Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Létezhet olyan, hogy az óvoda...

Létezhet olyan, hogy az óvoda felhívja a gyerekorvost, hogy ne engedje közösségbe?

Figyelt kérdés

Táppénzen voltam a kicsivel, enyhe orrfolyás, köhögés miatt (láz, levertség nem volt)a doktor úgy itelte meg, hogy ezzel mehet közösségbe, de én arra hivatkozva hogy hiába enyhe tünetek, nem akar mulni, szeretnék otthon maradni vele és csak pénteken vinném hogy penteken be tudjak menni dolgozni igy nagynehezen tappenzre vett csütörtökig.es negbeszéltük hogy viszont még tappenzre fog venni kövi hetfotol szerdáig is.


Pénteken bevittem a kicsit oviba, de közöltem hogy hetfon megint nem hozom, mert jövőhét szerdáig is otthon maradnék még vele.


Erre az ovonő kiborulva azon hogy minek vittem be pénteken, lehordta az orvosunkat es az összes szülőt hogy mindenki betegen hurcolja be a gyerekét, az orvosok az igazolásra pl diagnozist sem irnak ki sem töltik rendesen, kerdezte ki az orvosunk



A nagy orditásában alig birtam kinyögni hogy ilyen enyhe tünetekkel ki sem irnak táppenzre, hivatalosan a gyerek járhatna közösségbe és ÉN könyörögtem ki a táppénzt es csütörtökön jön a gyerek, pont.


Erre mily' érdekes szerdai nappal igeret ellenére az orvos megváltoztatta a véleményét es egész héten nem engedi már meg oviba.


Elképzelhető hogy az ovi hivta fel az orvost hogy ne engedje? Jelenleg a gyerek makkegészséges és tünetei sincsenek


2018. márc. 7. 13:00
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

9. Igen

A szülőket kötelesek tájékoztatni ha a nevükben járnak el.

2018. márc. 7. 13:41
 12/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet ilyet csinálni, hogy egy napra megszakítjátok a táppénzt. Az orvos volt hülye, hogy eredetileg belement. Szerintem csak később átgondolta, hogy ezért őt elővehetik és azért visszakozott.
2018. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%

"Ja, nagyon örülök neki hogy igy ket hetre nem kapok fizetést csak táppenzt amit rendszerint 3 honap mire utalja az oep! Ebből akartam meggazdagodni szerinted? "


Akkor miért is könyörögted ki a táppénzt egy egélszséges gyereknek???? Ráadásul 1 nap megszakítással???


Ne haragudj, de itt te vagy a mumus. Már annak is örülnöd kellene, hogy a doki nem küldött el a búsba a "szabadság igényeddel". Mert ez az. Melózni nem akarsz, aztán háborogsz, ha nem csak te, hanem más is meghatározza, mikor beteg a gyereked...


Végülis, neked kell eldöntened, mikor vagy táppénzen a gyerekkel, nem a gyerekorvosnak...


Ja, és kb 2-3 hét alatt utalnak... (most voltam februárban otthona hányás-hasmenős gyerekkel)

2018. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

13 annyira nem vagy képben!


A gyereket a gyerek érdekében akartam itthon tartani orrfolyással orvosi veleményezés ellenére!



A munkámat és kollegaimat imádom, nincs munkaundorom!


A tappenz igényt a könyvelő nalunk soha nem terjeszti időben az oep elé a tavaly nyari tappenzt tavaly decemberben kaptam meg es most a kollega sem latja még a saját novemberi táppénzét!


Neked hihetetlen hogy valaki a gyerek érdekét nézi??akkor magadon kéne gondolkodnod!

2018. márc. 7. 14:02
 15/33 A kérdező kommentje:
Es ha más is azt hiszi hogy egy anya nem a gyereke miatt van tappenzen, az is szép anya lehet es görgethet tovább
2018. márc. 7. 14:03
 16/33 anonim ***** válasza:
87%
Miért vitted volna oviba pénteken, arra az egy napra?
2018. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
90%

"A gyereket a gyerek érdekében akartam itthon tartani orrfolyással orvosi veleményezés ellenére!"

"Neked hihetetlen hogy valaki a gyerek érdekét nézi??akkor magadon kéne gondolkodnod!"


Van gyerekem. 5 éves. Ha beteg, orvoshoz viszem, és otthon maradok vele addig, amíg az orvos mondja. Ha nem beteg, nem tartom otthon. Főleg nem "orvosi veleményezés ellenére"...


Ezzel az erővel maradj vele otthon non-stop, és SOHA SEHOVA ne vidd, mert egyrészt bárhol bármikor elkaphat betegséget, arról meg már nem is beszélve, hogy baleset is történhet vele. Igazad van, jobb megelőzni a bajt...


Te tényleg nem érted??? EGÉSZSÉGES gyerekkel kikönyörögted a táppénzt. Aztán a doki felülbírált téged, és tovább maradsz otthon, mint azt kívántad, így ki vagy akadva...

Mi van???

2018. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
85%
Pènteken minek vitted be, aznap nem fèltetted, aznap nem a gyerek èrdeke volt az első? Èn megèrtem, hogy az óvónő kiakadt, ez így nagyon nem okè.
2018. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Egész héten mehetett volna oviba a gyerek. Ezert nem kellett volna kiakadnia hogy uristen egy napra beviszem.


A gyerek érdekében megy a logisztika, igy lett beiktatva a pénteki munkanap hogy behozhassam azokat az elet halál fontosabb dolgokat amivel lemaradtam.plusz speciel minden ho 5-éig számlázunk es a hetfőn mivel nem vagyok igy előtte penteken muszaj volt bemennem. Es a kicsit orrfolyos gyerekemnek az a pár ora nem a világvége volt.


De melobol még egy hét hiányzás, nekem speciel a világ vége. A főnök már le se reagálta hogy közöltem hogy ám holnap sem jövök. Ez a csend egy lecseszésnél is rosszabb.

2018. márc. 7. 14:45
 20/33 A kérdező kommentje:
Közel 100 munkavállaló fizuját is utalnom kéne. Akkor ezért nem reagál a főnök. Ezt hogy fogom megúszni?ez de komoly lesz.
2018. márc. 7. 14:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!