a nemtudom mire, hisz színház stb plusz pénzbe kerül. Viszek be cukrot, teát stb. Megjegyzem azt sem issza, utálja a teát.

Meguntam. Mindent vigyünk, cserébe meg leszólást kapunk, ráadásul a gyereken keresztül.

Nem is értem miért akarnak kötelezni olyanra, amit nem használunk?


2016. jan. 5. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem ennyiből nevelem (jelenleg), de ami közös kötelezettségünk a szülőknek az alól soha nem húztam ki magam, 200 forintot megspórolok magamon akkor is, ha üres zsömlén élek (mint ahogy így is történt annak idején). Ami a gyereknek kell, az megvolt akkor is. Ilyen az óvodába beviendő tisztaságcsomag. Nálunk havonta hozattak 4 tekercset, plusz szappan, zsepi, szalvéta. Bevittem. Nem számolgattam, hányszor pisilt-kakilt a gyerekem és hányszor törölte meg a száját abban a hónapban. Pont amikor a szakadék széln álltunk, akkor éreztem leginkább, hogy énrám ne szóüljon senki egy szót se, hogy minek szültem ha még ennyit se bírok teljesíteni. Én így éreztem...
2016. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
100%

Sok kicsi sokra megy, igen. De ha így látod, ebéd után menj be az oviba, vidd a fogkrémes tubust és nyomja a gyerek keféjére.


Tagadd meg, és aztán ha még nem volt eléggé nyilvánvaló, most az lesz, és akadj ki 4 gurigán, más meg okkal gondolja rólad, hogy milyen vagy. Nálunk a csoportban is vannak olyan gyerekek, akik szüleinek meglehetősen korlátozottak az anyagi lehetőségek, DE! mindig beadnak mindent, pedig láthatóan kevés pénzből gazdálkodnak. Én becsülöm az ilyet, de az olyanokat nem, mint te, hogy jössz itt, hogy a kisfiam nem kakil, nem használ ezt, nem használ azt, ...ott állsz mellette? Vagy faggatod, hogy hány színes papírt használtál kisfiam...ugyan már. Egek....

2016. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
95%

amúgy ha megtagadod a gyereken csattan.

kit csesztetnek majd szted?

és nem azért mert nem tudod kifizetni, hanem mert balhézol rajta.


ha normálisan elmondanád, hogy egyedül neveled kevés pénzből, és ez neked így sok, csak 2-3-at tudsz vinni, akkor biztos belemennének!

2016. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
89%
De milyen leszólásokat kapsz? Ha ilyen stílusba adod elő a dolgokat, cseppet sem vagyok meglepődve, ha esetleg visszaböfögnek valamit, hasonló kontextusban.
2016. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
96%

Akkor a mi bölcsink nagyon pazarló.

Havonta:

2 tekercs wc papír,

1 100-as zsepi

1 folyékony szappan,

2 popsitörlő

1 szalvéta (karácson előtt 2 kértek a pofátlanok!)


Miért csak 1 fizetésből tartod el a 2 gyereket? Nincs másik szülőjük???



Én meg nem járok orvoshoz, akkor miért fizetek TB-T?


Ez nem úgy megy, hogy mindent felmatricáznak, és a ti szappanotokat csak a fiad használja. Meg a ti wc papírotokba csak a fiad törli a fenekét. Ez megy a közösbe.


Ha szarban vagy, akkor ne pocskondiázz, hanem kérdezd meg NORMÁLIS hangnemben az óvónőt, hogy megoldható-e, hogy ne vigyél, mert megterhelő anyagilag, és a fiad úgysem használja...

2016. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki jól leszólta a kérdezőt, (gyanítom inkább a stílus miatt), de én igazat adok a felháborodásának.


Elvileg az önkormányzatnak kellene állnia MINDEN higiéniai cikket (zsepi, wc papír, szappan, nekünk még fogkrémet sem kell bevinni, csak értelem szerűen fogkefét). Az óvónők semmit nem kérhetnek! Hivatalosan még gyümölcsöt sem, ezért nincs kint gyümölcsnaptár (ennek ellenére szívesen veszik, és visz is be mindenki). Ha bármi ilyen az önkormányzat tudomására jutna, az óvoda vezetőt vennék elő.

2016. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
92%

és ha az önkormi nem ad, akkor a gyerekek kb be se járjának mert nem tud pisilni, enni, orrot fújni.

szép szép hogy adniuk kéne, de nem adnak.

vinni kell, ez van!

2016. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
70%
Értem én, ha az önkormányzat nem ad, akkor kénytelen a szülő vinni, de ezen szíve joga felháborodni...
2016. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
100%

és mit csináljon?

ne vigyen? verje magát a földhöz?

ha a kérdező nem tudja bevinni akkor KULTURÁLTAN szólnia kéne, hogy sajnos ez van, nem azzal jönni hogy Ödönre nem is szarik!

2016. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
87%
Én is megértem a kérdezőt, betelt a pohár nála, a 4 guriga csak az utolsó csepp. Szerintem mondd el az óvónőknek, hogy nehéz helyzetben vagy, ez most nem megy, legyenek megértőek, úgy érzed bőven viszel annyi cuccot, amennyi kellene egy átlagos gyereknek. Tényleg horribilis mennyiségeket kérnek, ahogy itt is, meg máshol látom.
2016. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!