Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is unalmas már az...

Másnak is unalmas már az anyatej istenítése?

Figyelt kérdés
Jó orrcseppnek,fülcseppnek,fürdetőszernek,popsikrémnek,ha beteg a baba nem kell gyógyszer mert az anyatej az stb...Enyém tápszeres, elmúlt 1 éves egyszer sem volt beteg. Anyatejes ismerős már 3szor. Meg h nem alakul ki a kötődés..aha, még n volt egy éves, magától jött bújt,puszit adott, ha többen voltunk jelen a családból akkor is hozzám jött inkább.Azóta is bújós puszis de egyedül is felfedez. És ha olyan jó szoptatáa akkor miért kell hatalmas áldozatnak beállítani,és irigykedni,leszólni azt aki nem csinálja? Mert szerintem azok a beszólogatósok akik nem elégedettek. Vagy nagy hősnek gondolják emiatt magukat és csak hátbaveregetés maguknak,h én erre képes vagyok, és mikor a baba már akkora h elutasítaná akkor is erőltetik mert mit fognak szólni h már nem szoptat..és 2 éves gyerek szól h szomjas és nem vizet hanem mellet kap 😯 Ezek a példák a környezetemben vannak. Biztos azvanyatej összetétele a legjobb,de nem az egyetlen opció,és nem sokkal marad le a tápszer.

2019. dec. 13. 06:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/155 A kérdező kommentje:
A mellre visszatérve,nekem eszembe se jutott h el fog deformálodni,egyik szoptató ismerősömnél se törtent ilyen. Vagy u.olyan maradt, vagy még nagyobb lett és ugy is maradt. Inkább ez a nagyon erőltetés teszi tönkre az egészet. Akkor is kötelező ha te lelkileg nem érzed jól magad tőle,mert te már nem létezel,csak a gyereked. Neked nem lehetnek se fizikai se lelki igényeid,csak a gyerekednek.És az összes gyereknek a világon csak az a jó amit a who mond éppen. Én pl úgy indultam neki h nem az életem építem a babám köré,hanem őt illesztem be a meglévőbe. Persze nem egy az egyben hanem ,itt ott átalakítva de azt tudtam h én attól én maradok és a családunk sem egyedül a babából áll. Van a férjem,én és 1 kutyánk is. Mindenki alkalmazkodik mindenkihez,amennyire lehet. Csak szerintem most nem ez az elfogadott.
2019. dec. 20. 09:00
 42/155 anonim ***** válasza:
77%

Azért van aranyközépút aközött, hogy csak a gyerek létezik, vagy, hogy leszarjuk a gyerek igényeit, és csak a mi lelkivilágunkkal foglalkozunk.


Mert megvonni az anyatejet a gyerektől, csak azért, mert undorodik szoptatni, vagy félti a testét, az egyik legnagyobb önzőség.


Nem kell 2 éves koráig szoptatni akkor, ha ilyen gátlásai vannak, szoptassa akkor csak hat hónapig. Vagy nem is kell szoptatni, de legalább akkor fejje le és adja cumisüvegből amíg tudja. Nem muszáj mindenkinek iszsz se szoptatni aki nem akar, adjon neki amennyit tud, és a többit pótolja tápszerrel.


Ezekkel semmi probléma nincsen, mert igen, az anyuka igényei is fontosak, nem csak a babáé. És a lehetőségeihez képest, a gátlásaihoz képest, mindent megtesz, hogy a legjobbat nyújtsa a gyerekének.


Én még mindig azokat az anyákat ítélem el, akik kijelentik, hogy ők azonnal ahogy megszületett a gyerek apasszák el a tejüket, nem teszik mellre, nem fejik, hogy be se induljon a tej, mert ők undorodnak a szoptatástól. És ezt még büszkén mesélik is.


Pedig akárki is mondja, vagy állítja, hogy tápszeren is felnő a gyerek, a tápszer NEM ERRE VAN!!! És megvonni a gyerektől a legjobbat, a saját kényelmünk érdekében, igenis az egyik legnagyobb önzés a világon.


És itt most nem arról van szó, hogy a tápszer rossz, vagy jó, vagy ördögtől való vagy sem, itt most arról van szó, hogy az anyatej a legjobb. És ebbe senki nem tud belekötni, hiszen az anyatej egy természetes táplálék, míg a tápszert laboratóriumban állítják elő. Így nem is kérdés, hogy a kettő közül melyik a jobb, itt csak az a kérdés, hogy azoknak akiknek van választási lehetőségük, hogy van lelkiismeretük a rosszabbat választani.


És aztán mikor elkezdődik a hozzátáplálás az ilyen anyukák hangoztatják a legjobban, és nézik le azokat, akik nem csak bio élelmiszert ad a gyerekének, hogy ő a legjobbat akarja a gyereknek, hogy csillapítás a lelkiismeretfurdalását.

2019. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/155 anonim ***** válasza:
39%

De a tápszer pont erre van. Ne magyarázz. Ugyanolyan jó, mint az anyatej, főleg ha azt cumisüvegből és nem igény szerint adod, akkor még az intimitás faktor is kiesik.

Én szoptatok, de annyira irtózom a fejéstől pèldául és nem is jön úgy, hogy a pár alkalommal, amikor kellett, mert mentem vhová és 1 adaghoz 1 nap 4-5x fejtem, közben önbüntető kènyszergondolataim voltak, meg azon álmodoztam, hogy vki ellopja innen a babát örökre. Bennem minden éjjeli szoptatásnàl amúgy is felmerül, hogy baj lenne-e ha véletlenül kiesni az ablakon vagy nem lenne-e jó ötlet vhogy véget vetni valamelyikünk vagy mindkettőnk èletének.

Ez így jó? Amúgy tervezett baba, boldog vagyok vele, jó az életünk, de irtózom az anyatejtől meg a tudattol, hogy egy mellből jön. Nem dicsekszem vele, csak leírom.

1 éves a babám 6 hónapig iszsz volt, ma is alváshoz, éjjel is szopizik. Én így döntöttem, de ha vki azt mondja, hogy inkább tápszer mint az irtózat és a harag miatta, akkor szerintem annak is igaza vsn.

És aki kényelemből nem szoptat, annak is. Az egyszerű út a jó út.

2019. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/155 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy az igény szerinti, színvonalas etetés sokkal fontosabb, mint hogy tejet vagy tàpszert kap.

A tàpszeres etetésnek is ismert ilyen verziója "igény szerinti cumisüveges gondoskodás" néven, ahol kellően lassan, közben testkontaktust, gyengédséget biztosítva, igény szerinti gyakorisággal jut a baba a tejhez.

Szerintem ez sokkal jobb, mint amit írsz, hogy jó, akkor csak 6 hónapig szoptasson meg ne igény szerint. Mert utàna trauma s gyereknek.

Nekem kb egy hét utàn lett tejem, és mintha kicserélték volna a babát, oldottabb lett, látszott, hogy végre boldog, a cumit soha többet nem fogadta el. Azóta is elég lelkes a témában.

Nyilván a görcsösség meg hogy nem jól etettük a tàpszerrel (ha tartósan rzen kell maradni, tàjèkozódtunk volna csak ez is olyan tèma qmiben szr vagy semmilyen tanácsot ad az állami eü), de ezek után elvenni a mellett rosszabb lett volna, mintha kezdettől nem is ismeri meg.

2019. dec. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/155 anonim ***** válasza:
65%
Még mindig elképedve olvasom, hogy van, akiben annyi ösztön sem szorult, hogy megpróbálja a szoptatást. Az a kicsi ösztönösen úgy jön a világra, hogy a mellet keresi, és ennek ellenére van, aki azt állítja, a tápszer, a cumisüveg ugyanolyan jó, mint az anyatej. Ha valaki nem tud szoptatni, nyilván ez az egyetlen alternatíva, de hogy valaki bemesélje magának, hogy egyenértékű a kettő, csakhogy önigazolást kapjon, számomra elképesztő. Nem leányálom szoptatni, nem szabadság, ahogy a védőnőnél a plakáton hirdetik, mert pont hogy nem az, főleg ha cumisüveget sem fogad el a baba, de ennyit meg lehet tenni a gyermekünkért, elvégre nem ő kérte, hogy ide szülessen erre a világra, mi akartuk, ennyit igazán meg lehet tenni érte, semmibe se kerül, meg kell próbálni, ha nem jön össze, hát istenem, de hogy megtagadni tőle már a legelején azt, amire leginkább szüksége van, és hogy ezt még fennen is hirdetik egyesek nagyhangon, ettől kész vagyok. A másik meg, mikor előre lezsírozzák a császárt minden komplikáció nélkül, az se semmi. Vagyis de. A természet megerőszakolása. Ezeket a nőket én nem tudom igazi NŐnek tekinteni. És itt most nem arra gondolok, hogy az a nő, aki szül 10 gyereket, és úton útfélen szoptat, és egyetlen lételeme a gyerek. De megtagadni azt, ami nővé tesz, és meg sem próbálni, majd fröcsögve önigazolást keresni erre, az szégyellnivaló inkább.
2019. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/155 anonim ***** válasza:
59%
Még egy gondolat. Ha valaki nőként nem vállal gyereket, azt tiszteletben tartom és megértem. DE! Ha már valaki eljutott odáig, hogy gyereket szül, akkor vállalja a szükséges velejárókat,, az odaadó szeretet itt kezdődik. De megtagadni és meg nem próbálni, az önzőség, nem más.
2019. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/155 anonim ***** válasza:
38%
Előző, amit írsz, az egy szubjektív, homályos moralizálás. Mi tesz nővé... kit?
2019. dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/155 A kérdező kommentje:
De mégis mi "jár" gyerekvállalással? A baba nem kész akarattal,szokásokkal jön. Azt szokja meg,azt tanulja meg és úgy ahogy kapja,látja. Az enyémen úgy láttam h mindegy h mit és hogy csak jól lakjon. Mind1 h ki cserél pelenkát csak legyen tiszta. Mindegy h hol,csak tudjon aludni. Innentől h mire szoktatjuk az a mi döntésünk. Az is h nekünk mi jár,a gyerekneveléssel. Van aki azt mondja h ő aztán a gyerek nélkül soha sehova. De ez nem alap,ez nem jár vele. Ez az anya döntése. És kb minden. Miénk külön szobában ágyban alszik. Az elején volt h többször felsírt,megitattam v megetettem,cumisüvegből tápszerrel. Addig ott voltam vele,öleltem pusziltam míg vissza nem aludt. Pár hét és nem kellet egyszer se bemenni hozzá. Valaki meg azt mondja h az h apa anya innentől külön alszik mert anya a babáé,az a velejárója. Nekem nem az. Ugyan így vagyok a szoptatással. Nem kell h a velejárója legyen ma már. A korházban amugy szoptattam vagyis valami olyasmi. Ha nagyon nekifeszültem volna biztos lett volna tejem valamikor, de addigra olyan jól kialakult a tápszeres,cumisüveges etetés h nem piszkáltam bele. Mindenki jól érezte magát így,semmi hátrányát nem látom azóta se.És a programozott császárral mi a baj? Az h 100 éve nem volt rá lehetőség? Változnak az idők,igények,lehetőségek,ma már nem kell velejárórja legyen a természetes szülés. (Amugy aki azt hiszi h a császár könnyebb,mélységesen téved.) Ezek szerint lombik programnak sem szabadna lennie?az sem "természetes". Az a baj,h valamiért az ivódott bele az emberekbe, h az anyák szenvedni KELL! Előtte,közben és utána,fájjon a szülés,szoptasson de az is fájjon,vagy utálja de csinálja! legyen a ki se dugja az orrát,mert az a dolga h feláldozza magát,lelkileg szenvedjen, külsőre is legyen leharcolt. Mert egy anya ilyen.Én azt mondom NEM.Nem tudom ki találta ki de miért kell mindenkinek rossz legyen? Szandékosan a nehezez,fájdalmasat,kellemetlent csinálni? (A gyereknek nem is igénye ez.) Az miért ekkor a bűn h könnyíteni szeretne valaki?
2019. dec. 21. 12:34
 49/155 anonim ***** válasza:
41%
Bírom mindig ez a "mai világban" már duma. Ezek a dolgok nem azért lettek kitalálva hogy valaki kényeskedve azt mondhassa hogy szándékosan nem akarja azt ami jobb a gyereknek. A császár azért van hogy életeket mentsen, nem azért hogy azt mondhassák hogy jajj hát az úgy jobb nekem az kell. A tápszer azért van hogy akinek valamilyen okból nincs teje vagy nem szoptathat, tudja táplálni a gyermekét. Az akasztó gyógyszer azért van, hogy akinek valamilyen okból tilos szoptatni annak ne kelljen a fejéssel küszködni hogy aztán kiöntse. Úgy ahogy pl a szilikon se azért lett kitalálva, hogy nagyobb dudákat növesszenek a nők, hanem hogy akinek muszáj eltávolítani annak pótolják. Csak ez a "mai világ" már nagyon el van kényelmesedve és vannak emberek akik mindent a maguk kényelme elé helyeznek. Aztán meg még bőszen hirdetik hogy az még jobb is.
2019. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/155 anonim ***** válasza:
39%
Császár, igen, ha muszáj komplikációk miatt. De csak úgy??? Csókolom, ikszedike van, jöttem, akkor kapják ki belőlem már ezt s gyereket! Eleve a magzat indítja a folyamatot, ő küld jelet, hormont az anyának, hogy akko mehet a dolog. Ezt a természet így rakta össze, ez a komplex folyamat kell ahhoz, hogy elkezdődjön az élet. Így tud a magzat is felkészülni az életre. Vagy azt gondolod, kikapni egy szike segítségével erre a folyamatra még fel nem készült magzatot ugyanolyan, mint megszülni természetes úton? Ezt azért te sem gondolhatod komolyan?
2019. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!