Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom 14 éves lesz és...

A lányom 14 éves lesz és terhes, most ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
mit tegyek? a lányom még nincs 14 éves és terhes lett,persze azóta már szétmentek a fiúval...˛nem tudtam megtanítani a lányomnak a felelőtlen sex ártalmait,de nem gondoltam h ien korán elkezdi.segítsetek kérlek mit tegyek?! tudom h rossz anya vagyok mert sokat dolgozok és sokat megengedek a lányomnak de rendebe akarom hozni a dolgokat csak legyünk valah túl ezen a babás dolgon
2008. febr. 24. 00:37
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim válasza:
92%
én men ítélem el az anyukát! Gondoljunk bele! Reggeltől estig dolgozik, hogy meg tudjanak élni el tudja tartani a gyerekeit. Ezek után, ha valaki tudja milyen éhbérért dolgozni, akarhatja a gyerekének ugyanezt? Nem hiszem. Akkor lennél rossz anya ha ezt szeretnéd.8 általánossal manapság nem könnyű munkát találni. Sokan egyetemi diplomával azért alkalmatlanok egy állásra, mert kicsi gyereke van, vagy szeretne gyereket, az elkövetkezendő 5 évben. egyre szarabb a helyzet, még akkor is ha az ember magát szeretné eltartani nemhogy gyerek fejjel gyereket.Higyétek el ezt az anyát nagyon megviselték a történtek.Ne ítélkezzünk addig amíg nem kerülünk ilyen helyzetbe! Én sem tudnám mit tegyek, hisz a gyerekemről és az unokámról van szó.
2008. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim válasza:
62%
Én egy 18 éves lány vagyok és van egy 2 hónapos kislányom.Tudom ez most sokakat megbotránkoztat.Éni is nagyon sokat gondolkoztam rajta h megtartsam -e a kisbabát .de most úgy érzem h életem legjobb döntését hoztam meg . Mert ez az elmúlt 2 hónap kárpótolt minden fájdalomért és szenvedésért. A kislányom nélkül már el sem tudnám képzelni az életem.természetesen én sem egyedül csináltam végig , a barátom szülei és persze a barátom (aki mellesleg 17 éves )végig mellettem állt !Neki eszébe sem jutott "elszökni " mellőlem mikor kidrült h várandós vagyok .nem azt mondom h az én példám a követendő.Sokan mondták h most rontom el az életem ezzel a gyerekkel , ennek ellenére boldogabb vagyok mint valaha.Ezt a kis levelet bátorításnak szántam ! Kitartás !!!
2008. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
80%
Nehéz döntés, de azt hiszem egy ilyen koru gyerek még nem tudja vállalni a felelősséget egy gyerek iránt. Túlságosan is elnéző voltál vele, de ne büntesdd ezért, inkább áljj ki mellette, azzal segítesz neki a legtöbbet.
2008. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
82%
Nehéz döntés előtt álltok mindketten, de jobb ha erről a fiú is tud. Ne hibáztasdd magad, bár valljuk be, nagyon elnéző voltél a lányoddal, nem kellett volna. Ülljetek le és beszélgessetek el, de ezért ne bántdd, inkább legyél mellette, mint egy lelkitámasz, azzal segítesz neki a legtöbbet!
2008. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
88%
Jól döntöttél.Mivel a lányod még csak 14-éves és ez az aktus 14-éves korig még ha a lány beleegyezésével is történik büncselekménynek számit.A törvény szerint a fiút büntetés várja.De előfordulhat,hogy a gyámhatoság rád nézve is megállapithatja a kiskoru veszélyeztetését.Törvény az törvény nics érzelem,de nem minden gyámos követi szigoruan a törvényeket.Nekem is van kamasz lányom és fiam is.Bizony nagyon finoman kell ezeket a szexuális témákat megközeliteni tanácsokat nem ajánlatos mondani inkább példákat,cikkeket,történeteket kell bele szöni a beszélgetésekbe.Beszélgetni rengeteget amikor ő akarja.Őrökbe adás rossz ötlet.A nyilt örökbe adás nem azt jelenti,hogy más neveli de az anyával is van szoros kapcsolata ezt ugye mindenki tudja.De tudjátok- e mi megy végbe egy örökbe fogadott gyereknél.Hidjétek el 1000-x jobban szenved,mind az az anya aki abortuszra megy.Tapasztalatból tudom,látom nap mint nap a szenvedést.
2008. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
75%
Mindenképpen jó döntés volt! Innentől kezdve a lányod komolyabban fogja fel a szex következményeit, jobban fog vigyázni és persze , hogy lehet majd babája a későbbiekben! én 18 évesen vetettem magam abortusz alá a jelenlegi férjemtől (anno 10 éve), nem volt csak középiskolai végzettségünk és tanulni akartunk, hogy legyünk valakik, és mindent meg tudjunk adni a gyermemkünknek, mert akkor senkik voltunk szülői háttér nélkül. Most mindenünk megvan, jól élünk és van egy pici babánk is, akinek tesót is szeretnénk és semmi akadálya nincs. A te lányod is köszönettel tartozik neked, és úgy gondolom, ha lelkiekben is megviselte most, hidd el, ha megszületett volna, az méginkább megviselte volna mindkettőtök, sőt a családotok életét! Az élet megy tovább, és minden rendben lesz!
2008. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim válasza:
86%

Elég nehéz ügy.

Szerintem vidd el pszichológushoz mindenképpen ,mert ez mégiscsak trauma a lányodnak, hogy gyereke lesz,akár megszüli, akár nem.Sajnso azt kell mondjam a környzetemben elég sok olyn lány van aki ilyen fiatalon tehrbe esik,de szeintem itt sajnos abortusz a megoldás, mert ah megszüli, akkor hogyna fog tovább tanulni???Gyerek mellett, gyerekfejjel nehéz tanulni, mert hirtelene kettős szerepben atlálja magát az ember.Gyerekként gyereket szül.

2008. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
16%

Már írtam egyszer ide, én is 14 évesen szültem. Szerintem kor alapján akkor sem lehet általáonsítani, vannak hülye butuska tizenévesek (lásd a tv-ben akik kidobják, megölik a gyereküket), de igenis lehet olyan tizenéves is, aki tud bánni a gyerekekkel.

Ennyi erővel azt is felháborodva mazsolázhatnánk, hogy a 40 és feletti anyáűk milyen anyák? Valószínűleg túl féltők és nem eresztik el a gyereket, nem az ő világuk, nem értik meg a fiatalokat, milyen gyereke lesz? Bezárkózott, félénk, vagy épp harcoló vadóc, de őket sincs jogunk elitélni, mert ez sem törvényszerű.

Miért kell a gyerekvállalást korlátok közé szorítani?

Miért legyen az anya a társadalom szerint 25-38 év között, hogy szülhessen, ha nem, akkor elitélik?

Régen is fiatalon szültek, ma is hoznak világra mindeféle korosztályban gyerekeket, nem azt kéne bántani, aki szereti a benne növekvő kis életet, vagy aki gondozza, hanem azt, aki felelőtlenül cselekszik és utána nem vállalja a felelőséget, netán a már megszületett csecseműje életét ontja ki.

Persze, előre nem tudhatja senki, hogy milyen is, amikor valaki csak tőled függ, de igenis egy értelmes, fejlett lány, aki szereti a gyermekét, lehet jó anya.

Azt nem tudjuk, hogy a kérdést feltevő hölgy lánya milyen tulajdonságokkal bír, de azért abba mindenkinek lehet beleszólása, hogy hogyan alakítja a jövőjét.

Mondjuk a szerencsésebbek együtt maradnak az apukával, mint pl mi, de nekünk senki nem segít, a fiam nagyszüleit 2-3-4 havonta látjuk 10-30 percre, az én anyukám soha, anyósom is csak néhányszop vigyázott Manóra.

Segítség nélkül nagyon nehéz, de miért kéne ráerőltetni valakire a döntést? Miért ne próbálhatná meg? Nyilván, ez nem egy visszaadható tárgy, de ha ő úgy dönt, hogy szeretné megtartani a kicsit, akkor nevelje is fel. Ha ő is akarja az abortuszt az más, de egy felnőttnek is nagy trauma, ha el kell vetetnie egy kívánt terhességet, a fiatalabbaknak még nagyobb, hisz az kényszeríti őket, akitől a megértést, szeretetet várják.

Tanulni pedig igenis lehet gyerek mellett, csak akarni kell. Ha nem akar, akkor gyerekkel és gyerek nélkül sem fog. Ha pedig érett a gyerekvállaláshoz, akkor nyilván azt is tudja, mennyire fontos a tanulás.

2008. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim válasza:
77%
Az örökbeadásról: Szerintem súlyosabb lelki sebeket hagy egész életére az emberben,hisz valószínüleg egyre többet gondolna arra,hogy vajon most mit csinálhat?Hol lehet?Milyen iskolába jár?...az Én gyermekem...Igaz,hogy sokat segítene máson,de az ő lelki békéje meg nagyon felborulhat,ami nyomokat hagy valószínüleg. Nekem ez a véleményem.
2008. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
88%
Én 14 éves vagyok,hasonló cipőben,csak nem vagyok még biztos a terhességben.Mi is meggondolatlanok voltunk.Ha tényleg árandós lennék én biztos abortuszra vállalkoznék.Nagyon sajnálnám az igaz,de se az én se a baba se a családom életét nem szeretném tönkre tenni.Szerintem ez lenne a legjobb megoldás.Vegyük figyelembe azt is,hogy azért azt a babót kiis kell hordani meg is kell szülni.Nem biztos,hogy az olyan jó lenne a várandós anyuka szempontjából plán ha 14 éves.De ezt mindenkinek családon belül kell eldönteni.Sok szerencsét a jó döntéshez. :)
2008. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!