Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom 14 éves lesz és...

A lányom 14 éves lesz és terhes, most ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
mit tegyek? a lányom még nincs 14 éves és terhes lett,persze azóta már szétmentek a fiúval...˛nem tudtam megtanítani a lányomnak a felelőtlen sex ártalmait,de nem gondoltam h ien korán elkezdi.segítsetek kérlek mit tegyek?! tudom h rossz anya vagyok mert sokat dolgozok és sokat megengedek a lányomnak de rendebe akarom hozni a dolgokat csak legyünk valah túl ezen a babás dolgon
2008. febr. 24. 00:37
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
34%
Én is majdnem 14 vagyok, és ha terhes lennék, belehalnék ha el kellene vetetnem. Szerintem rosszul döntöttél. Itt a lányodnak kellett volna kimondania a végső döntést.
2008. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
83%
Akik tiniként szültek, és most utólag tanácsokat osztogatnak, várjanak már 10-20 évet, akkor jobban fogják tudni, mi romlott el az életükben. Aki meg azt mondta, hogy abnormális válasz az örökbeadás, hát hogy nevelne fel egy 14 éves tini egy babát????? Én 14 évesen állandón hülyeségeket csináltam, 18 éves koromban még idétlenebb voltam, pedig én is akartam volna gyereket már nagyon fiatalon. De milyen jó, hogy csak most, 21 évesen lett. Milyen anya lehet egy 14 éves????
2008. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
65%

mert ez aztán nagyszerű tanács h 14 évesen tartsa meg,amit te irsz....szerintem nem itélkezni kellene,h ki mit irt..

amugy is egyedül az Ő döntése mit is tesz.itteni tanácsoktól biztos nem lett okosabb...

2008. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
92%

amugy is mindenkinek joga van,akkor és ott elrontani az életét amikor és ahol akarja...és egy baba felvállalása .elvetetése nem biztos h rossz döntés,ahozz minden körülményt figyelembe kellene venni, anyagi helyzet, lány érettsége stb...

mindeki hozott már meg rossz vagy jó döntést....remélem a kislány lelkiekben hamar felépül, és túl tud rajta lépni, és lehet majd még gyermeke,egy a lényeg,megtanulta sajnos a leckét.

2008. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
97%

Annak ellenére ogy abortusz ellenes vagyok, azt kell mondjam hogy szerintem jól döntöttél. Hosszú távon gondolkodtál, és megfogja még köszönni ezt neked a lányod. És egyébként is. Itt akárki akármit mond, tanácsol, vagy netalántán odáig merészkedik hogy ítél, az a legfontosabb amit te magad érzel. Gratulálok, hogy ilyen jó anya vagy, remélem én is az leszek.

Minden jót, sok sok erőt nektek és boldogságot!!!!!


37.kismama

2008. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom melyik lett volna a jobb döntés megtartani de tény hogy még nagyon fiatal 14 évesen egy gyerekhez. De ez így még rosszabb nagyon nehéz lesz szegénynek feldolgozni hogy elvették a babáját. Az apuka hány éves? kívánom hogy minnél elöbb túl legyen legyetek a dolgon 16 éves lány
2008. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
86%

Abszolut abortuszellenes vagyok, de az akivételek közé tatozik. Én biztos elvetetném, hisz mi lenne vele, ha te most is sokat dolgozol? Ő nem tudná egyedül megfelelően ellátni a babát.

Lehet, hogy felvilágosítottad a lányod, de úgylátszik, mégsem eléggél. És ez alól nem mentség, hogy sokat dolgozol. Jobb kapcsolatot kell kialakítani a lányoddaol, és erre itt a remek alkalom!

Vidd orvoshoz, és beszélgess vele nagyon nagyon sokat, legyen köztetek szoros kapcsolat hogy ilyen többet ne forduljon elő még vagy 8 évig!

Amúgy ha jól tudom, ezt még a törvény is bünteti...

2008. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
88%
Tudod én 17 és fél évesen estem teherbe először,és hát fogalmam sem volt arról mivel járhat ez az egész! A szüleim próbálták megmagyrázni miért ne tartsam meg,mivel oltári nagy felelősség,és rengeteg gonddal jár,pedig görcsösen ragaszkodtam hozzá,hogy megtartsam! Csak azt láttam mgam előtt,hogy "jaj de jó gyerekem lesz",és van egy pasim aki szeret(már ha szeretett),és minden tök jó lesz! Mivel anyám elég agilis,merev,és oltári szigorú,így engednem kellett és elvetettem! Őszintén szólva hálával tartozom neki,mert így élhettem még egy kicsit,és mára már férjem van,1 gyerkőccel,és most várom a másodikat! Olyan férfinak szülhettem,aki szeret és én is imádom,és ez a 2 gyerkőc kárpótol az "elvesztett" egyért! Az ember nem felejti el az biztos,egy abortusz "élményét",de hidd el nekem egy 14 éves lányt nem annyira visel meg,mint egy felnőtt embert,ha erre kerülne a sor bizonyos körülmények miatt! Majd kiéli magát ,és elfelejti ezt az egészet! Nem mondom hogy írasd fel neki a fogamzásgátlót,de mivel ennyire meggondolatlan,én biztos elvinném egy orvoshoz és szedetném vele,legalább egy alacsony hormontartalmút! Kárt nem csinál,mert én is 15 éves koromtól szedtem! Remélem tudtam segíteni! És fel a fejjel! Keressétek meg a legjobb megoldást!
2008. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
90%
Egy gyerekkel ebben a korban még tönkre tenné az életét.Kezdjük ott, hogy tanulnia kell utána nem tudna dolgozni, mert fiatalon tapasztalat nélkül egy gyerekkel senki sem venné fel.Kiközösítené mindenki, az iskola a barátok az egész emberiség és lássuk be jogosan.Nem te vagy a hibás, de akkora pofont nyomtam volna le neki, hogy az még magam is megbántam volna.ABIORTUSZ!!! Csúnya dolog kicsit lelkileg is megviseli de "nem kér kenyeret".A lelki tusa picit felnőtté teszi, és rájön, hogy mennyire fontos a biztonságos szex, plána gyerek korban.Abortusz után mindenféleképpen fogamzásgátlót szedetnék vele.Nem irigyellek.....
2008. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem minden valaszban volt igazsag. Meg akkor is, ha nagyon eltero egyik-masik. Mivel nem ismerjuk sem a lanyt, sem az anyat, sem az eletuket, sem a helyzetuket, igy szerintem eleg nehez donteni, tudni helyettuk, mi a jo nekik.
2008. ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!