Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom 14 éves lesz és...

A lányom 14 éves lesz és terhes, most ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
mit tegyek? a lányom még nincs 14 éves és terhes lett,persze azóta már szétmentek a fiúval...˛nem tudtam megtanítani a lányomnak a felelőtlen sex ártalmait,de nem gondoltam h ien korán elkezdi.segítsetek kérlek mit tegyek?! tudom h rossz anya vagyok mert sokat dolgozok és sokat megengedek a lányomnak de rendebe akarom hozni a dolgokat csak legyünk valah túl ezen a babás dolgon
2008. febr. 24. 00:37
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
65%
Neked is! Aztán fel a fejjel, és mostantól vigyázni!
2008. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy még Ő maga is gyerek. Ha bele gondolunk, hogy pályaválasztás előtt áll és egy ilyen korú gyermek még abban sem tud egyedül döntést hozni, hogy mi szeretne lenni akkor hogyan várhatnánk el tőle , hogy egy ilyen fontos és felelősségteljes dologról döntést hozzon. Semmiképpen ne hagyd magára a döntésében, persze a véleményét mindenképpen vedd figyelembe.Nagyon szurkolok nektek és kívánom, hogy jól alakuljanak a dolgaitok bármilyen döntést is hoztok.
2008. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
60%
Ne emészd magad a történtek miatt.Megtörtént már nem lehet visszacsinálni.Őszinte leszek én mindkettőtöket hibásnak találom,h miért azt nem taglalom úgyis tudjátok legalábbis te.A kérdés az hogy mit tegyél.Én abortusz ellenes vagyok és sok vallás tiltja is az abortuszt.Nem tudom,hogy nálad a vallás mennyire játszik szerepet.Így és ebből kifolyólag a pici megszületését javasolnám.De ez csak az én véleményem persze.A picit örökbe lehet adni amit humánusabb megoldásnak tartok mint az abortuszt.Sok fiatalnak sajnos nem lehet gyermeke és örülnének a picinek.A esetek szinte 100%-ban jó anyagi körülmények biztosítottak az örökbefogadó szülőknél,és talán a lelkiismeretet is ez a megoldás nyugtatja a leginkább.A tudat,hogy jó helyen van és él.Ez ügyben szakhatósághoz fordulj.Persze ez a megoldás nagy szellemi érettséget igényel a lányodtól.Egy 14éves lánynak még tanulnia kellene és a jövőjén gondolkoznia.Sok sok beszélgetést igényel a döntés és az idő meg sürget gondolom.A kapcsolatotokat új alapokra kell fektetnetek.Őszinteség,bizalom,törődés.Félre ne értsd nem kioktatni szeretnélek és nem is ítélkezni feletted csak egyszerűen így gondolom és ezt javaslom számodra.
2008. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim válasza:
3%

Szia!


Az én testvérem 16 évesen szült és semmi baja nem lett belőle. Az iskolát befejezte, dolgozik, persze ők együtt maradtak a párjával. Ez nagyon nehéz döntés, úgy gondolom, kérdezd meg a lányodat is , hogy ő mit szeretne. Esetleg elmondhatnád neki, hogy ez nem fenékig tejfel, hogy mennyi felelőséggel jár, hogy a babát nem lehet úgy eltenni a polcra, mint egy játékbabát. Ha megszüli kevés ideje lesz saját magára, barátokra, bulizásra. Ha megtartjátok, akkor szüksége lesz a támogatásodra és a segítségedre, de vigyázz, mert könnyen áteshettek a ló túloldalára! Te nem nevelheted fel, mert nem te leszel az anyja. Mivel az apa nincs a képben, úgy gondolom, hogy a döntést együtt kell meghoznotok.

2008. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
86%
Hahó!!! Már rég elvetették azt a gyereket, mostmár tök fölösleges tanácsokat osztogatni.
2008. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
87%
9 hónapja tették fel a kérdést... Igen. Utolsó infó szerint elvetették a babát.
2008. nov. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
13%
Már uygan tárgytalan a téma,viszont én azzal nem dobálóznék ennyire,hogy Kedves Anyuka neem,őn nem hibás..ne okolja magát..nemtudom hogy lett terhes a kislányod,nem az a te hibád h beléélvéeztek,vagy hogy kiszakadt a gumi,hanem az ,hogy egyáltlaán szexelt..ezt persze nem pincébe zárással lehet megakadájozni,hanem megeflelően kellett volna nevelni..ha 14 éves ez történt,mi elsz 3-4 év mulva? nem irigyellek.
2008. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
7%

Úristen!!!Nem ismerlek,de ez elborzaszt.Hogy valaki ilyen anya legyen,és ilyen gyereket neveljen egy ártatlan leányzóból...az ilyenek engem nagyon durván érnek...

Megpróbálom a helyedbe képzelni magam...

Hihetetlenül ki lennék akadva, és úgy bevinném a lányt abortuszra,hogy sicc.

Utána pedig mindent megvonnék tőle,mert akár bunkónak tűnök,akár nem,a te lányodból egy totálisan eltévelyedett,rossz ember lett,akit sürgősen "meg kell javítani"!!!

Nehéz időszaknak nézel elébe, de egy gyerek felelősséggel jár, ki kell javítanod azt,amit elrontottál.

Sok sikert és kitartást.

2008. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
85%

"Én 13 évesen lettem terhes, a párom helyett az anyukám hagyott el, ellenben itt játszik mellettem a 15 hónapos, gyönyörű, egészséges kisfiam."

Azért ehhez kell egy nagyon stabil anyagi háttér. Egy otthon babázó kismama és egy suliba járó apuka éhenhalhat, ha a szülők nem segítik. ha ők nem tudják vállalni, akkor jobb egy picinek, ha nem éhezésre jön a világra.

2008. dec. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nehéz helyzetben vagy! Vagy már megoldottátok? Minden esetben te mint anya,nagyon jól gondold át hogy hogyan tovább,mert ilyen esetekben nehéz okos tanácsot adni! azért szeretném tudni hogy végulis,hogy dontottetek,mert azóta amíóta olvastam a leveled,nincs olyan nap mikor is ne gondolnék rátok! minden esetre sok erot és turelmet kívánok!
2009. márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!