Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyünk WC papírt (4 guriga)...

Vigyünk WC papírt (4 guriga) félévkor is az oviba. Jogos, ha megtagadom?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem rugalmasak. Gyerekeket kérdezgetik egy csomó mindenről, családi dolgokról. Csak a gyerek elmondja. Ha valahova nem tudunk közös programra menni, a gyereket csesztetik helyettem.

Szóval fiam van, életében egyszer sem kakilt még az oviba, tehát egy darabka wc papírt sem használtunk el. Megmondom, hogy én nem viszek, helyette veszek itthonra.

Papírzsepit viszek be, 1 literes szappant is (bár annyit se használ el, negyedét sem) Fizetem a csoportpénzt a nemtudom mire, hisz színház stb plusz pénzbe kerül. Viszek be cukrot, teát stb. Megjegyzem azt sem issza, utálja a teát.

Meguntam. Mindent vigyünk, cserébe meg leszólást kapunk, ráadásul a gyereken keresztül.

Nem is értem miért akarnak kötelezni olyanra, amit nem használunk?


2016. jan. 5. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
65%
Akkor sem értem, miért kel lekezelően gratulálni ahhoz, ha egy hímnemű emberi lény szárazon akarja tartani a nemi szervét. De mindent meg lehet magyarázni. Csak így te sem vagy jobb az adjonistennél. De a te dolgod.
2016. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha az ovi házirendjét meg lehet nézni, érdemes megtenni, mert nálunk pl napi max 10 órát tartózkodhat bent egy gyerek, ami azért valljuk be, tényleg bőven elég egy óvodás gyereknek. Úgyhogy 6-tól 16:30-ig az kicsit több is ennél, ha még tovább maradna, szinte már csak aludni járna haza.
2016. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
53%
Írtam privit.
2016. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 A kérdező kommentje:

Persze már azért is rossz leszek, mert dolgozok. Ha a segélyeket várnám akkor meg azért lennék rossz.

Mondd meg mit csináljak jelen helyzetben. A belem kidolgozom, hogy a gyerekeknek jó legyen. Így sem tudom megadni amit szeretnék nekik. Így alakult sajnos. De jólesik, hogy figyelmeztetsz, hogy mennyit lehet az oviban. Vannak speciális esetek. Ez most az. De örülj, hogy a Te gyereked időben megy, időben jön haza és szerencsés esetben a férjeddel együtt oldjátok meg a dolgaitokat.

Köszönöm kedves válaszoló a privit! Nem fogadok el egyelőre semmi segítséget. Nekem már az lenne segítség, ha az óvónő nem követelne be olyat, amit tényleg nem használunk. Pontosan ismeri a helyzetünket. Valljuk be, ez nem átlagos eset, tehát alaposan körbejártak ők már minket. Többet tud rólunk, mint én magam. És innentől válaszolni nem tudok, lejár a munkaidőm. Otthon pedig nincs internet.

2016. jan. 5. 15:50
 65/87 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül minden településen van vöröskereszt, karitasz és hasonló jótékonysági szervezet, akik tudnak segíteni alkalmi vagy rendszeres jelleggel ruhával, tartós élelmiszerrel, tisztítószerrel.
2016. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off: tényleg van ahol nem kell a wc papír. Bp melletti városban élünk, az első hónapban kértek 1 cs. pzst-t, fogkrémet. Azóta semmit. Osztálypénz 600ft.
2016. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
87%

Nem volt bennem rossz szándék ezzel a 10 órás témával kapcsolatban. Senki nem mondta, hogy rossz vagy, mert dolgozol. Tudom, a pénz fontos, és meg kell élni, és ki kell fizetni a számlákat, és tiszteletet érdemelsz, hogy mindent megteszel a gyerekeidért, és küzdesz, ahogy kell. Nem kérdés. És igen, ez egy rendkívüli helyzet. Csak a gyereknek időre is szüksége van veled. Őket védendő vannak ilyen szabályok.


Esetleg még megoldást jelenthet, ha kölcsönösségi alapon elhozzátok néha egymás gyerekeit egy hasonló helyzetben lévő, másik egyedülálló anyukával, ha van ilyen.

2016. jan. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
52%
ha nem ilyen alpári stílusod lenne, talán lenne barátnőd az anyukák között, aki elhozná a gyereked, és ráérnél érte menni!
2016. jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: hogyhogy nincs más szülője?

Elment, vagy elhunyt?

2016. jan. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszindulatból kérdezem, de hogy lehet, hogy 90 ezret kapsz csp-vel együtt? Tegyük fel a legrosszabbat, vagyis hogy közfoglalkoztatásban dolgozol a létező legalacsonyabb bérért, amit ma az országban teljes munkaidővel hivatalosan keresni lehet. 2015-ben a közfoglalkoztatási bruttó bér 79155 Ft volt, aminek a nettója 51846, ehhez jön a 20 ezer Ft családi adókedvezmény (ugyanis ha jól értem, két gyereked van), és egyedülállóként 29600 Ft családi pótlék a két gyerekre, ami így összesen 101446 Ft. Nem sok, de a 90-nél több. Ennél kevesebbet keresni legfeljebb fekete rabszolgamunkával lehet, de ki az a hülye aki még a közmunkásbérnél is alacsonyabb fizuért dolgozik feketén??? Ráadásul ha 16:00-ig dolgozol, és 16:30-ra mész az oviba, az azt jelenti, hogy a munkhelyed fél órányira van az óvodától. Ha reggel 6-ra viszed, az azt jelenti, hogy 6:30-ra jársz dolgozni, vagyis 9.5 órát töltesz a munkahelyeden. Vagyis a 8 órás bérnél több járna neked. Nem lehet, hogy nem használod ki a családi adókedvezményt? A gyerekek apja után pedig akár lelépett, akár halott, mindenképp kapnál pénzt: árvaságit vagy megelőlegezett gyerektartást, ha az apa nem fizet. Biztos hogy minden lehetőségednek utána jártál? Ráadásul ilyen kevés keresettel és két gyerekkel biztos igényelhetnél önkormányzati támogatásokat is, pl. lakhatási támogatást. Ahol 200 Ft számít, ott ezek nagy segítséget jelenthetnének!
2016. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!