Autista lesz a gyermekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 15 hónapos,és aggodalmaim vannak Vele kapcsolatban ! Az aggódásom akkor kezdődött,amikor minden gyermek pápázott ,ő meg nem akart. Most sem pápázik,pedig minden nap megmutatjuk és elmondjuk Neki!Nem hajlandó megmutatni hol van Apa,hol van Anya ! Tapsolni tapsol,mikor milyen kedve van,de ez az egyetlen .. Nem mutat rá tárgyakra ,nem von bele a játékba ,ha játszik. Szeret egyedül játszani,viszont a játszótéren a gyerekeket nagyon szereti,mosolyog rájuk. Szemkontaktust tart,illetve ha mosolygunk Neki,ő is mosolyog! Sok játék érdekli,leginkább azok,amik hangot adnak ki! Ha valaminek örül,vagy valamit szeretne ,a csuklójával fura kétmozdulatokat végez! Nem sírós baba,sosem volt az. 8 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat,12 órákat alszik . Sosem kell altatni,magától alszik el . Kézzel egyedül szépen eszik,csőrös pohárból tud inni.

A mozgásfejlődésben minden fokozatot betartott szépen,viszont önállóan még nem jár egyedül,oldalazva kapaszkodva lépeget,illetve két lábon áll kapaszkodás nélkül! A kanapéra fel és lemászik egyedül!

Beszélni a saját maga nyelvén folyamatosan beszél,de értelmes szavai nincsenek,annyi sem ,hogy anya vagy Apa! Ha mondom Neki,hogy hazaért Apa,akkor örül,tehát tudja ,hogy Apa fog jönni! Játékokat nem ad a kezembe hiába kérem tőle,egyetlen kis telefont ad oda,hogy rakjam a fülemhez! Semmi mást nem! Dobozból kipakol,be már nem ! A kezét nem engedi,hogy megfogjam ,ha vezet i akarom. Elhúzza... Sokszor beül az ölembe ,de nem annyira bújós típus , Ő még sosem adott puszit nekünk!

Szerintetek elképzelhető,hogy autista? Nem volt egyikünk családjában sem iilyen !!vagy lehet,hogy csak lassabban fejlődik,későn érő típus? Későn kezdett el kúszni,mászni,ülni is ..11 hónapos korában! Várom mindenki válaszát,aki egy kicsit is ért ehhez!


2017. szept. 28. 13:15
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Kedves 20-as,en is igy gondolom! Szerintem inkabb az a hulye,aki nem aggodik a gyermekeert ! Nagyon remelem ,hogy minden rendben lesz ! A deveny tornat egyebkent mi is lehet,hogy meg fogjuk probalni! Koszonom a valaszodat!
2017. szept. 28. 15:11
 22/45 anonim ***** válasza:
43%

Már megint te! Ó nem ,a kislányod még mindig nem autista, és ha az lenne sem tudnád, túl kicsi.

Eleve a hozzáállásod sz.r! Hú de nagyon! Másokhoz hasonlítgatod. Ismerősök hülyeségeit elhiszed.

Katasztrófa. Komolyan.

Látom itt senki mem ért hozzá, az autizmus nem úgy működik mint ahogy leírják a neten.

Sok autista képesarra, h szemkontaktust tartson, és még sorolhatnám.

2017. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
65%

Hagyd a fenébe hogy kinek a gyereke mit csinál/mit csinált!! Tudom, hogy nem egyszerű, de én már ezt elengedtem. Első lánykám 11 hósan járt, nagyon korán mászott. Második elmúlt egy éves, szintén lány, nem régóta mászik, a járásnak a közelében sincs. Nincs két egyforma gyerek.. vittem orvoshoz, mert féloldalasan kúszott. Neurológis dokibácsi kedves votl, de jót nevetett, hogy ennek a gyereknek aztám semmi baja, 5-ből 3 így kúszik. Akkor fogadtam meg, hogy hagyom úgy fejlődni, ahogy ő akar. Enyém integet, barátnőmé nem.

Ennyi idősen nem fog kiderülni az autizmus. De megnyugtatlak, nem az!

Másik barátnőm lánya hónapokig lábujjhegyen járt, 10 éves és tuti nem autista.

2017. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
45%

Már nem igaz, hogy három éves kor alatt nem lehet autizmust diagnosztizálni. Lehet, és léteznek korán alkalmazható terápiák. Sajnos az sem igaz, hogy ha egy gyerek szemkontaktust vesz fel, az biztosan nem autista. Bármelyik tünet hiányozhat, bármilyen "képesség" megjelenhet, ha ezek szigetszerű jelenségek, az összkép ennek ellenére bőven benne lehet a spektrumban.

Ráadásul a gyerek fejlődése szempontjából nagyon nem mindegy, hogy kettő vagy öt éves kortól részesül specifikus ellátásban. További előny, hogy ezek a módszerek akkor se ártanak, ha a gyerekről végül kiderül, hogy nem tartozik az autizmus spektrumba.

Nézd meg ezt a kérdőívet, a végén ott van a kiértékeléshez szükséges skála. Ha ez alapján is aggódnod kell, tényleg a pedagógiai szakszolgálat a következő lépés, illetve ha megengedhetitek magatoknak, több fizetős helyre is fordulhattok (Cseperedő Alapítvány, Autizmus Alapítvány, nézz körül a neten.) A csodamódszereket kezeld fenntartással, épp úgy, mint a szigorú diétákat.

2017. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
82%

24 es válaszoló nagyon jó amit írsz, de hidd el sajnos annyira nem fejlett az orvosdudomány még.

Tüneteket akkor lehet észrevenni minkor már betöltött egy bizonyos kort, hiszen a hiányosságok akkor jelentkeznek. A leghamarabb másfél 2 éves kor,és még akkor sem biztos, mivel a neuropatikus gyerekek is produkálnak ilyeneket, csak ők idővel elhagyják ezeket.

Az mchat teszt egy támpont, kezdetnek jó, ha a szülők aggódnak.

Tehá muszáj várni.

Az egyik gyerekem nagyon későn kezdett el pápázni, majdhogynem 2 évesen.

Mostmár integet a villamosnak is akár.

Azokból amiket leírt a kérdező, nem lehet arra következtetni, hogy a lánya autista.

2017. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
46%
DE ha aggódik, jobb ha szakemberrel mégis megnézeti, lagálább azért, hogy megnyugodjon.
2017. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek !
2017. szept. 30. 21:27
 28/45 anonim ***** válasza:
60%

utolsó valaszoloval ertek egyet. Egy anya megérzése mindennél többet ér...

Ráadásul te is megnyugodnal ha egy szakember azt mondaná bem lát baj, vagy ha van is valalmilyen terület, ahol fejleszteni kell, akkor segitenek, támogatnak...

a Korai Fejleszto az egyetlwn hely ahonnan nem küldenek el, mashol mindenhol azt fogjak mondani, még kicsi a vizsgalatokhoz..

En se erzem, hogy ezek a tünetek annyira autira utalnának, de lehet ezer más dolog, járj utána, hogy megnyugodjatok..

2017. okt. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
73%

26-os vagyok. Miért pontoztatok le? Ne nézesse meg? A válaszolók látatlanul eldöntik autista-e vagy sem a gyereke?

Ez sokkal bonyolultabb dolog annál, minthogy ide való kérdés lenne!

Nekem 2 autista fiú gyerek van az ismeretségi körömben, egyik már 20 éves, másik 5 éves.Konkrétan tudom, mire kiderült 100%biztosan hogy autisták, rengeteg vizsgálatra, szakértőhöz el kellett menniük, hónapokig tartó folyamat volt.Most le tudnám írni konkrétan, mit csináltak kiskorukban és mit nem, ami miatt felvetődött hogy autisták, és hogy most milyenek, de túl sok lenne.

Hiába lepontoztatok: ha az anyának kétségei vannak, mindenképp forduljon szakemberhez!

2017. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy ennyi idősen nem lehet diagnosztizálni, de kb. akármelyik autista gyermek anyukáját kérdeznétek meg, mind el tudja mondani, hogy visszagondolva már nagyon-nagyon hamar látta a jeleket, de elhessegette, meg akármikor említette, mindenki azzal jött, hogy jaj minden gyerek más, és ennyi idősen még úgy se látszik, meg nem lehet megmondani. Épp ezért vagyok az oltáskritikusokra is mérges, mert úgy állítják be, hogy fúúúúú ettől az oltástól lesz autista a gyerek, be ne adasd, holott előtte már jóval meg voltak a jelei, csak ugye akkor még nem mondják ki rá...
2017. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!