Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoktatok nyilvános helyen...

Szoktatok nyilvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés
3 hónapos a gyerekem, ha megyünk valahova, ahol órákat leszünk, akkor lefejek a tejemből, cumisüvegbe töltöm és azzal etetem meg. Egyszer próbáltam egy wc-ben megoldani, de nagyon kényelmetlen volt. Szégyenlős vagyok, nem szeretnék mások előtt fedetlen mellel lenni vagy beszólogatásokat, gúnyos pillantásokat. Otthon a 4 fal közt természetesen szoptatok.

2020. szept. 15. 18:13
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Ha el kell valahova mennem, akkor nem fogm otthon hagyni egyedül (apa dolgozik napközben). Sajnos nagyon kevés helyen van baba-mama szoba (pl.IKEA).
2020. szept. 15. 19:04
 12/51 anonim ***** válasza:
74%
Minden plázában van.
2020. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
50%

Hűha, nagyon érdekel hogy miért lettem lepontozva, valaki elárulná?

Az első 3 hónapban szinte csak otthon ültem, mert nem mertem nyilvánosan szoptatni az ilyen elítélő vélemények miatt...


6-os voltam

2020. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
45%
Rengeteget szoptattam nyilvanosan, nem vonultam remetesègbe csak azèrt,mert anya vagyok. Nem takaròztam agyon, akinek nem.tetszik, nèzzen masfelè.
2020. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
65%

Annyira azért meg tudtam tervezni a napunkat, hogy metróban ne kelljen szoptatni. o.O Mondjuk olyan volt már, hogy a buszon a 4-es ülésen szemben a cigányasszony kicsapta a mellét.

De szoptattam strandon, játszótéren, parkban félreesőbb padon, a munkahelyemen poncsó alatt egy üres asztalnál, parkolókban a kocsinkban, ahol volt, baba-mama szobában, vécében soha.

2020. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
86%
Tömött metróban miért kéne szoptatni? Meg úgy egyáltalán mozgó járművön? Leszállsz és keresel alkalmas helyet.
2020. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
78%

Miért van mindenki, aki szoptatja/-ta nyilvánosan a babáját, lepontozva? Aki pedig nem, azt meg felpontozták?? Mindenki a kérdésre válaszolt, teljesen releváns dolgokat írtak...


Én szoptattam bárhol, bármikor - buszon, villamoson, mondjuk nem, azt a 10-15 percet kibírja a baba is, de mondjuk egy többórás vonatúton simán. Eltakarom magam, a fal felé fordulok, és meg van oldva. Ugyanúgy utcán egy üres padon, vagy egy bokrosabb részen. Nyilván nem az utca közepén vetkőzöm le félmeztelenre, meg lehet oldani ezt diszkréten. Nem éreztem volna jól magam a négy fal között, és sokszor nem tudtam előre megtippelni, mikor lesz éhes (pl. növekedési ugrások elején). Ráadásul ha elintéznivalóm volt, és tovább tartott, mint terveztem, ez volt a legkényelmesebb, legpraktikusabb.

2020. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
69%

Mivel a lányom betegsége miatt eleinte sokat kellett utaznunk (Budapest, Miskolc, Debrecen..), szoptattam én mindenhol...

De mindig elbújtam, amennyire lehetett. Mindig állva, de ha kellett, még a wc-ben is.

A lányomnak mindegy volt, én meg kibírtam azt a pár percet.

2020. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
83%
Ha megyünk valahová, általában autóval, így ott rendszeresen szoptatok. Ezen kívül csak strandon és egy nem forgalmas vízparton volt rá példa, meg párszor szoptatós szobában. Próbáltam úgy intézni, hogy lehetőleg otthon egyen, utána induljunk el itthonról. De ha ordítana a lányom az éhségtől menet közben, bármi áron megetetném, bárhol, nem érdekelne ki van ott, pedig én is szényenlős vagyok.
2020. szept. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
80%
Volt már rá példa,játszótéren:)diszkréten,pelussal eltakarva.
2020. szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!