Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyünk WC papírt (4 guriga)...

Vigyünk WC papírt (4 guriga) félévkor is az oviba. Jogos, ha megtagadom?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem rugalmasak. Gyerekeket kérdezgetik egy csomó mindenről, családi dolgokról. Csak a gyerek elmondja. Ha valahova nem tudunk közös programra menni, a gyereket csesztetik helyettem.

Szóval fiam van, életében egyszer sem kakilt még az oviba, tehát egy darabka wc papírt sem használtunk el. Megmondom, hogy én nem viszek, helyette veszek itthonra.

Papírzsepit viszek be, 1 literes szappant is (bár annyit se használ el, negyedét sem) Fizetem a csoportpénzt a nemtudom mire, hisz színház stb plusz pénzbe kerül. Viszek be cukrot, teát stb. Megjegyzem azt sem issza, utálja a teát.

Meguntam. Mindent vigyünk, cserébe meg leszólást kapunk, ráadásul a gyereken keresztül.

Nem is értem miért akarnak kötelezni olyanra, amit nem használunk?


2016. jan. 5. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
61%

Nem ítélkeztem és nem szidtalak. Front van? Kissé paranoiás vagy. Ezt veheted ítélkezésnek is. :)

Nálunk az ovikezdésnél minden évben és félévkor is sokkal többet kérnek, a csoportpénz is többszöröse a tiéteknek. Ebédet gondolom nem fizetsz, ha ilyen kevés a bevételed, én pl. igen, mert 10000 Ft-tal lépjük túl, kb. amennyibe az ebéd kerül. A nagyobbik gyerekem nem evett az oviban másfél évig, mégis be kellett fizetni az ebédet, és olyan sincs ám, hogy csak azt, mert 3-szorit kötelező fizetni. A kicsi otthon reggelizik, otthon uzsonnázik, csak ebédel, ez a havi 10000. Sokan sorolhatnák a gondjaikat, persze nem gondolom, hogy ugyanazon az anyagi szinten vagyunk, de másnak sem egyszerű.

Ajánlottak neked segélyt, az meg nem kell. Miért is? Pont ilyeneket kapnátok, nem kéne megvenni. Tartós élelmiszer, tisztálkodószerek. Ha meg vagy szorulva és nem telik 4 tekercs wc-papírra, az virágnyelven azt jelenti, hogy segélyre szorulsz. De ha csak dacból nem akarsz vinni, mert te majd jól megmutatod, az megint mást jelent, érti ezt mindenki. Ennyit az ítélkezésről.

2016. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 Baranka ***** válasza:
65%
Képzeld én is egyedül nevelem a két gyereket. Kevesebből mint te. Mégis kibírom fizetni az 1500 forintot (egy fél évre) a tisztasági pénzt amiből az óvónők megveszik a szappant, zsepit, szalvétát, wc papírt. Szorozva két gyerekkel. Nagynak havi 600 ft a csoportpénz. Kicsinek havonta 500 ft. Minden szó nélkül viszem be ha kérnek valamit. És képzeld dec 18-án nagynak volt a csoportjában karácsonyi délelőtt mikor szülők gyerekek együtt lehettek. Ilyenkor a csoport első fele visz üdcsit, rágcsát ki mit választ, hogy visz. Mi is sorra kerültünk idén, nagy nem ment mert apukájánál volt. Attól függetlenül bevittem az innivalót, mert 1: nem vagyok gané, 2: farsangkor a csoport másik fele vissza megvendégel minket. Elég szomorú, hogy nem tudod mire költik a csoportpénzt. Nálunk pl: mikulás csomag, gyerekeknek ajándék karácsonykor, csoportnak közösen több nagyobb ajándékot. Rajz eszközöket pl: papírlap, ceruza, festék stb.
2016. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
65%

Öhm... csak nekem nem tiszta ez az egész? Ha apuka ítélettel bűnöző, akkor miért a te fizudból vonnak? Milyen jogcímen vonnak tőled és ki?

Feltételezem, az óvónők tudnak a háttéről, ezért kérdezgetik a gyereket.

Tájékoztatásul közlöm, az óvónőnek kötelessége értesíteni a vezetőt, a vezető a családvédelmet vagy a gyermekvédelmet, ha olyasmit tapasztal, ami veszélyezteti a gyerekeket.

Ha nem viszel be 4 tekercs klotyópapírt, joggal feltételezik, még enni sincs a gyerekeknek....

Attól, hogy apuka lelécelt, még nem szűnnek meg a kötelezettségei. Elváltál? Vagy várod a sült galambot? Gyerektartás? Az nem lehetőség, kötelesség! Tessék megoldásokat keresni! Menj be a családsegítőhöz, segíteni fognak, tartós élelmiszerrel, ruhával, bármivel.

Ahol még annyi sincs, hogy betegség esetén megvedd a gyógyszert, ott igenis nagy a baj. Büszkeségből nem lesz tele a gyerekeid hasa!

2016. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
67%

Igen, vinnék. Sőt, én nem 4 guriga wc papírt viszek, hanem 16 db-osat, nincs 1000 Ft. A 4 guriga mennyibe kerül? 100 Ft? Ne legyél már Ennyire szarrágó!


Az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy a te gyereked pl.sokat rajzol, így jobvsn fogyasztja a papírt, ceruzát stb.mint a másik gyerek, aki egyáltalán nem rajzol. Attól még csop.pénzt és esetleg eszköz pénzt is fizet. Tehát Nehogy már 100 Ft miatt háborogj.

2016. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk nem kötelező vinni, az önkormányzat állja elvileg, de tudjuk, hogy nincs pénzük. Ki is van írva, aki tud vigyen. Én havonta szoktam vinni valamit, általában megkérdezem, mondják is, hogy most náthaszezon, inkább zsepi kell, stb.

Mi lesz még, ha iskolás lesz a gyereked? Ott majd mennyi mindent kell beadni!

2016. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
0%

Jogos.

Nekünk szerencsénk van, mert csak a tanév kezdetekor kell vinni egy csomag 100-as zsepit, 2 guriga WC papírt, egy folyékony szappant. Többet nem kell. Helyette havonta 600 ft a csoportpénz. (ebből van a ceruzák, festékek, rajzlapok, egyszóval a fogyóeszközök)

Meg természetesen a külön programok


Egyébként megértelek, kiborultál, eddig bírtad, ez ez volt az utolsó csepp.


Ha kibeszélnéd magadból, írj nyugodtan privit, voltam hasonló helyzetben.

2016. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 TopKilla válasza:

Látom több éves a kérdés, de megválaszolom. Azt is látom hogy mindenki szidja, mert nem akar wc papírt venni az óvodába.

Szólok, az önkormányzatnak KELL és kötelessége minden ilyen költséget állnia, wc papír, szappan stb. Tehát az Önkormányzat kifizeti ezeket a költségeket az óvodának. Teljesen jogosan tagadhatod meg, mivel az óvoda nem is kérheti ilyet a szülőtöl. Tehát az óvodának tilos ilyet kérnie. Na ezt úgy oldják meg hogy kiválasztanak 1 szülőt aki beszedni a pénzeket. Így nem az óvoda szedi be, ami ugye tiltva van. Az óvoda meg köszöni szépen a dupla finanszirozást. Az Önkormanyzat is kifizeti a budi papírt meg a szülök is. Megy bele az óvónők zsebébe, meg viszik haza.

2022. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!