Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyünk WC papírt (4 guriga)...

Vigyünk WC papírt (4 guriga) félévkor is az oviba. Jogos, ha megtagadom?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem rugalmasak. Gyerekeket kérdezgetik egy csomó mindenről, családi dolgokról. Csak a gyerek elmondja. Ha valahova nem tudunk közös programra menni, a gyereket csesztetik helyettem.

Szóval fiam van, életében egyszer sem kakilt még az oviba, tehát egy darabka wc papírt sem használtunk el. Megmondom, hogy én nem viszek, helyette veszek itthonra.

Papírzsepit viszek be, 1 literes szappant is (bár annyit se használ el, negyedét sem) Fizetem a csoportpénzt a nemtudom mire, hisz színház stb plusz pénzbe kerül. Viszek be cukrot, teát stb. Megjegyzem azt sem issza, utálja a teát.

Meguntam. Mindent vigyünk, cserébe meg leszólást kapunk, ráadásul a gyereken keresztül.

Nem is értem miért akarnak kötelezni olyanra, amit nem használunk?


2016. jan. 5. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
94%
Uggggyan már emberek, ti melyik országban éltek? Én még nem hallottam olyan oviról, ahogy ne a szülők vinnék be azt a nyomorult wc-papírt, úgyhogy kötve hiszem, hogy ne tudna erről a rendszerről az összes magyarországi önkormányzat minden egyes alkalmazottja a polgármestertől a portás bácsiig bezárólag. Ha lecserélnénk emiatt az összes ilyen-olyan cudar bitang óvodavezetőt, akkor biztos adna több pénzt az önkori... Vagy akkor meg fűtésre nem jutna, azt lenne csak az igazán klassz!!!
2016. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
61%
ne vigyél akkor és a megfogott pénzből irány Hawaiiiiii
2016. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
83%

egyik gyerek nem kakál - nem kell papírt vinni

egyik sose taknyos - nem kell zsepi

cukor nélkül issza a teát - nem kell cukor

nem törli meg a száját - nem kell szalvéta


ez nem kívánságműsor!

2016. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Pedig létezik ilyen óvoda, a mi falusi, mezei óvodánk 4 csoporttal. Mást szoktak kérni, pézsét, fogkrémet, de a WC-papírt és a folyékony szappant az ovi saját költségvetéséből szerzi be. Még csodálkoztam is. A városi bölcsibe kellett vinni mindent.

Kérdező, szerintem ha téged az bánt, hogy a hátad mögött próbálnak infókat kicsikarni a fiadtól, akkor ezt mondd meg az óvónőknek, és ha bármi probléma merül fel, azt együttműködve, közösen próbáljátok megoldani! A WC-papírt pedig, ha nincs más mód, akkor tényleg kérd meg, hogy ne kelljen bevinned. De ne úgy csináld, hogy mert más miatt haragszol rájuk, dacból ne vigyél, mert az semmi jót nem fog szülni.

2016. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
100%

Sokat kérnek egyébként de nem teljesíthetetlent azért. Tulzásokba ne essünk már...

És ha annyira érdekli hogy mire megy el a beadott összeg, talán nyissa ki a száját és kérdezze meg. Ha már megtagadja a beadandót, annyira mindegy, min akad még ki...

2016. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
93%

Meg abba is érdemes lenne belegondolni, mi mindent használ vajon a te gyereked, amit más szülők önkéntesen hordanak be az óvodába: könyveket, játékokat, rágcsát, szörpöt, szülinapi tortát, névnapi süteményt, színes ceruzát, zsírktétát, filctollat, vízfestéket, ecsetet, papírt, ollót, ragasztót, gyümölcsöt, stb stb stb stb. Szerintem ez visszaszámolva a többszöröse a wc papírra fordítandó összegnek.


Meg abba is érdemes belegondolni, hogy ha egyszer a te gyereked náthás lesz vagy hasmenése lesz hirtelen az óvodában, akkor fogsz-e bevinni plusz készleteket, hogy fedezd a többletfelhasználást, vagy mondjuk ha eltör véletlenül egy műanyag figurát, rohansz-e pótolni egy újjal, vagy ha nyitva felejti a vízcsapot, beadsz-e egy ötszázast a vízszámlába. Persze, ha szólsz, csakis kulturáltan tedd, ezzen szívből egyetértek. De érdemes meggondolni, akarsz-e szólni...

2016. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 Vilcsianyuja ***** válasza:
66%

Ja, és a csoportpénz nálunk félévente 1000Ft. De mindig van mivel dolgozniuk a gyerkőcöknek. Mondjuk, nálunk van papírgyűjtés, amiből azért összejön jó kis csoportpénz, talán emiatt kell ilyen keveset fizetni külön. Játékokat meg az éves SZM-bál bevételéből szoktak venni. Szóval nem mondom, hogy nálatok nincs baj az ovival, az egész pénzkéregetős, tisztaságcsomagos rendszerrel, mert egy kis közösségi összefogással meg lehetne oldani máshogy is.

De ha valami esetleg nem tetszik, szerintem az óvoda fenntartójánál, az önkormányzatán van mód és lehetőség kulturáltan panaszt tenni. Meg esetleg szociális rászorultsági alapon egyéb segítséget is kaphatsz, ha már ott vagy és utánajársz.

2016. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a bálra befizetni vagy a csoportpénzbe befizetni egy és ugyanaz, azzal a különbséggel, hogy a szülőire nem kell beszerezni egy gálaruhát cipővel, táskával, kiegészítőkkel
2016. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 Vilcsianyuja ***** válasza:
78%
Igen, de oda nem kötelező mindenkinek elmenni. Az önkéntes mutatvány. Ha nem megyek el, akkor is fizethetek valamilyen összeget, vagy ajánlhatok fel tombolatárgyat. Vagy kimaradok az egészből. Rajtam áll, senki nem fog "nem fizetős" bélyeget ragasztani a gyerekem homlokára ettől még. Meg mondjuk nyilván ismerik egyes gyerekek anyagi körülményeit, és ha vannak is ki nem mondott elvárások, ehhez igazodnak.
2016. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 A kérdező kommentje:

Látom azért páran elolvastátok a hozzászólásaimat is. Gondolom itt többen vannak, főleg akik a legjobban támadnak, hogy kifizetik a rezsit és lakhatást, marad 10 ezer forintjuk, megoldani az egész hónapot. Imádkozni, hogy ne legyenek betegek agyerek. Nincs NINCS más szülője, SAJNOS. Ebben a helyzetben igenis sokat jelent a 200 ft.

Nyilván nem támadni akartam, bővebben taglaltam volna az óvónőnek , miért is nem vinnék be most WC papírt. Itt pár mondatban írtam le a helyzetet. Igen mérges vagyok rájuk, de nyilván nem töröm rájuk az ajtót.

Egyébként is is van Bál, ami megy a közösbe. Van papír gyűjtés, van műanyaggyűjtés, van alu gyűjtés. Hozzájárulok mindehhez, hisz munkahelyemről több óriási zsáknyit guberálok össze. De ez nem kerül pénzbe. Csak időbe. Megteszem. Mindne tőlem telhetőt megteszek. A követelőzés viszont zavar.

Remélem azért a durván támadó egy-két válaszoló magába néz. Csak egy hónapig kívánom nekik ezt az életet. Nem tovább.

Mellékesen írom, 16 óráig tudok olvasni válaszokat, utána mennem kell a gyerekekért. Így is külön miattam marad nyitva az ovi 16:30-ig. Emiatt is utálnak. Meg kellene oldanom, hogy 16-ra odaérjek. Én pedig dolgozhatnék 17-ig is, több pénz lenne. De ebben sem siettek a segítségre. Persze ezzel nem csak én vagyok így. De máshol akad apuka vagy nagymama. Jó esetben.

2016. jan. 5. 15:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!