Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom 14 éves lesz és...

A lányom 14 éves lesz és terhes, most ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
mit tegyek? a lányom még nincs 14 éves és terhes lett,persze azóta már szétmentek a fiúval...˛nem tudtam megtanítani a lányomnak a felelőtlen sex ártalmait,de nem gondoltam h ien korán elkezdi.segítsetek kérlek mit tegyek?! tudom h rossz anya vagyok mert sokat dolgozok és sokat megengedek a lányomnak de rendebe akarom hozni a dolgokat csak legyünk valah túl ezen a babás dolgon
2008. febr. 24. 00:37
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
76%
Ha most gyereket szül, tönkre megy az élete, de a gyereké is. Vagy ne tarsa meg, vagy szülje meg és adja örökbe. Na, az jó lecke is lenne, a testi-lelki fájdalom, tuti nagyon meggondolná, hogy legközelebb hogyan szexel. Én 20 évesen szültem egy nem tervezett babát, hát így se könnyű (egyedül), de azért én már kijártam a sulit.
2008. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
79%
hűha. ez nem semmi. A lányodnak még tanulnia kell, és, ha a gyerkőcöt megtartjátok, akkor az tuti te neveled fel, és nem a lányod. Neked meg hiányzik ez? Mivel írod, hogy sokat dolgozol, így akkor nem is tudnál. Nehéz ügy, de a legjobb belátás az lenne, ha elvetetnétek!
2008. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
77%

SZija!

Először is!nem vagy rossz anya! Én is 14évesen estem teherbe pediig én fel voltam ivlágosítva de ugy gondoltam tini fejjel,h én sokkal okosabb vagyok!!megszültem és estin az iskolát is elvégezteem,férjhez mentem (persze nem az apjához)és azóta még két gyermekem született!nem mondom,h igy kell csinálni és talán könnyebb lett volna ha még lehetőség lett volna az abortuszra de meg oldottuk és nem az anyukám hanem én neveltem a fiamat az Ő segítségével.nemtudom hány hetes a lányod de ha már igy alakult akkor inkább tartsatok össze minthogy veszekedjetekTUDOM,H NEM KÖNNYÜ! de nem is tragédia! Remélem segítettem sok sikert a továbbiakban.

2008. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
59%

Sok fiatal lány teljesen felelősségteljesen él nemi életet, és mégis terhes lesz, ezt szögezzük le, mert elég egy körömsérülés hogy az óvszer sérüljön, ráadásul a standard méret alapból nem biztonságos (mivel nem illeszkedik). Ezt azért szögezzük le.


Az általánost be lehet fejezni ha megszüli a babát, ha nem. Ha sokat hiányzik is részt vehet osztályozó vizsgákon, ha pedig az utolsó hónap már nyárra esik, akár rendesen is kijárhatja a sulit.


Én most 19. éves vagyok, a környezetemben volt néhány hasonló eset, és néhány örökbefogadó. Ez utóbbi rettenetes macera, és csak akkor jó ötlet, ha már jóval előre intézni kezditek. Az abortusz is megoldás, és bizony egy értelmes lány többet tanul belőle mint abból ha kényszerítik hogy szüljön. Ez nem gyilkosság, csak egy sejtcsomó, egy parazita eltávolítása ha időben végzik, ami jobban hasonlít egy ebihalra mint emberre. Időn túl már nem így van, ezért kell minél hamarabb dönteni, ha már így történt. Szerintem beszéld meg a lányoddal, és ne hallgass senkire. Te tudod hogy hogy éreztek ezzel kapcsolatban, megengedhetitek-e hogy esetleg felneveljétek a babát. Láttam rá példát hogy anya és 14 éves lánya 3 nap különbséggel szült, a lány letette az osztályozókat és továbbtanult, édesanyja pedig otthon volt a két gyerekkel, mind boldogok és egészségesek.


Ja, és igen... Rossz anya voltál, ha tényleg nem világosítottad fel kellőképp a lányodat, hiszen biológiailag szinte felnőtt, lelkileg és agyilag pedig sokkal felnőttebb mint egy ma 30-40 éves ennyi idős korában, vagy akár mint én voltam. Ha tudta amit tudni kell, akkor pedig a balesetek és / vagy hirtelen jött felelőtlenségek kategóriája. Nincs 100%os védelem, orális szextől is teherbe lehet esni (mint azt a nőgyógyász elmondta mikor édesanyám elvitt gyógyszert iratni az első randim előtt...)

2008. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
86%

kedves kérdező!

sikerült dönteni a babóca sorsáról?

2008. febr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:
igen holnap viszem a lányom abortiuszra! remélem minden rendben lesz utána.a lányom azt kérte h az "apukát" ne keverjük bele mert már így is nehéz élete van és ő még szereti és nem akarja semmi bírósági ügybe belekeverni. a lányom meg akarja tartani a babát (mert azt mondja hogy ez a baba emlékezteti az apukára) de nem engedem neki h tönkre tegye az életét.
2008. febr. 27. 15:05
 17/59 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg már túl vagytok az abortuszon,állj a kislányod mellé,biztos testileg-lelkiekben megviseli!

sok erőt kívánok neki!vigyázz rá!

2008. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
88%
A lehető legjobb amit tehettél.Hidd el nem 14 éves lánynak való a szülés,és ami vele jár. Ne okold magad.Ha a lányod haragszik is rád, ezt a dontést most neked kellett meghozni,ő már hozott egy rosszat,amikor lefeküdt azzal a fiúval,és nem gondolt a következményeire.Te most jól döntöttél, ha én lennék így hasonlóan tettem volna.
2008. febr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
54%

Valószínűleg túl vagytpk, rajta de rosszul döntöttetek...

Ha a lányod meg akarta tartani, egy életre tönkremegy a lelke, hogy nem lehetett. Akkor is, ha nem látszik, nem mondja.

Én 13 évesen lettem terhes, a párom helyett az anyukám hagyott el, ellenben itt játszik mellettem a 15 hónapos, gyönyörű, egészséges kisfiam. Pont ezért nem is szóltunk senkinek, csak a végén, így is rá akartak beszélni az örökbeadásra, nem hagytuk magunk és egy pillanatig nem bántuk meg. Szerintem hagyni kell a "gyereket" dönteni, az ő élete, ő felelőssége, ha tönkre akarja tenni az életét. Persze az is lehetm hogy jól sült volna el.

Párom dolgozik, én éjjel-nappal babázom, és tanulok. Magántanulóként, nappalin. Egyedül sem megoldhatatlan, szülőkkel meg végképp.

Viszont van ismerősöm, aki kicsit később lett terhes, de nem töltötte be a 18-at, és az anyja elvitte abortuszra. Még a műtőasztalon is azt kiabálta, ne vegyék el a gyerekét.

Azóta sem tudta feldolgozni.

2008. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
24%
szia! hogy lehettek ilyen abnormálisak? h ilyen tanácsokat osztogattok???? Hát könyörgöm, gondoljatok már bele?? vetesse el? adja örökbe?? 1: ha elveteti a gyermekét, fennt ál az esély h soha többet nem lehet neki..... és lellki terror is... adja örökbe? Hát normállis aki ilyet mondd..? szerintem nem igy kelett volna...ha valaki ezt tette vállalja a felelöséget...! gratuláloka a hülye tanácsokhoz...!
2008. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!