Autista lesz a gyermekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 15 hónapos,és aggodalmaim vannak Vele kapcsolatban ! Az aggódásom akkor kezdődött,amikor minden gyermek pápázott ,ő meg nem akart. Most sem pápázik,pedig minden nap megmutatjuk és elmondjuk Neki!Nem hajlandó megmutatni hol van Apa,hol van Anya ! Tapsolni tapsol,mikor milyen kedve van,de ez az egyetlen .. Nem mutat rá tárgyakra ,nem von bele a játékba ,ha játszik. Szeret egyedül játszani,viszont a játszótéren a gyerekeket nagyon szereti,mosolyog rájuk. Szemkontaktust tart,illetve ha mosolygunk Neki,ő is mosolyog! Sok játék érdekli,leginkább azok,amik hangot adnak ki! Ha valaminek örül,vagy valamit szeretne ,a csuklójával fura kétmozdulatokat végez! Nem sírós baba,sosem volt az. 8 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat,12 órákat alszik . Sosem kell altatni,magától alszik el . Kézzel egyedül szépen eszik,csőrös pohárból tud inni.

A mozgásfejlődésben minden fokozatot betartott szépen,viszont önállóan még nem jár egyedül,oldalazva kapaszkodva lépeget,illetve két lábon áll kapaszkodás nélkül! A kanapéra fel és lemászik egyedül!

Beszélni a saját maga nyelvén folyamatosan beszél,de értelmes szavai nincsenek,annyi sem ,hogy anya vagy Apa! Ha mondom Neki,hogy hazaért Apa,akkor örül,tehát tudja ,hogy Apa fog jönni! Játékokat nem ad a kezembe hiába kérem tőle,egyetlen kis telefont ad oda,hogy rakjam a fülemhez! Semmi mást nem! Dobozból kipakol,be már nem ! A kezét nem engedi,hogy megfogjam ,ha vezet i akarom. Elhúzza... Sokszor beül az ölembe ,de nem annyira bújós típus , Ő még sosem adott puszit nekünk!

Szerintetek elképzelhető,hogy autista? Nem volt egyikünk családjában sem iilyen !!vagy lehet,hogy csak lassabban fejlődik,későn érő típus? Későn kezdett el kúszni,mászni,ülni is ..11 hónapos korában! Várom mindenki válaszát,aki egy kicsit is ért ehhez!


2017. szept. 28. 13:15
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
70%

Nem, lehet, hogy nem lehet diagnosztizálni, hanem BIZTOSAN nem lehet diagnosztizálni ennyi idősen.


Lányom az m-chat alapján még 18 hónaposan is "nagyon erősen gyanús" volt (figyelem, az m-chat 15 hónaposan még ki se tölthető!), nem mutogatott semmit, nem pápázott, nehezen megközelítő volt, sírt idegeneknél, beszédértése kezdetleges volt, még nem utánzott, mozgása megkésett volt... stb.

A 20 kérdés alapján az jött ki, hogy nagyon nagyon nagyon nagy eséllyel baja van, szinte biztos hogy rajta van a spektrumon...


2 hónap alatt viszont annyit fejlődött, ugyanezen teszt alapján az jött ki, hogy esélytelen hogy bármi baja legyen.

2017. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, még kicsi. Viszont nálunk ugyanez volt a helyzet: nem mutogatott, nem értette, mit mondunk, ő sem beszélt (most sem), egyedül elvolt, nem volt be semmibe. Ha mutattunk valahová, az irány helyett az ujjunkat nézte, satöbbi sok apróság, amiből már egyéves korában sejtettem, hogy valami gond van, persze akkor még hiába vittük volna bárhova is. Most négyéves, és sajnos autista.
2017. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
84%

Korai fejlesztőbe vidd el. Az én lanyomnak a kommunikációban volt teljes elmaradása: még 2 évesen nem hallgatott a nevére,nem beszélt,nem értette amit mondtam,nem teljesített semmit. A háziorvos csak legyintett,innen csak magamra számíthattak. Elkezdtük 2 évesen a tsmt-t,3 évesen logopédus es az első szava 2 év 4 hosan volt(baba) majd 1 év múlva anya,apa és 3,5 évesen kezdett beszélni 3 hónap alatt folyamatosan. Viszont nálunk nem volt se lábujjhegyen járás,fura kezmozdulat. Simán lehet h nincs nálatok sem semmi baj,de jól teszed h nem hagyod rá! Szóval tsmt javaslom!

Lehet h egyértelmű,de csak 2-3 szavas mondatokban beszélj hozzá,gyakoroljatok a rövid kéréseket ( add ide a....,tedd bele a ...) Allathangok utanzasa...,ha van lehetőség,akkor baba mama klub.

2017. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
82%

Az én kisfiam 6 éves most, első osztályos. (az első értékelése a tájékoztatóban mindenre: példás és kimagasló- magatartásra is. Nagyon kiegyensúlyozott és jó lelkű gyerek, csak jót tud szinte mindenki mondani róla.

Ezeket mind azért írom, mert ugyanezen dolgokat produkálta másfél évesen, mint a Te gyerkőcöd. Engem is beparáztattak, elvittem két évesen a Gézengúz Alapítványhoz egy neurológushoz, aki csak megkésett beszédfejlődést állapított meg. Egyébként két és fél évesen kezdett el beszélni, de akkor mondatokban és szinte hibátlanul. Az én kisfiamra is autizmust kiáltott a drága sógornőm... Most meg az a helyzet, hogy egy mintagyerek és mintatanuló.

2017. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
70%
előző vagyok- három éves korig nagyon eltérően fejlődnek a gyerekek. Most meg 6 évesen szinte lekörözte a kortársait minden téren.(szociális téren is!)
2017. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
69%
nem tudom, miért kellett lepontozni, csupán a valóságot írtam le.
2017. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenkit lepontoznak. Nem is tudom, miért válaszolnak egyáltalán az emberek.
2017. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Először is, autista nem lesz az ember, hanem vagy annak születik, vagy nem annak. Tehát olyan nincs, hogy valakiből autista lesz.


Másodszor a gyerek nem gép. Nem törvényszerű, hogy ha megmutatsz neki valamit, utánozni fog. Attól, hogy nem csinál meg mindent parancsszerűen, amit mondotok neki, nem feltétlenül autista. Majd akkor aggódj, ha 15 év múlva megkéred, hogy mosogasson el és azt se csinálja meg :D

2017. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonlóak voltak a tünetek, és igen, asd... Én éreztem is, nem is tudtam volna elhessegetni sem azt a fura érzést, hogy az én gyerekem másabb. Olyan megfoghatatlan volt az egész, hiába volt pro és kontra. Utólag már minden világos. A minél korábbi fejlesztés pedig nagyon fontos, ha netán nálatok is ez áll fent.
2017. nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
A legértelmesebb válszokat az autista gyerkőcöt nevelő szülőktől kaptad kedves kérdező. Összefoglalva nincs két egyforma autista,a szemkontaktus megléte és hogy pápázik-e semmit nem jelent,ne diagnosztizálj a netről! És igen,valaki írta már,nem mondja ki senki három éves kora előtt az autizmust,de igenis egyértelmű jelei vannak,főleg ha valakinek már van egy nt gyermeke. Ezt is írták már,nem tudod megfogalmazni mi van vele,de érzed és látod,hogy más mint a többi,máshogy néz a szeme,más kommunikációs eszközöket használ mint a kortársai. És igen,mindenki nyugtatni fog,hogy nem egyforma ütemben fejlödnek bla,bla,de itt nem is annyira az ütemről van szó,hanem minőségileg egy eltérő fejlődésmenetről,aminél a korai fejlesztés nagyon fontos. Valóban egy anya megérzi,hogy valami nincs rendben,nekem első gyermekem érintett autizmusban,nem tudtam hogyan kell viselkednie egy xhós -éves gyereknek,éreztem,hogy valami nem okés,és itt nem a szemkontaktusról,pápázásról szobatisztaságró vagy evésről volt szó,hallagt-e nevére,ilyen gondjaink nem voltak,de amikor ott volt mellette egy hasonló korú másik gyerkőc akaratlanul is hasonlítgattam,mert ordított a különbség. Én hallgattam a gyerekorvos,védőnő,bölcsödei gondozó szavára,hogy nincs itt gond higgyem el mert szemkontaktus,beszéd blabla megvan,és 5évesen kerültünk szakemberekhez,akik elsőre megmondták kérdőjel nélkül,hogy ASD áll a furcsaságok hátterében. Hiányzik az az xév fejlesztés amit a koraiban kaphatott volna...hátrányban nem lesztek ha feleslegesen fejlesztitek.És ne érezd magad amiatt rosszul,hogy aggódsz,könnyen osztja az észt,és legyint rá dolgokra az,akinek neurotipikus gyermeke van,mert" nálunk is ezt meg azt csinált a gyerek" meg "majd kinövi",nem,nem ugyanazt csinálta a két gyerek,vagy ha igen,nem ugyanúgy...😢
2017. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!