Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Létezhet olyan, hogy az óvoda...

Létezhet olyan, hogy az óvoda felhívja a gyerekorvost, hogy ne engedje közösségbe?

Figyelt kérdés

Táppénzen voltam a kicsivel, enyhe orrfolyás, köhögés miatt (láz, levertség nem volt)a doktor úgy itelte meg, hogy ezzel mehet közösségbe, de én arra hivatkozva hogy hiába enyhe tünetek, nem akar mulni, szeretnék otthon maradni vele és csak pénteken vinném hogy penteken be tudjak menni dolgozni igy nagynehezen tappenzre vett csütörtökig.es negbeszéltük hogy viszont még tappenzre fog venni kövi hetfotol szerdáig is.


Pénteken bevittem a kicsit oviba, de közöltem hogy hetfon megint nem hozom, mert jövőhét szerdáig is otthon maradnék még vele.


Erre az ovonő kiborulva azon hogy minek vittem be pénteken, lehordta az orvosunkat es az összes szülőt hogy mindenki betegen hurcolja be a gyerekét, az orvosok az igazolásra pl diagnozist sem irnak ki sem töltik rendesen, kerdezte ki az orvosunk



A nagy orditásában alig birtam kinyögni hogy ilyen enyhe tünetekkel ki sem irnak táppenzre, hivatalosan a gyerek járhatna közösségbe és ÉN könyörögtem ki a táppénzt es csütörtökön jön a gyerek, pont.


Erre mily' érdekes szerdai nappal igeret ellenére az orvos megváltoztatta a véleményét es egész héten nem engedi már meg oviba.


Elképzelhető hogy az ovi hivta fel az orvost hogy ne engedje? Jelenleg a gyerek makkegészséges és tünetei sincsenek


2018. márc. 7. 13:00
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező, valóban csak a kérdező kikezdése megy. Vannak itt olyan ráérősek, akik rászállnak az anyákra, mert olyan okoskának tartják magukat. A való életben biztosan nincs ekkora szájuk, ezt biztosan mondhatom neked! Itt élik ki magukat. Másrészt meg a felét sem kell elhinni annak, amit írnak. Olyan nincs, hogy egy óvónőcske felhív egy körzeti orvost, hogy "van magának esze, betegen küldi vissza az óvódába a gyerekeket"! Azt sem értem, hogy egy óvónőnek mi köze ahhoz, hogy milyen betegsége volt egy gyereknek, ha az már meggyógyult! Személyiségi jogok? Maximum fertőző betegségnél, amit jelenteni kell a többi gyerek miatt, de egyébként semmi joga nem lenne hozzá. Talán az orvosok sem értenek egyet ezzel... Én is vittem oviba úgy a gyereket, hogy csak egyetlen napra, mert ünnep volt, de én még otthon akartam lenni vele és még más orvosokhoz is vittem kivizsgálásra. A gyerek nem volt már beteg, de mivel olyan a munkám, nyugodtan otthon tudom tartani, ha akarom. Szerintem, ha te anyaként úgy ítéled meg, hogy a gyereknek még fel kell erősödnie egy betegség után, nyugodtan maradhatsz vele otthon. Jobb, mintha gyengélkedve visszaviszed és megint elkap valamit ebben a megfázásos időszakban, ami az utóbbi időben volt.
2018. márc. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
19%
Ez milyen ovi?
2018. márc. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Hétfőtől csütörtökig a gyerek felügyeletét is meg lehetett volna oldani aki vigyázz rá még te dolgozol. Nem értem a logikádat komolyan. Ha hétfőn folytatnád a táppénzt miért szakítottad meg? Én értem mit mondasz én itthon vagyok rendszeresen csinálok ilyet ha folyik az orra nem viszem. De akkor égig otthon van míg én nem gondolom úgy, hogy meggyógyult. Aztán az orvossal egyeztetek az igazolás miatt.
2018. márc. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!