Autista lesz a gyermekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 15 hónapos,és aggodalmaim vannak Vele kapcsolatban ! Az aggódásom akkor kezdődött,amikor minden gyermek pápázott ,ő meg nem akart. Most sem pápázik,pedig minden nap megmutatjuk és elmondjuk Neki!Nem hajlandó megmutatni hol van Apa,hol van Anya ! Tapsolni tapsol,mikor milyen kedve van,de ez az egyetlen .. Nem mutat rá tárgyakra ,nem von bele a játékba ,ha játszik. Szeret egyedül játszani,viszont a játszótéren a gyerekeket nagyon szereti,mosolyog rájuk. Szemkontaktust tart,illetve ha mosolygunk Neki,ő is mosolyog! Sok játék érdekli,leginkább azok,amik hangot adnak ki! Ha valaminek örül,vagy valamit szeretne ,a csuklójával fura kétmozdulatokat végez! Nem sírós baba,sosem volt az. 8 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat,12 órákat alszik . Sosem kell altatni,magától alszik el . Kézzel egyedül szépen eszik,csőrös pohárból tud inni.

A mozgásfejlődésben minden fokozatot betartott szépen,viszont önállóan még nem jár egyedül,oldalazva kapaszkodva lépeget,illetve két lábon áll kapaszkodás nélkül! A kanapéra fel és lemászik egyedül!

Beszélni a saját maga nyelvén folyamatosan beszél,de értelmes szavai nincsenek,annyi sem ,hogy anya vagy Apa! Ha mondom Neki,hogy hazaért Apa,akkor örül,tehát tudja ,hogy Apa fog jönni! Játékokat nem ad a kezembe hiába kérem tőle,egyetlen kis telefont ad oda,hogy rakjam a fülemhez! Semmi mást nem! Dobozból kipakol,be már nem ! A kezét nem engedi,hogy megfogjam ,ha vezet i akarom. Elhúzza... Sokszor beül az ölembe ,de nem annyira bújós típus , Ő még sosem adott puszit nekünk!

Szerintetek elképzelhető,hogy autista? Nem volt egyikünk családjában sem iilyen !!vagy lehet,hogy csak lassabban fejlődik,későn érő típus? Későn kezdett el kúszni,mászni,ülni is ..11 hónapos korában! Várom mindenki válaszát,aki egy kicsit is ért ehhez!


2017. szept. 28. 13:15
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Kedves 9es... Nem gondolnám,hogy hülye vagyok azért ,mert aggódom a gyermekemért,aki nem produkálja azt,amit a vele egykorú környezetében levő gyerekek!!! És igenis utánanéztem az autizmus jellemzőire ,amiből nála több dolog stimmel! Azért írtam ide ,hogy esetleg akinek van autista gyermeke,mit gondol,hogy kezdődtek ezek a dolgok! A támadásokat köszönöm nem kérem !
2017. szept. 28. 13:53
 12/45 anonim ***** válasza:

A gyerekek 2-3 éves kor körül kezdenek együtt játszani, addig is lehetnek nagyon kezdetleges barátságok, de inkább csak elveszik egymástól a dolgokat, együtt pakolásznak, utánozzák egymást. Az, hogy nem akar pápázni és nem fogja a kezedet, nem autista tünet. Valószínűleg olyan típus, aki nem szereti, ha megmondják neki, mit csináljon. Sok gyerek utál kézen fogva menni és visít is, ha muszáj. Önállóan járnia 16, bármilyen megkésett fejlődési lépcsőfok esetén 18 hós korig "kell", beszélni meg 3 éves korig illik elkezdeni. Járásnál azt mondják - és nálunk bevált - hogy amikor egyedül fel tud állni pl. guggolásból kapaszkodás nélkül, akkor nagyon közel a siker.

Nekem az egyik gyerek 16 hósan indult el (bizonytalanul, addig sosem hagyta vezetni magát) és 26 hósan kezdett beszélni (de rögtön mondatokban és érthetően, addig csak "eee"-t mondott), ő sosem volt bújós, mindig egyedül altatta magát (konkrétan elküldött), viszont a gyerektársaságot nagyon szerette. A másik gyerekem állandóan rajtam lóg, nehezen oldódik, de 1 évesen már stabilan rohangált, másfél évesen mondta, hogy "anya" és állathangokat utánzott meg élethűen szirénázott, viszont csak 30 hós kora körül kezdett beszélni és sokkal lassabban lett érthető a beszéde. És egyik sem autista (hál'Istennek).

2017. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
12-es,koszonom szepen a valaszt! Igazabol a vedono mondta ,hogy ok a helyemben elvinnek a pedagogiai szakszolgalathoz,mert szerinte fura az,hogy 15 honaposan semmire sem mutat,semmit nem akar csinalni. Nem figyel a nevere sem sokszor . Szerinte ez fura viselkedes . De eskuszom azert vannak ezeg a vedonok is ,hogy rahozzak a fraszt az emberre . A gyermekorvos szinten furan nezett,mikor megkerdezte tole ,hogy hol van a szeme es nem csinalt semmit ! Aztan adott a kezebe valamit,hogy adja vissza es eldobta inkabb . Nincs 16 honapos statusz,ot megis visszarendelte a GYERMEKORVOS,hogy megnezze majd 16 honapos korara mi valtozott ... Ezert van az aggodalmam leginkabb !
2017. szept. 28. 14:07
 14/45 anonim ***** válasza:
91%
Autista fiam van 3,5 éves. Felveszi és tartja a szemkontaktust és 2,5 éves kora óta be nem áll a szája! A repkedő kézmozgás egy jel, de nem feltétlenül jelenti azt. Én még biztosan nem vinném sehová, mert nem kéne ilyen kicsire kódokat aggatni, de figyelgesd. Ha 2 évesen sem beszél, lábujjhegyezik, nem rendeltetésszerűen használja a játékokat, ha meg akar valamit fogni és a te kezedet húzza oda hogy fogd meg, ha csak bizonyos dolgok érdeklik, de azokra feltűnően rákattan akkor érdemes tovább lépni valamilyen irányba.
2017. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy "semmilyen szinten nem kommunikál" nem igaz, ha visszamosolyog meg odaadja a telefont, hogy rakd a füledhez, és örül, mikor mondod, hogy Apa jön. Vagy milyen szituációkra gondoltál? Nem szokott semmit kérni pl. ami érdekes, de nem éri el? Ha úgy ítéled meg, hogy nem tudja/akarja megértetni magát vagy titeket, inkább hallásvizsgálatot szoktak javasolni - bár ennek meg ellentmond, hogy írod, pont a hangot adó játékokat kedveli és megérti, amit mondasz. De ha aggódsz, akkor a gyermekorvosnál biztos tudsz kérdezni (az egészséges rendelésen).
2017. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
15-os, azt ertem az alatt,hogy nen kommunikal,hogy semmire nem mutat ,hogy mit szeretne . Ha szomjas ,bem mutat ra a poharra ,vagy ha valamit bem er el,bem mutatja,hogy Neki az kell! Semmit sehigy sem jelez nekem ,ki kell sakkoznim,hogy epp mit szeretne . A telefon "halo - halo" valamiert nagyon tetszik neki,ez az egyetlen targy ,amit odaad,semmi mast ! Jatekban sem kommunikal egyaltalan,ha nalam van egy jatek ot az nem erdekli,keres masik jatekot es hiaba is szolok Neki ,nem foglalkozik velem .
2017. szept. 28. 14:20
 17/45 A kérdező kommentje:
14-es koszonom szepen ! Labujjhegyezik is eleg sokat egyebkent ,annak ellenere ,hogy bemmtud meg jarni! A kezemet meg bem huzza sehiva sem ,ilyen dolgokat nem csinal. A baratnom kislanyaval peldaul egyidos ,es az a kislany mar huzta a kezem,hogy nezzem az o kis kannajat,meg menjek utana ... nem tudom lehet e ekkora kulonbseg ket teljesen egyidos gyermek kozott .
2017. szept. 28. 14:22
 18/45 A kérdező kommentje:
14-es koszonom szepen ! Labujjhegyezik is eleg sokat egyebkent ,annak ellenere ,hogy nem tud meg jarni! A kezemet meg nem huzza sehova sem ,ilyen dolgokat nem csinal. A baratnom kislanyaval peldaul egyidos ,es az a kislany mar huzta a kezem,hogy nezzem az o kis kannajat,meg menjek utana ... nem tudom lehet e ekkora kulonbseg ket teljesen egyidos gyermek kozott .
2017. szept. 28. 14:26
 19/45 A kérdező kommentje:
A hallasaval semmi problema nincs ,a legaprobb neszre is felfigyel!
2017. szept. 28. 14:27
 20/45 anonim ***** válasza:
59%

Miért lenne gond, ha valaki aggódik? egy anyának az a dolga, hogy aggódjon és az anyai megérzés sokszor jobban bejön, mint az orvos vagy védőnő véleménye aki nyilván sokkal ritkábban látja a gyereket. Én is aggódós típus vagyok és ha nem lennék az, akkor már több ízben megszívtuk volna (illetve főleg a gyerekek), mert volt már olyan hogy azt mondta az orvos akihez elvittük a lányomat, hogy az utolsó előtti pillanatban érkeztünk...a védőnő és a háziorvos szerint jelentéktelen probléma volt, én voltam az aki szorgalmaztam, hogy vigyük el a legjobb szakemberhez. És én erőltettem a dévényes terápiát mindkét gyereknél, aminek köszönhetően szuper a mozgásuk , a párom mindig fölöslegesnek tartotta, meg igazából mindenki a környezetünkben. Én amondó vagyok, hogy inkább vizsgálják ki feleslegesen a gyereket, minthogy ne vigyem el kivizsgáltatni és utána ostorozzam magam miatta.

Amiket írtál, azok alapján egyébként még egyáltalán nem valószínűsíthető az autizmus. Még várj egy picit, a szakemberek sem fognak tudni semmit mondani, aztán ha 2 éves korában is még hasonlóan viselkedik akkor elkezdhetsz komolyabban is utána járni. De pl. egy korai fejlesztő központban való vizsgálat simán belefér már ennyi idősen is, max azt mondják hogy nincs gond...

2017. szept. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!