Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Létezhet olyan, hogy az óvoda...

Létezhet olyan, hogy az óvoda felhívja a gyerekorvost, hogy ne engedje közösségbe?

Figyelt kérdés

Táppénzen voltam a kicsivel, enyhe orrfolyás, köhögés miatt (láz, levertség nem volt)a doktor úgy itelte meg, hogy ezzel mehet közösségbe, de én arra hivatkozva hogy hiába enyhe tünetek, nem akar mulni, szeretnék otthon maradni vele és csak pénteken vinném hogy penteken be tudjak menni dolgozni igy nagynehezen tappenzre vett csütörtökig.es negbeszéltük hogy viszont még tappenzre fog venni kövi hetfotol szerdáig is.


Pénteken bevittem a kicsit oviba, de közöltem hogy hetfon megint nem hozom, mert jövőhét szerdáig is otthon maradnék még vele.


Erre az ovonő kiborulva azon hogy minek vittem be pénteken, lehordta az orvosunkat es az összes szülőt hogy mindenki betegen hurcolja be a gyerekét, az orvosok az igazolásra pl diagnozist sem irnak ki sem töltik rendesen, kerdezte ki az orvosunk



A nagy orditásában alig birtam kinyögni hogy ilyen enyhe tünetekkel ki sem irnak táppenzre, hivatalosan a gyerek járhatna közösségbe és ÉN könyörögtem ki a táppénzt es csütörtökön jön a gyerek, pont.


Erre mily' érdekes szerdai nappal igeret ellenére az orvos megváltoztatta a véleményét es egész héten nem engedi már meg oviba.


Elképzelhető hogy az ovi hivta fel az orvost hogy ne engedje? Jelenleg a gyerek makkegészséges és tünetei sincsenek


2018. márc. 7. 13:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk az óvodavezető odaszólt a gyerekorvosnak, mert sokszor még betegen mentek vissza a gyerekek. Gondolom nálatok is így lehetett, hogy már a sokadik gyereket vitték még gyógyulás előtt és ezért volt ideges az óvónő.
2018. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
78%
Az utolsó hozzászóláaodik azt hittem, hogy csak egy hp-s túlféltő anyuci vagy.... de olyan nincs, hogy aki bérezéssel foglalkozik csak beugrik neki, hogy ja utalnom kell, ez beépül.
2018. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Pedig beugrott.


Az óvonő kár hogy előítéletes. Már nem ez a legnagyobb bajom. Nem hívta fel az orvost, sőt, maga a feltételezés is rosszul esett neki.

2018. márc. 7. 15:07
 24/33 anonim ***** válasza:
91%

A főnököd helyében kivágnálak, mint macskát...

Na nem azért, mert a gyerekkel vagy táppénzen, hanem mert annyi eszed sincs mint egy halnak.

Annyit nem tudsz, hogy táppénzt nem jelentünk be előre. Ha pénteken jól van a gyerek, nem mondom azt az óvónőnek, hogy "figyi, hétfőtől ismét "beteg" lesz", mert ilyen nincs. Vagy beteg és nem viheted be pénteken, vagy egészséges és hétfőtől se fog tervezetten (!) lebetegedni újra.


Teljesen más lett volna a hozzáállás, ha lenyeled az aznapi ebédköltséget, mert gondolom, ezért szóltál, hogy hétfőn nem megy. Ha aznap (hétfőn) telefonálsz, hogy bocs "visszaesett", nincs ez a cirkusz.

2018. márc. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
50%

Ne meséld be nekem, hogy te vagy az egyetlen pénzügyes a cégnél, és ha te nem vagy, nincs fizetés, meg számlázás. Na ne röhögtess.

Én is pénzügyes vagyok. Nálunk csak 26 a létszám, mégis vagyunk ketten, tehát ha egyikünk kiesik pár napra, nem áll meg az élet.


Ne magyarázd a bizonyítványod, itt te vagy a mumus, és ha valaki keresztbehúzza a számításaid, már hisztizel.

Pedig csak kamutáppénzen voltál...


Miért is vitted pénteken?

2018. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Hiányzást oviban is előre kell lejelenteni.

Persze elutalja más helyettem, csak éppen én nem végeztem el a munkám.

Persze mindig tudnak helyettesiteni. Nem is neki van ebből problémája.


De látom, már csak a kérdező kikezdése megy.

2018. márc. 7. 19:01
 27/33 anonim ***** válasza:
83%

Persze, ha aznap reggel lázasodik be, már nem is szólhatsz, hogy nem megy, mi? :)

Az EBÉDET lehet csak előző (munka)nap lemondani.

Pont erre utaltam, hogy emiatt szóltad el magad, hát viseld a következményeit. Senki nem lenne ezért megértő.

2018. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Nem értem a lázadozás okát a válaszokban.

Nem akartam oviba vinni mert folyt az orra es penteken pedig muszáj volt.erre amit nem értettem, hogy minek irta ki akkor az orvos plusz egy hétre, ha addig sem találta indokoltnak a hiányzást, de volt egyetlen válaszolo aki megválaszolta. Köszönöm. És aki az óvónő reakciot is értelmezte.

lyen egyszerű a történet. Nem kell ezt tulbonyolítani.

2018. márc. 7. 19:50
 29/33 anonim ***** válasza:
86%
édesem, minek erőlteted ezt az egészet. Nem kellett volna kiírni a gyereket a jövő hétre ha semmi baja és akkor mehettél volna dolgozni. és igen nem előre jelentjük be, hogy a gyerek beteg, ilyen nincs. Nagyon butácskának tűnsz és az óvónőnek ezzel lett tele a töke.Te csak lógni akartál a munkából. ennyi.
2018. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
37%

"Nem akartam oviba vinni mert folyt az orra"


Akkor vettél volna ki szabit, és tartottad volna úgy otthon.


Az ovi mit lát. Beteg a gyerek. Péntekre meggyógyul, hisz beviszed (gondolom igazolást is vittél, hogy közösségbe mehet, hisz táppénzen voltál vele). Majd pénteken, amikor odaadod az igazolást, közlöd, hogy hétfőtől megint 3 napot otthon lesztek, mert "beteg lesz". Hisz az orvossal újra táppénzre veteted magad!


Persze, hogy nem tettszik az óvónőnek. Neked meg az, hogy rá kell húznod 2 napot...


Érted már???

Itt azzal van a baj, hogy a gyereked nem beteg, de úgy állítod be. Hisz orvossal írattad ki magad.

Ha csak otthon tartom kicsit, akkor veszek ki szabit. De te nem, hanem kiírattad magad 1 nap megszakítással.



És ha beteg a gyerekem, akivel otthon kell lennem, pont lecarom, ki végzi el a munkám. Majd én meg elvégzem másét, amikor más hiányzik...

2018. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!